You are on page 1of 4

Конспект індивідуального практичного заняття з диригування

Проведеного зі студенткою 1 курсу 109 групи


Пелепюк Тетяною
«23» жовтня 2018р.

До заняття допущено____________
Музичний матеріал індивідуального заняття:

Обр. В. Иванникова « Висла».

Мета заняття:

Начальна-навчити цілісному сприйняттю музичного твору,вправ на


розвиток диригентського апарату;

Розвиваюча-розвивати художньо-образне мислення, музичний слух, техніку


гри партитури, музичну пам’ять, метро ритм, читку нот з
листа,диригентський апарат;

Виховна-виховувати любов до хорової музики, естетичний смак.

Обладнання: фортепіано, нотний матеріал, дзеркало.

Використана література:інтернет джерела, вправи.

План заняття

1. Організаційний момент(2хв)
2. Перевірка домашнього завдання.(5 хв)
3. Робота над твором обр. Обр. В. Иванникова « Висла»(30хв)
4. Підсумок (2хв)
5. Домашнє завдання(1хв)
1.Організаційний момент.

( Вітання зі студенткою, перевірка наявності нотного матеріалу,


перевірка готовності музичного інструменту, підготовлення мети заняття).

На сьогоднішньому занятті ми попрацюємо над диригентськими


жестами твору, грою партитури на фортепіано, та над співом хорових партій
твору « висла».

2.Перевірка домашнього завдання

На домашнє завдання вам потрібно було розібрати гру партитури твору


до кінця, вивчити текст твору, попрацювати над вправами (диригування
розміру ¾).

- Отож зараз продемонструйте свою гру партитури;

- Добре, тепер співайте кожну партію яка вступає на наступних


тактах.

- А тепер продемонструйте вправи ( диригуваня розміру ¾)

3. Робота над твором

-Зараз назви будь ласка тональність твору.

(h moll)

- Візьміть камертон та дай настройку від камертону


( студентка дає настройку);

-працюємо над виконанням хорової партитури на фортепіано, одразу


працюємо над виправленням помилок у складних місцях;

- працюємо над співом хорових партитур ( спів окремих партій, спів з


переходами на втупи з партії на партію)

- Виконуємо вправи на розслаблення кисті та плеча;


- Диригуємо схему ¾ кулаками для звільнення кистьової частини
диригентського апарату;

- Розбираємо складні місця твору, допомагаю студентці у вирішенні


складностей, використовую метод індивідуального показу;

- Виконуємо вправи на розслаблення плеча;

- Працюємо над ауфтактами на різні долі схеми ¾;

- Працюємо зі студенткою над зняттями на різні долі схеми ¾;


- Закріплюємо вивчений матеріал:

4.Підсумок

Отож на сьогоднішньому занятті ми попрацювали над грою партитури


твору « Висла» на фортепіано, над співом хорових партій твору, співали
окрему хорову партію та її переходи в інші партії, попрацювали над
вправами для розвитку диригентського , відпрацювали чіткість ауфтактів та
закріпили диригентські жести.

5.Домашнє завдання

На домашнє завдання вам потрібно удосконалити гру партитури твору


до кінця, вивчити текст твору на пам’ять, попрацювати над чистотою
виконання диригентського жесту, виконувати вправи на звільнення кистьової
та плечової частини диригентського апарату.

Наше заняття закінчено, до побачення!

You might also like