You are on page 1of 3

TEMPLAT 

RPH

Mata Pelajaran: Kelas:  Tarikh: Masa: 


Matematik
Bidang Pembelajaran: Tajuk: Standard Kandungan:

Standard Pembelajaran:       

Pengetahuan Sedia Ada Murid:


(A1) 
(A2)
(A3) 
Objektif Pembelajaran: 
Di akhir PdPc murid-murid dapat;
1) (A1)
2) (A2)
3) (A3)

Kriteria Kejayaan: Murid boleh;


1) 
2) 
3)

ABM/BBM:  

Aktiviti Catatan
Set Induksi Tulis Aktiviti Setiap kumpulan
(5 minit) mempunyai  
Aktiviti Stand and Share (individu)  -Contoh  pelbagai aras  keupayaan
murid.
Pelbagai Teknik Penyoalan

Perkembangan: Murid melaksanakan 3 aktiviti  Setiap kumpulan


Strategi: Tiered Activity  -Contoh mempunyai  
 pelbagai aras  keupayaan
Aktiviti 1 murid. 
(20 minit)
3 aktiviti mengikut aras
                                   
  
Tuliskan aktiviti setiap aras
A1
A2.
A3

Aktiviti 2
(15 minit) Setiap kumpulan
mempunyai  
pelbagai aras  keupayaan murid

- 3 aktiviti : Nyatakan aktivirti 

Murid melaksanakan 3 aktiviti;


     - A1:  
          
     - A2:   
      - A3:   

A2

A3

       

      

Pengukuhan EMK - Kreativiti & Inovasi


(15 minit) Tuliskan aktiviti pengukuhan Aplikasi : Kemahirn ........
Strategi:    Grass Skirt     (Aktiviti Kumpulan) -Contoh
Aktiviti :    Gallery Walk (Aktiviti Keseluruhan)-Contoh

Penutup Penutup kognitif –  Rumusan daripada murid  Lembaran kerja.


(5 minit) Penutupan sosial – Guru mengucapkan tahniah Exit ticket 
kepada murid-murid kerana dapat menjalankan (Ditampal pada Parking
aktiviti hari ini dengan sangat baik.  Lot)-Contoh 

Pengayaan Nyatakan aktiviti 

Aktiviti Individu   (Contoh)


Refleksi PdPc hari ini berjalan dengan lancar. 
(Kekuatan, ……../…….. orang murid dapat menguasai kemahiran ……………………..
Kelemahan & Hanya ………… orang murid yang belum…………………….
Penambahbaikan) Tindakan susulan yang akan diambil…………………………

You might also like