You are on page 1of 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TINGKATAN 2

SUBJEK SEJARAH KELAS 2A2 MASA 1520-1550


MINGGU
MINGGU / TARIKH 05/10/2020 HARI ISNIN KEHADIRAN 23 / 23 Orang
38
TAJUK BAB 6 - KESULTANAN MELAYU MELAKA SEBAGAI ASAS KERAJAAN MASA KINI
STANDARD KANDUNGAN 6.3 Kerajaan Kedah, Kelantan, Negeri Sembilan
6.3.1 Memerihalkan pengasasan kerajaan Kedah, Kelantan Negeri Sembilan dan Perlis.
-
STANDARD PEMBELAJARAN
-
-
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
– Menyatakan asal-usul negeri dan nama pengasas Kerajaan Kedah, Kelantan, Negeri Sembilan dan Perlis.
- Melengkapkan soalan-soalan mengenai asal-usul negeri dan nama pengasas Kerajaan Kedah, Kelantan,
KRITERIA KEJAYAAN
Negeri Sembilan dan Perlis. ( soalan-soalan dalam LKK disediakan oleh guru )
SET INDUKSI :
-para pelajar mendengar perjalanan aktiviti mereka hari ini.

AKTIVITI UTAMA :
AKTIVITI PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN
- para pelajar secara bertiga melengkapkan jadual yang telah disediakan oleh guru.
PEMUDAHCARAAN - Aktiviti pelajar dipantau dan dibimbing oleh guru.
( PDPC ) - Wakil kumpulan membentang hasil kumpulan mereka di hadapan dalam kelas.
- Sesi soal jawab digalakkan selepas pembentangan.

PENUTUP :
-wakil pelajar dan guru merumuskan isi pembelajaran dan nilai murni yang telah dipelajari.

KEMAHIRAN PEMIKIRAN 1. Meneroka Bukti


SEJARAH 2. -
( KPS )
3. -

1.
Konstruktivisme/
BAHAN BANTU MENGAJAR STRATEGI PDPC
(BBM)
1. Buku Teks Constructivisme
2. - 2. -
3. -
1. Presentations 11. Nilai Murni/Noble Values
ELEMEN MERENTASI
( Pembentangan ) KURIKULUM (EMK)
2. -
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
2. - 3. -
3. -
PENILAIAN PENGAJARAN &
1. - 1. Observation
PEMBELAJARAN
LATIHAN / KUANTITI KERJA 2. - ( PENTAKSIRAN FORMATIF )
3. - 2. -
Refleksi PdPc hari ini:
1. 23 / 23 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan penggayaan/pengukuhan.
2. - / 25 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
REFLEKSI
3. Aktiviti berpusatkan pelajar dijalankan ini amat memerlukan pemantauan dan
ketetapan masa
4.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TINGKATAN 2
SUBJEK SEJARAH KELAS 2A2 MASA 1520-1550
MINGGU
MINGGU / TARIKH 08/10/2020 HARI KHAMIS KEHADIRAN 23 / 23 Orang
38
TAJUK BAB 6 - KESULTANAN MELAYU MELAKA SEBAGAI ASAS KERAJAAN MASA KINI
STANDARD KANDUNGAN 6.3 Kerajaan Kedah, Kelantan, Negeri Sembilan
6.3.2 Menerangkan hubungan kerajaan Kedah,Kelantan, Negeri Sembilan dan Perlis
dengan negeri-negeri Melayu yang lain.
STANDARD PEMBELAJARAN -
-
-
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
– Menjelaskan hubungan Kerajaan Kedah, Kelantan, Negeri Sembilan dan Perlis dengan Kerajaan Siam.
- Menjelaskan hubungan Kerajaan Kedah, Kelantan, Negeri Sembilan dan Perlis dengan Kerajaan Siam dalam
KRITERIA KEJAYAAN
aspek tujuan dan asas hubungan tersebut dalam bentuk peta pemikiran dan jadual.
SET INDUKSI :
-para pelajar mendengar perjalanan aktiviti mereka hari ini.

AKTIVITI UTAMA :
AKTIVITI PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN
- para pelajar secara bertiga melengkapkan jadual dan peta pemikiran yang telah disediakan oleh guru.
PEMUDAHCARAAN - Aktiviti pelajar dipantau dan dibimbing oleh guru.
( PDPC ) - Wakil kumpulan membentang hasil kumpulan mereka di hadapan dalam kelas.
- Sesi soal jawab digalakkan selepas pembentangan.

