You are on page 1of 8

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TINGKATAN 2

MINGGU TARIKH HARI MASA


Choose an item. 29/5/2022 Isnin
Kerajaan Kedah, Kelantan, Neg
TEMA Warisan Negara TAJUK
Sembilan dan Perlis
6.3.1 Memerihalkan pengasasa
STANDARD 6.3 Kerajaan Kedah, Kelantan, STANDARD
kerajaan Kedah, Kelantan Neg
KANDUNGAN Negeri Sembilan dan Perlis PEMBELAJARAN
Sembilan dan Perlis.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1.Memerihalkan pengasasan kerajaan Kedah, Kelantan Negeri Sembilan dan Perlis.

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:


KRITERIA 1.Menguasai dan menjelaskankan sekurang-kurangnya 1 Fakta, Huraian dan con
KEJAYAAN berkaitan Kerajaan Kedah, Kelantan, Negeri Sembilan dan Perlis
2.Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menunjukkan gambar

1.Guru menayangkan slide powerpoint berkaitan tajuk. Kemudian murid membuat


perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mempraktikkan strategi pengajaran dan pembelajaran secara kontruktivis
Melalui pendekatan ini, murid membina pemahaman mereka sendiri mengenai taju
AKTIVITI
3.Murid membuat rujukan buku teks. Kemudian membaca buku teks dan memerihal
pengasasan kerajaan kedah, kelantan negeri sembilan dan perlis.
4.Murid meneruskan pembelajaran dengan melakukan aktiviti Mix-N-Match iaitu m
bergaul dan bergerak mencari bahan dan maklumat yang boleh dipadankan den
bahan/maklumat yang ada pada dirinya.
5.Kemudian aktiviti menjawab soalan kuiz.
6.Akhir sekali, membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Kontekstual

KECERDASAN Kinestatik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Kelestarian Alam Sekitar
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN LCD projector
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis Slide power point


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TINGKATAN 2
MINGGU TARIKH HARI MASA
29 18/10/2022 Selasa 8:30-9:30
Kerajaan Kedah, Kelantan, Neg
TEMA Warisan Negara TAJUK
Sembilan dan Perlis
6.3.2 Menerangkan hubungan
STANDARD 6.3 Kerajaan Kedah, Kelantan, STANDARD kerajaan Kedah,Kelantan, Neg
KANDUNGAN Negeri Sembilan dan Perlis PEMBELAJARAN Sembilan dan Perlis dengan
negeri-negeri Melayu yang lain
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1.Menerangkan hubungan kerajaan Kedah,Kelantan, Negeri Sembilan dan Perlis
dengan negeri-negeri Melayu yang lain.
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
KRITERIA 1.Menguasai dan menjelaskankan sekurang-kurangnya 1 Fakta, Huraian dan con
KEJAYAAN berkaitan Kerajaan Kedah, Kelantan, Negeri Sembilan dan Perlis
2.Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menonton video

1.Guru minta murid mengeluarkan isi penting daripada teks petikan (buku teks).
Kemudian murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria
kejayaan dengan tajuk
2.Guru mempraktikkan pembelajaran kontekstual, iaitu dengan mengaitkan ta
AKTIVITI dengan kehidupan murid.
3.Murid membuat rujukan buku teks. Kemudian menerangkan hubungan keraj
kedah,kelantan, negeri sembilan dan perlis dengan negeri-negeri melayu yang lain
4.Murid meneruskan pembelajaran dengan melakukan aktiviti Trade-A-problem i
pasukan membina soalan dan menghantar kepada pasukan lain untuk men
penyelesaian atau jawapan.
5.Kemudian aktiviti menjawab soalan pada buku kerja.
6.Akhir sekali, membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Kontekstual

KECERDASAN Kinestatik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Kelestarian Alam Sekitar
KURIKULUM (EMK)

KEMAHIRAN LCD projector


ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis Slide power point


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR
35 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan
pengukuhan.
REFLEKSI
0 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TINGKATAN 2
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 29/5/2022 Isnin
Kerajaan Kedah, Kelantan, Neg
TEMA Warisan Negara TAJUK
Sembilan dan Perlis
6.3.3 Menjelaskan warisan
STANDARD 6.3 Kerajaan Kedah, Kelantan, STANDARD
kerajaan Kedah, Kelantan dan
KANDUNGAN Negeri Sembilan dan Perlis PEMBELAJARAN
Perlis hingga kini.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1.Menjelaskan warisan kerajaan Kedah, Kelantan dan Perlis hingga kini.

