Тема уроку: Урок-дебати на уроці всесвітньої історії на тему:
«Виправдати чи засудити «Холодну війну» між СРСР і його союзниками і
США і країнами Західної Європи» (11 клас) Мета уроку: навчитися аналізувати історичні події, явища та наслідки історичних подій; вчитися формулювати, висловлювати та доводити власну точку зору; вчитися працювати у команді; набуття комунікативних здібностей; виховна мета уроку – прививати любов до Батьківщини і рідної історії; Тип уроку: урок – дискусія Обладнання: зошити; ручки; таймер; дошка; маркери; Міжпредметні зв’язки: історія України; географія; зарубіжна література; правознавство; Структура уроку 1. Організаційний момент 1 хв. 2. Повідомлення теми та завдань уроку 2 хв. 3. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності 2 хв. 4. Повідомлення правил дебатів та поділ учнів на дві команди 5 хв. 5. Проведення дебатів 30 хв. 6. Підбиття підсумків дебатів 3 хв. 7. Повідомлення домашнього завдання 2 хв. Хід уроку 1. Організаційний момент 1) Привітання; 1) Перевірка присутності учнів; 1. Повідомлення теми та завдань уроку Тема уроку: Урок-дебати на уроці всесвітньої історії на тему: «Виправдати чи засудити «Холодну війну» між СРСР і його союзниками і США і країнами Західної Європи» Завдання уроку: 1) Подискутувати на тему «Холодної війни»: передумови, причини і результати; 1) З’ясувати основні результати і наслідки конфлікту; 2) Навчитися висловлювати та доводити власну точку зору; 3) Навчитися роботі в команді; 4) Вдосконалити комунікативні навички; 5) Виховне завдання уроку – прививати учням любов до Батьківщини, своєї історії та цікавість до історичних явищ, подій та процесів; 2. Мотивація навчальної діяльності На уроці ми спробуємо виправдати чи засудити глобальну геополітичну, економічну та ідеологічну конфронтацію між Радянським Союзом і його союзниками, з одного боку, та США і країнами Західної Європи і їхніми союзниками — з іншого, що тривала з середини 1940-х до початку 1990-х років, яка призвела до розпаду СРСР та переросла в сучасне протистояння між Росією та Заходом. 3. Повідомлення правил дебатів та поділ учнів на дві команди. Вчитель повідомляє правила (3 хв.): - Клас ділиться на дві команди (вчитель ділить порівно команди) - Одна команда має виступати «за виправдання» , інша – “засудження”. - Для підготовки аргументів командам дається 5 хв. - Після того, як аргументи готові, кожна команда виставляє свого спікера, котрий буде захищати аргументи своєї команди; на виступ дається по 3 хвилини для кожної команди; - Після виступів, команди мають час на контраргументи (2 хв.) - Виступають наступні (вже інші) спікери з контраргументами ( їхнє завдання – заперечити аргументи суперників), час для виступу – 3 хвилини. - Наступний етап – підготовка висновків та доведення своїх аргументів, час підготовки – 2 хвилин. - Виступ спікерів для висновку – 2 хвилин. - У кінці вчитель підводить підсумки дебатів (2 хв.) 4. Проведення дебатів згідно правил гри. 5. Підбиття підсумків дебатів. - Вчитель ставить оцінки найактивнішим учням; (для цього учитель спостерігає за працею учнів) 6. Повідомлення домашнього завдання: підготувати презентацію про одного з президентів США.