You are on page 1of 4

УРОК 2

Підтема: Вивчення іноземної мови. Повторення граматики.


Мета: Повторити й активізувати ЛО теми.
Повторити граматичний матеріал: часи дієслів.
Продовжувати формувати навички аудіювання.
Розвивати комунікативні навички.
Розвивати навички писемного мовлення.
Виховувати усвідомлення важливості вивчення іноземної мови.
Обладнання: Підручник, картки для самостійної роботи (НО1), (НО2).

$ ХІД УРОКУ

І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ

Greeting 1. Привітання.
T: Good morning, children! How are you getting on?
Ps: We are very well, thank you!

Aim 2. Повідомлення теми та мети уроку.


T: Today we are going to continue speaking about the importance of learning English
and we’ll learn more about different courses offering opportunities for studying a foreign
language. Besides, we’ll do some grammar exercises in order to remember verb tenses.
Check on 3. Перевірка домашнього завдання.
Homework Учні по черзі читають свої твори. Учитель стежить за правильністю граматичної
будови речень, виправляє помилки у разі їх наявності.

Warming up 4. Уведення в іншомовну атмосферу.


Аудіювання.
1) Етап слухання діалогу.
Учитель читає діалог уголос, учні уважно слухають.
T: Listen to the dialogue and answer the questions.
THE IRISH LOGIC
A Swiss man, on holiday in Dublin, needed directions. He was standing outside Davy
Byrne’s pub when he saw two youths walking by so he stopped them and asked,
«Entschuldigung, koennen Sie Deutsch sprechen?»
The two lads looked at each other blankly and stared back at him.
«Excusez-moi, parlez-vous Français?» he tried.
The two continued to stare.
«Parlare Italiano?» Still absolutely no response from the two lads.
«Hablan ustedes Espanol?» The Dublin lads remained totally silent.
The Swiss guy walked off extremely disappointed and downhearted that he had not
been understood. One of the boys turned to the second and said, «Y’know, maybe we
should learn a foreign language!»
«Why?» said the youth, «that guy knew four languages, and it didn’t do him any good!»
2) Етап перевірки розуміння змісту діалогу.
Учні по черзі відповідають на запитання вчителя.
Т: What country did the story take place?
Where was the foreigner from?

25


What languages did he speak?


What kind of help did the foreigner need?
Was he understood by the Irish lads?
Did the Irish lads come to the conclusion that they should learn a foreign language? Why?

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ


Reading and 1. Подання тексту для читання та обговорення. Впр. 5 (с. 6).
Discussing
1) Pre-Reading Activity and Reading. Етап підготовки та читання тексту.
a) Бесіда з учнями і вибіркове читання тексту.
Учні ланцюжком відповідають на запитання вчителя, а потім читають відповідні
фрагменти тексту. Учитель стежить за правильністю вимови слів.
T: Look at the pictures on page 6. We can see five people here.
Try to suppose…
— how old they are;
— what occupations they have;
— where they are from.
Then read the text silently and say if you were right in your assumptions.
б) Читання другої частини тексту.
Учні самостійно читають текст, а потім відповідають ланцюжком на запитання
вчителя.
T: Read the texts on pages 7—8 and decide which course (A—F) would be the best
one for each of the people characterized on page 6. Prove your opinion with the
information from the text.
2) Post-Reading Activity. Етап перевірки розуміння змісту тексту.
Обговорення за змістом тексту.
T: Which of the courses would be the most suitable for you? Why? Think about the
reasons and range them in order of importance.
Учні по черзі відповідають на запитання вчителя.

Speaking 2. Розвиток умінь мовлення. Впр. 6 (с. 8).


Учні в групах по троє-четверо, користуючись схемою на с. 8 підручника, обговорю-
ють причини вивчення англійської мови. По закінченні обговорення три-чотири учні
по черзі висловлюють свої думки. Учитель стежить за правильністю вимови слів.
Grammar 3. Повторення й відпрацювання граматичного матеріалу: часи дієслів.
Revision and
Practice
1) Теперішні часи дієслів.
а) Бесіда з учнями.
T: What present tenses can you remember? When do we use each of them? Give examples.
б) Впр. 1 (с. 9).
T: Match the sentences with the tenses; then explain how we form each of the tenses
and in what cases we use it.
Учні виконують завдання вправи, а потім по черзі відповідають на запитання вчи-
теля.
в) Впр. 2 (с. 9).
Учні обирають один із чотирьох варіантів відповіді й пояснюють свій вибір.
Учитель стежить за правильністю виконання завдань.
2) Минулі часи дієслів.
а) Бесіда з учнями.
T: What past tenses can you remember? When do we use each of them? Give examples.