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:


KRITERIA 1.Menguasai dan menjelaskankan sekurang-kurangnya 1 Fakta, Huraian dan con
KEJAYAAN berkaitan Kerajaan Kedah, Kelantan, Negeri Sembilan dan Perlis
2.Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan bercerita

1.Sumbang saran antara guru dan murid. Kemudian murid membuat perkaitan antara
objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mempraktikkan pembelajaran masteri iaitu guru memastikan semua m
menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
AKTIVITI 3.Murid membuat rujukan buku teks. Kemudian melakukan aktiviti berkumpulan un
menjelaskan warisan kerajaan kedah, kelantan dan perlis hingga kini.
4.Murid meneruskan pembelajaran dengan melakukan aktiviti Team stand-N-sh
Semua ahli pasukan bersedia kemudian guru atau rakan lain memberikan soa
Pasukan hanya akan bebas dari soalan tersebut sekiranya pasukan lain berse
dengan jawapan yang diberikan.
5.Kemudian aktiviti menyiapkan latihan pada buku teks.
6.Akhir sekali, membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Kontekstual

KECERDASAN Kinestatik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Kelestarian Alam Sekitar
KURIKULUM (EMK)

KEMAHIRAN LCD projector


ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis Slide power point


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TINGKATAN 2
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 29/5/2022 Isnin
Kerajaan Kedah, Kelantan, Neg
TEMA Warisan Negara TAJUK
Sembilan dan Perlis
6.3.4 Menghuraikan keunikan a
STANDARD 6.3 Kerajaan Kedah, Kelantan, STANDARD
dan pemerintahan Negeri
KANDUNGAN Negeri Sembilan dan Perlis PEMBELAJARAN
Sembilan.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1.Menghuraikan keunikan adat dan pemerintahan Negeri Sembilan.

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:


KRITERIA 1.Menguasai dan menjelaskankan sekurang-kurangnya 1 Fakta, Huraian dan con
KEJAYAAN berkaitan Kerajaan Kedah, Kelantan, Negeri Sembilan dan Perlis
2.Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu membuat perkaitan dengan isu semasa

1.Guru minta pendapat murid berkaitan tajuk Kemudian murid membuat perkaitan
antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mempraktikkan Pembelajaran berasaskan masalah. Murid digalakkan un
belajar tentang tajuk melalui penyelesaian masalah
AKTIVITI 3.Murid membuat rujukan buku teks. Kemudian membaca risalah yang dierikan guru
menghuraikan keunikan adat dan pemerintahan negeri sembilan.
4.Murid meneruskan pembelajaran dengan melakukan aktiviti Line ups: Dalam pasu
berempat, murid membuat barisan. Pasukan diminta memberikan jawapan
maklumat kepada persoalan yang diberikan. Pasukan membuat garisan lurus
setuju dan garian terpisah-pisah jika tidak bersetuju.
5.Kemudian murid menjawab soalan latihan
6.Akhir sekali, membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Kontekstual

KECERDASAN Kinestatik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Kelestarian Alam Sekitar
KURIKULUM (EMK)

KEMAHIRAN LCD projector


ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis Slide power point


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TINGKATAN 2
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 29/5/2022 Isnin
Kerajaan Kedah, Kelantan, Neg
TEMA Warisan Negara TAJUK
Sembilan dan Perlis
K6.3.5 Menerangkan kepenting
STANDARD 6.3 Kerajaan Kedah, Kelantan, STANDARD
menghargai pengasasan
KANDUNGAN Negeri Sembilan dan Perlis PEMBELAJARAN
kerajaankerajaan Melayu.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1.Menerangkan kepentingan menghargai pengasasan kerajaankerajaan Melayu.

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:


KRITERIA 1.Menguasai dan menjelaskankan sekurang-kurangnya 1 Fakta, Huraian dan con
KEJAYAAN berkaitan Kerajaan Kedah, Kelantan, Negeri Sembilan dan Perlis
2.Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan mengaitkan dengan kehidupan seharian murid

1.Murid menggariskan point penting daripada petikan. Kemudian murid membuat


perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mempraktikkan pembelajaran secara flipped classroom, iaitu guru te
mengarahkan murid mencari maklumat dan bersedia awal berkaitan tajuk yang ba
dipelajari hari ini.
AKTIVITI
3.Murid membuat rujukan buku teks. Kemudian bersiap sedia untuk menerang
kepentingan menghargai pengasasan kerajaankerajaan melayu.
4.Murid meneruskan pembelajaran dengan melakukan aktiviti Find the fib/guess
fib;setiap ahli dalam kumpulan memberi 3 penerangan tentang sesuatu perkara y
sebenarnya hanya 2 yang betul, satu lagi salah. Ahli lain diminta men
perkara/penyataan yang salah.
5.Kemudian aktiviti menjawab soalan pada modul.
6.Akhir sekali, membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Kontekstual

KECERDASAN Kinestatik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Kelestarian Alam Sekitar
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN LCD projector
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis Slide power point


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TINGKATAN 2
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 29/5/2022 Isnin
Kerajaan Kedah, Kelantan, Neg
TEMA Warisan Negara TAJUK
Sembilan dan Perlis
K6.3.6 Menghuraikan kepentin
STANDARD 6.3 Kerajaan Kedah, Kelantan, STANDARD
menghargai warisan negeri
KANDUNGAN Negeri Sembilan dan Perlis PEMBELAJARAN
Melayu
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1.Menghuraikan kepentingan menghargai warisan negeri Melayu

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:


