You are on page 1of 6

План – конспект уроку

з німецької мови
у 9 класі на тему:
«Екскурсія Берліном»

вчителя німецької мови


Давиденко О.Л.

Ліцей «Гранд»
20.04.2015
Мета уроку:

Практична: систематизувати знання учнів: повторити лексичний матеріал


теми «Орієнтація в місті » та граматичний матеріал за темою «Інфінітивна
конструкція um+zu», розвивати уміння аудіювання, говоріння, письма німецькою
мовою.
Освітня: Ознайомлення з новою лінгвокраїнознавчою інформацією –
коротка історія виникнення столиці Німеччини й основні пам’ятки Берліна;
Розвиток інтересу до історії та культури Німеччини, її народу як основа
пізнавальної мотивації для вивчення німецької мови.
Розвивальна: розвивати довільну увагу, слухову пам'ять, логічне
мислення, формувати навчальні уміння ефективно співпрацювати у процесі
парної та групової роботи.
Виховна: виховувати вміння працювати в командах, повагу до
співрозмовників, культуру спілкування.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Обладнання: інтерактивна дошка, комп’ютери, авторська презентація ppt


«Екскурсія Берліном», роздатковий матеріал.

Схематичний план уроку


I. Початок уроку.
1) Організація класу. Вступне слово вчителя. Повідомлення цілей уроку (2
хвилини)
II. Основна частина уроку.
План уроку:
I. Привітання (1 хвилина)
II. Вступне слово вчителя (1 хвилина)
III. 5 хвилин для життя: ситуація «Im Reisebüro». (5 хв)
IV. Основна частина уроку (30 хвилин)
1. Повторення лексики до теми (2хв)
2. Розвиток умінь монологічного мовлення учнів на основі ситуації «Ich
will diese Stadt besuchen». (3хв)
3. Формування умінь аудіюваня у процесі прослуховування
аудіоматеріалу «Stadtrundfahrt durch Berlin» : (3хв)
4. Формування навичок іншомовного спілкування у реальній життєвій
ситуації „ Як мені пройти до…» (7 хв)
5. Формування умінь аудіювання у процесі перегляду відеосюжету
«Найвідоміші місця Берліна». (3 хв)
6. Усне мовлення (4хв)
7. Повторення лексичного матеріалу теми.(3)
8. Систематизація та контроль знань учнів за допомогою тестувальної
програми «My test». (5 хвилин)
III. Заключна частина. (3 хвилини)
1) Оцінювання досягнень учнів.
2) Підбиття підсумків уроку.

Хід уроку
I. Початок уроку.
1. Організаційний момент. Привітання. Повідомлення теми і мети уроку.
Guten Tag! Heute machen wir eine Stadtrundfahrt durch die deutsche Hauptstadt
Berlin, erfahren die Geschichte dieser schönen Stadt, lernen die bekanntesten
Sehenswürdigkeiten von Berlin kennen, wir erfahren auch den Weg zu den historischen
Stellen, sehen einen Film über Berlin und am Ende machen wir einen Text.

2. 5 хвилин для життя. Мета завдання - підготувати учнів до діалогу у


туристичному бюро, навчити замовляти подорож .

А) Stellt euch vor, ihr seid in Deutschland und ihr plant eine Reise. Jetzt sehen
wir, wie man eine Reise bestellen kann.

(Уявіть собі, що ви у Німеччині замовляєте подорож у туристичному агентстві,


відеосюжет допоможе вам навчитися це зробити)

Seht euch ein Videosujet an. Lest die Sätze, was ist richtig, was ist falsch.

1. Die Frau möchte eine Klubanlage mit all inclusive und mit Animation bestellen.
2. Sie möchten sich im Urlaub entspannen, gut essen, den Strand und die Sonne genießen.
3. Sie nehmen das Zimmer mit Poolblick.
4. Sie fahren für 16 Nächte.
5. 14 Nächte, Hin- und Rückflug machen 2819 Euro pro zwei Personen.
6. Die Frau möchte die Reise buchen.
3. Розвиток умінь монологічного мовлення учнів на основі ситуації «Як ми
дізнаємося про місто?» і « З яким містом пов’язані ці символи?»

4. Формування асоціативних умінь.

5. Формування лексичних навичок аудіювання. Опрацювання


лінгвокраїнознавчих реалій.

Herr Bettermann leitet die Exkursion und erklärt die Route.


Hören Sie und nummerieren Sie die Sehenswürdigkeiten.

(Послухайте розповідь пана Беттермана та позначте маршрут його екскурсії)


6. Робота над уміннями орієнтуватися в місті та пояснювати маршрути. Розвиток
умінь діалогічного мовлення учнів.

Spielt zu zweit. Fragt einander und gibt die Informationen.

7. Формування умінь аудіювання у процесі перегляду відеосюжету «Berliner


Sehenswürdigkeiten».

Seht bitte Film über die Sehenswürdigkeiten in Berlin und beantwortet die Fragen.
8) Систематизація та контроль знань учнів за допомогою тестувальної
програми «My test».
Jetzt machen wir einen Test am Computer, seid aufmerksam, ihr habt 3 Minuten Zeit.

III. Підбиття підсумків уроку, оцінювання учнів.


Ihr habt heute gut gearbeitet. Was habt ihr heute gemacht? Was war besonders
interessant? Warum möchtet ihr nach Berlin fahren?

Eure Noten … .
Die Stunde ist zu Ende. Auf Wiedersehen!

You might also like