You are on page 1of 8

Foglalkozási/tevékenységi terv

Az óvodapedagógus neve
: B. Bertha Éva
A tevékenység helyszíne
:
A foglalkozás ideje

: 2017.05.09.
Korcsoport
: Nagycsoport
Tevékenységi forma
: Mozgás
A tevékenység
előzménye
: A mozgásos játékokhoz a gyerekek kindertojás madárkákat,csipeszmadarakat,fát készítettek a
Madarak és Fák napja alkalmából.
A tevékenység tartalma /témája
: Egyensúlyérzéket , ügyességet
fejlesztő gyakorlatok
.
A tevékenység típusa
: Vegyes,kombinált, gyakorló,alkalmazó
A tevékenység céljai/feladatai
: - Egészséges életmód alakítása - Érzelmi,erkölcsi,közösségi nevelés - Anyanyelvi és értelmi fejlesztés
Önmagához képest minden gyermek fejlődjön.
Didaktikai feladatok
: ismert mozgásformák gyakorlása motoros képességek fejlesztése jártasságok alkalmazása készségek
szintjére jutás Mozgáskedv fokozása.
A gimnasztikai feladatok és a fő rész feladatainak elsajátítása ; dinamikájának
,készségszintjének emelése.

ad

Képesség- és készségfejlesztés
: Harmonikus,összerendezett mozgás fejlesztése. Kitartásra nevelés. Egyensúlyérzék fejlesztése.
Érzelm
i motiváltság erősítése (önértékelés, önbizalom ).
Nagymozgások ( járás,futás, ugrás ) fejlesztése. Szem-kéz- szem-láb koordináció fejlesztése ,
finommotorika fejlesztése ( m
adarak fészekbe juttatása , madáretetés csipesszel…)
Percepció fejlesztése : tárg
yak viszonya saját testrészek közvetítésével,alapvető térirányok
felismerése , keresztcsatornák fejlesztése. Testséma fejlesztés : koncentrálás meghatározott
testrészekre ;tevékenségek a testrészek megismerésére. Verbális fejlesztés.
Alkalmazott módszerek,eljárások
:
Bemutatás,bemutattatás,ellenőrzés,dicséret,buzdítás,pozitív megerősítés,segítségnyújtás.

Eszközök
:
2 db „fészek”, madaras célbadobó doboz,madárkák,csipeszmadarak,karik
ák, padok, zsámoly , libikóka , babzsák, facsipesz
Differenciálás :
értékelés szóbeliségével feladatok megfogalmazásával
választási lehetőség biztosítása a tevékenység kivitelezésében

A foglalkozás menete
: l. Bemelegítés ll. Gimnasztika
lll. Fő rész
lV. Játék
V. Levezető
,
légző
gyakorlat

ad

A tevékenység/foglalkozás kidolgozása
Idő

A fejlesztő tevékenység felépítése, a


foglalkozás menete A fejlesztés módszerei, munkaformák, eszközök, megjegyzések
Szervezési feladatok
:
A gyermekek megérkezése előtt
eszközök elhelyezése a tornateremben. Csíkok felragasztása Átöltözés tornaruhába.
Friss levegő biztosítása a teremben.
Motiváció:
A mozgásos játékokhoz szükséges eszközöket, kellékeket a gyermekekkel együtt készítetjük el. Utalás a Madarak
és fák napjára, a róla hallottakra.
Megvalósítás
I.
Bemelegítés
„Fecskék a dróton”
- játék Differenciált segítségnyújtással öltözködés a csoportszobában, melyhez
megfelelő helyet biztosítok.
Ügyelek arra,
hogy előtte mindenki
reggelizzen.
„ Gyerekek! Elérkezett a várva várt nap!
Ma kipróbáljuk, hogy milyen ügyesen tudjátok etetni és megmenteni a kis madárfiókákat!" Míg a
tornaterembe megyünk, mondjuk el együtt a baglyos mondókánkat. ( Baglyoc
ska hunyorog… ) „ Most kisfecskék vagyunk…
repkedjetek,majd amikor fecskemama(én) kiált,álljatok a ragasztott csíkra,egymás mellé. Tapsra
ismét repülhettek.