KRITERIA 1.Menguasai dan menjelaskankan sekurang-kurangnya 1 Fakta, Huraian dan con
KEJAYAAN berkaitan Kerajaan Kedah, Kelantan, Negeri Sembilan dan Perlis
2.Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menunjukkan gambar

1.Murid menonton video berkaitan tajuk. Kemudian murid membuat perkaitan antara
objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mempraktikkan pengaplikasian teknologi untuk meningkatkan lagi minat
komitmen murid dalam aktiviti berikutnya.
AKTIVITI
3.Murid membuat rujukan buku teks. Kemudian menulis esei untuk menghurai
kepentingan menghargai warisan negeri melayu
4.Murid meneruskan pembelajaran dengan melakukan aktiviti Chain Writing; Seor
murid menulis satu ayat dan ayat seterusnya disambung oleh murid lain. Ha
berterusan sehingga semua murid selesai menulis ayat dan hasilnya dibentangkan
5.Kemudian aktiviti melengkapkan peta pemikiran/ i-think.
6.Akhir sekali, membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Kontekstual

KECERDASAN Kinestatik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Kelestarian Alam Sekitar
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN LCD projector
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis Slide power point


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TINGKATAN 2
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 29/5/2022 Isnin
Kerajaan Kedah, Kelantan, Neg
TEMA Warisan Negara TAJUK
Sembilan dan Perlis
K6.3.7 Merumuskan iktibar yan
STANDARD 6.3 Kerajaan Kedah, Kelantan, STANDARD
diperoleh daripada kelangsung
KANDUNGAN Negeri Sembilan dan Perlis PEMBELAJARAN
negeri Melayu.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1.Merumuskan iktibar yang diperoleh daripada kelangsungan negeri Melayu.

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:


KRITERIA 1.Menguasai dan menjelaskankan sekurang-kurangnya 1 Fakta, Huraian dan con
KEJAYAAN berkaitan Kerajaan Kedah, Kelantan, Negeri Sembilan dan Perlis
2.Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menonton video

1.Murid mendengar penerangan terperinci guru Kemudian murid membuat perkaitan


antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mempraktikkan berkumpulan, guru mengarahkan murid membentangkan h
tugasan kumpulan masing-masing di hadapan murid-murid lain.
AKTIVITI 3.Murid membuat rujukan buku teks. Kemudian membuat rujukan untuk merumus
iktibar yang diperoleh daripada kelangsungan negeri melayu.
4.Murid meneruskan pembelajaran dengan melakukan aktiviti Windows pane; G
melukis satu gambar berkaitan topik pembelajaran pada papan tulis. Ahli da
pasukan bergilir-gilir menyambung lukisan untuk menerangkan lagi konsep/perk
tersebut.
5.Kemudian aktiviti sumbang saran antara rakan dan guru.
6.Akhir sekali, pemantapan teknik menjawab soalan mengikut format PT3
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Kontekstual

KECERDASAN Kinestatik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Kelestarian Alam Sekitar
KURIKULUM (EMK)

KEMAHIRAN LCD projector


ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis Slide power point


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH TINGKATAN 2
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 29/5/2022 Isnin
Kerajaan Kedah, Kelantan, Neg
TEMA Warisan Negara TAJUK
Sembilan dan Perlis
K6.3.8 Menilai kepentingan
STANDARD 6.3 Kerajaan Kedah, Kelantan, STANDARD
menjaga hubungan baik denga
KANDUNGAN Negeri Sembilan dan Perlis PEMBELAJARAN
negara lain.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1.Menilai kepentingan menjaga hubungan baik dengan negara lain.

Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:


KRITERIA 1.Menguasai dan menjelaskankan sekurang-kurangnya 1 Fakta, Huraian dan con
KEJAYAAN berkaitan Kerajaan Kedah, Kelantan, Negeri Sembilan dan Perlis
2.Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan bercerita

1.Guru memberikan arahan. Kemudian murid membuat perkaitan antara objektif


pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
2.Guru mempraktikkan Pembelajaran Inkuiri. Melalui pendekatan ini guru mementing
pembelajaran melalui pengalaman murid.
AKTIVITI 3.Murid membuat rujukan buku teks. Kemudian secara bergilir, murid me
kepentingan menjaga hubungan baik dengan negara lain.
4.Murid meneruskan pembelajaran dengan melakukan aktiviti showdown; Setiap
pasukan menulis satu jawapan/penyelesaian kepada soalan. Pada masa y
ditetapkan, semua murid menunjukkan secara serentak. Setiap ahli membetulkan
mengukuhkan jawapan rakan.
5.Kemudian aktiviti melaksanakan project Based Learning (PBL).
6.Akhir sekali, pemantapan teknik menjawab soalan mengikut format PT3
7.Guru melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD)
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Kontekstual

KECERDASAN Kinestatik Buku teks


PELBAGAI
ELEMEN
Laptop
MERENTASI Kelestarian Alam Sekitar
KURIKULUM (EMK)

KEMAHIRAN LCD projector


ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi

KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis Slide power point


BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.

KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal


UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet

You might also like