26
б) Впр. 3 (с. 10).
T: Match the sentences with their descriptions and tenses; then explain how we form
each of the tenses and in what cases we use it.
Учні самостійно виконують завдання, а потім по черзі пояснюють свої відпо­віді.
в) Впр. 4 (с. 10).
Учні по черзі обирають один із чотирьох варіантів відповіді й пояснюють свій
­вибір.
Учитель стежить за правильністю виконання завдань.
3) Порівняння теперішнього доконаного і минулого неозначеного часів.
а) Бесіда з учнями.
T: Compare the Present Perfect Tense and the Past Simple Tense from the point of
view of…
— their structure;
— their use;
— adverbs which go with each of the tenses.
б) Впр. 5 (с. 11).
Учні усно заповнюють пропуски в реченнях відповідними дієслівними формами,
порівнюючи випадки вживання теперішнього доконаного і минулого неозначено-
го часів.
в) Граматична гра.
Учитель поділяє клас на дві команди. Потім пише на дошці дієслова, наприклад:
translate sentences, prepare for the test, study English, make a mistake, revise
grammar тощо. Кожна з команд складає з ними речення: одна — в теперішньому
доконаному, а друга — в минулому неозначеному часі. Кожне правильне речення
приносить 1 бал. Перемагає команда, що отримає більше балів.
4) Майбутні часи дієслів.
а) Бесіда з учнями.
T: What future tenses can you remember? When do we use each of them? Give examples.
б) Впр. 6 (с. 12).
T: Match the sentences with their descriptions and tenses; then explain how we form
each of the tenses and in what cases we use it.
Учні самостійно виконують завдання вправи, а потім пояснюють свої відповіді.
в) Впр. 7 (с. 12).
Учні усно заповнюють пропуски в реченнях відповідними дієслівними формами
і пояснюють свій вибір.
Учитель стежить за правильністю виконання завдань.
г) Робота з картками.
Учні самостійно виконують завдання карток (НО1) у зошитах. Наприкінці уроку
вчитель збирає зошити на перевірку.

НО1: Use the given word combinations and write how Debbie is going to spend her
summer holidays. Use will or be going to.
Go Mexico — holidays — by plane — not alone — friend come — stay there
a week — sunbathe a lot — take swimsuit and sunglasses — think need them —
sure — be — good holiday.

д) Граматична гра.
Учитель поділяє клас на дві групи і називає речення в одному з теперішніх часів,
а учні трансформують його: перша група — в речення в минулому часі, а друга —
в майбутньому. Кожне правильно трансформоване речення приносить 1 бал. Пе-
ремагає команда, яка отримає більше балів.

27


ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ

Homework 1. Домашнє завдання.


Виконати завдання на картках (НО2).

HO2: Choose and circle the letter of the correct variant.


1) I this exercise.
A. has just finished C. finishes
B. have just finished D. will just finish
2) Yesterday I a terrific talk show from 11:00 p.m. to 12:00 a.m.
A. am watching B. watch C. watched D. had watched
3) you ever seen Tom Cruise’s last movie?
A. Have B. Has C. Had D. Have been
4) In the future, people more modern houses and flying cars.
A. have B. has C. had D. will have
5) These days, people to stay at home watching TV.
A. prefer B. prefers C. preferred D. are preferred
6) Soon, people most of the time at home.
A. work B. have worked C. will work D. worked
7) I for the Maths test since August and I still have a lot to revise.
A. studied C. have been studying
B. was studying D. had studied
8) Tom dinner when you arrived.
A. cook B. is cooking C. cooks D. was cooking
9) Do you usually TV on Mondays?
A. watch  B. watched C. watching D. watches
10) London a lot since 1975.
A. changed B. has changed  C. have changed D. had changed

Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.


Бесіда в режимі T→P1→P2→P3.
T: What did we practise to speak about today?
What did we listen about?
What grammar material have we revised?

28

You might also like