Nagymozgás fejlesztés,térészlelés,tájékozódás,gyors reagáló képesség fejlesztése.
II.
Gimnasztika
Szabadgyakorlat Zene ütemére fej,-kar,-törzs,-láb gyakorlatok .
A főrész mozgásanyagában résztvevő
izmok izomérzékelésének fejlesztése. Fej és nyakgyakorlatok : nyakhajlítás ,fejfordítás Kar-váll
gyakorlatok: karlendítés,karhúzás,karkörzés Elhelyezkedés szétszórt alakzatban.
„ Emeld a karod oldalra, lassan forogj
körbe. Ha hozzá ér a kezed a társadhoz,akkor húzódj kicsit arrébb.
„ Forduljatok velem szembe és utánozzátok a mozgásomat.”

Nyújtó,erősítő gyakorlat
Vállövet mobiliz
álja és erősíti
Törzsgyakorlatok :
törzshajlítás el
őre, fordításban hajlítás előre

Mobilizáló , mozgáskoordinációt és
egyensúlyérzéket fejlesztő .

Tartásjavító,hátizom erősítő g
yakorlat.
ad
Lábgyakorlatok : Guggolásból felugrás,terpeszállásba Hajlított ülés,alkartámasz a test mögött-
biciklizés I
III.
Fő rész

Amíg a tornaszereket a további feladatokhoz a helyére rakom,a


gyerekeknek az erdővel és a madarakkal
kapcsolatos állításokat mondok.Ha igaz ,
akkor „madár”,ha hamis,akkor „fa”
szavakat kell mondaniuk. Láb izomzatának fejlesztése.
Hasizmot és combfeszítő

izmokat erősít.
Szervezési feladat: A tornaszerek kipakolása az ügyességi pályához,a gyerekek közben az igaz-hamis
játékot játsszák velem. Logikai gondolkodás fejlesztése,verbális fejlesztés, türelemre nevelés.

IV.
Játék

„Kakukk”
A játékot a gyerekek számánál egyel kevesebb karikával játsszuk. Egy kiválasztott gyermek a kakukk.
A többiek egy-egy karikában állnak. Jelzésre futni
kezdenek,majd amikor „fészek” nélküli
1-

Sorakozás 2-

Fióka mentés
- madárkával a kézben egyensúlyozó járás padon. 3-

Páros lábbal karikákba ugrás 4-

A madarak elhelyezése a bordásfalra függesztett fészekbe. 5-

Madáretetés
-
„kukacok „ csipesszel történő szállítása a
bordásfalra függesztett madárkához,ferde pad segítségével. 6-

Pintyek a kötélen
- csipeszmadarak felhelyezése kifeszített kötélre. (fiúk

zöld , lányok-piros ) utána libikókán áthaladás. 7-

Békát a gólyának


béka babzsák dobása megfordított zsámolyba.
Egykezes alsó/felső dobás
. 8-

Hason csúszás padon,a kiindulási helyre. Szervezési feladatok Eszközök elpakolása a gyermekek
segítségével. Szervezési feladatok : Karikák elhelyezése szórtan a teremben. A játék fejleszti a téri
tájékozódás képességét, gyors reagálási

társuk „kakukk”! szót kiált,


vissza kell állniuk bármelyik karikába. Akinek nem jut karika, az lesz a
következő kakukk!

V
.
Levezető légzőgyakorlat

„Békák a tóban”

Kört alakítunk,teleszívjuk a tüdőnket friss levegővel


-orron át,majd szájon át kilégzés. képességet,ügyességet,többszöri ismétlés esetén az állóképességet.
A feladat során a gyermekek megnyugszanak,pulzusszámuk normalizálódik.
Egészségetekre!
Szervezési feladat :
A fotocellás ajtó ellenőrzése
- a tornatermet elhagyva,
ne érje őket hideg levegő.
Csoportszobánkba érve átöltözünk.

You might also like