PENUTUP :
-wakil pelajar dan guru merumuskan isi pembelajaran dan nilai murni yang telah dipelajari.

KEMAHIRAN PEMIKIRAN 1. Meneroka Bukti


SEJARAH 2. -
( KPS )
3. -

1.
Konstruktivisme/
BAHAN BANTU MENGAJAR STRATEGI PDPC
(BBM)
1. Buku Teks Constructivisme
2. - 2. -
3. -
1. Presentations 11. Nilai Murni/Noble Values
ELEMEN MERENTASI
( Pembentangan ) KURIKULUM (EMK)
2. -
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
2. - 3. -
3. -
PENILAIAN PENGAJARAN &
1. - 1. Observation
PEMBELAJARAN
LATIHAN / KUANTITI KERJA 2. - ( PENTAKSIRAN FORMATIF )
3. - 2. -
Refleksi PdPc hari ini:
1. 23 / 23 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan penggayaan/pengukuhan.
2. - / 25 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
REFLEKSI
3. Para pelajar sangat aktif dan memberikan kerjasama yang baik dalam mematuhi arahan
guru
4.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TINGKATAN 2


SUBJEK SEJARAH KELAS 2A2 MASA 1610-1710
MINGGU
MINGGU / TARIKH 09/10/2020 HARI JUMAAT KEHADIRAN 23 / 23 Orang
38
TAJUK BAB 6 - KESULTANAN MELAYU MELAKA SEBAGAI ASAS KERAJAAN MASA KINI
STANDARD KANDUNGAN 6.3 Kerajaan Kedah, Kelantan, Negeri Sembilan
6.3.2 Menerangkan hubungan kerajaan Kedah,Kelantan, Negeri Sembilan dan Perlis
dengan negeri-negeri Melayu yang lain.
STANDARD PEMBELAJARAN -
-
-
Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
– Menjelaskan hubungan Kerajaan Kedah, Kelantan, Negeri Sembilan dan Perlis dengan Kerajaan Siam.
- Menjelaskan hubungan Kerajaan Kedah, Kelantan, Negeri Sembilan dan Perlis dengan Kerajaan Siam dalam
KRITERIA KEJAYAAN
aspek jenis hubungan tersebut dalam bentuk soalan-soalan struktur dan jadual.
SET INDUKSI :
-para pelajar mendengar perjalanan aktiviti mereka hari ini.

AKTIVITI UTAMA :
AKTIVITI PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN
- para pelajar secara bertiga melengkapkan soalan-soalan struktur dan jadual yang telah disediakan oleh guru.
PEMUDAHCARAAN - Aktiviti pelajar dipantau dan dibimbing oleh guru.
( PDPC ) - Wakil kumpulan membentang hasil kumpulan mereka di hadapan dalam kelas.
- Sesi soal jawab digalakkan selepas pembentangan.

PENUTUP :
-wakil pelajar dan guru merumuskan isi pembelajaran dan nilai murni yang telah dipelajari.

KEMAHIRAN PEMIKIRAN 1. Meneroka Bukti


SEJARAH 2. -
( KPS )
3. -

1.
Konstruktivisme/
BAHAN BANTU MENGAJAR STRATEGI PDPC
(BBM)
1. Buku Teks Constructivisme
2. - 2. -
3. -
1. Presentations 11. Nilai Murni/Noble Values
ELEMEN MERENTASI
( Pembentangan ) KURIKULUM (EMK)
2. -
PEMBELAJARAN ABAD KE-21
2. - 3. -
3. -
PENILAIAN PENGAJARAN &
1. - 1. Observation
PEMBELAJARAN
LATIHAN / KUANTITI KERJA 2. - ( PENTAKSIRAN FORMATIF )
3. - 2. -
Refleksi PdPc hari ini:
1. 23 / 23 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan penggayaan/pengukuhan.
2. - / 25 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
REFLEKSI
3. Aktiviti berlangsung dengan sangat baik dan mewujudkan keceriaan di dalam kelas hasil
respons pelajar yang proaktif
4.

You might also like