You are on page 1of 4

Клас: 6

Рівень знань: середній


Тема: Повторення
Підтема: Практика у вживанні ГС Present Simple, Present Continuous в писемному
мовленні
Мета: Я, моя сім’я та друзі
- повторити способи утворення граматичних часів: Present, Past and Future
Simple, Present and Past Continuous ;
- ознайомити учнів з відмінностями у вживанні минулого неозначеного та
минулого тривалого часів;
- повторити вживання займенників some/any;
- навчати вживати ці граматичні часи в усному мовленні ;
- формувати навички аудіювання;
- продовжувати розвивати вміння читати;
- практикувати учнів у письмі;
- виховувати спостережливість й уважність.
Обладнання: підручник, робочий зошит, картки для роботи в парах (НО),
граматичні таблиці Present, Past and Future Simple, Present and Past Continuous.

ХІД УРОКУ

І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ

1. Greeting (2 min.)
Учитель пише на дошці ім ’я та опорні фрази: Margarita/Richard
Greenham/Buddy Smithson, sunny Spain/the UK /the USA. Учитель розповідає
вірш, учні хором повторюють. Потім двоє-троє учнів самостійно розповідають
вірш з опорою на фрази, записані на дошці.
My name is Margarita
And I’m from sunny Spain!
How are you, how are you,
And how are you again?
My name is Richard Greenham
And I’m from the UK,
How are you, how are you,
And how are you today?
My name is Buddy Smithson,
I’m from the USA,
How are you, how are you,
And how are you today?

2. Aim (1 min.)
Метод: усний виклад.
Т: - Today we’ll revise grammar tenses and practice them . We are going to brush up
the Past Simple and the Past Continuous Tense and do some activities to improve our
skills in using these tenses. I hope, our lesson will be interesting and useful for
you.

3. Check on Home Task (3 min.)


Метод: усний виклад матеріалу. Декілька учнів розповідають про свою сім’ю.
T: - So, let’s listen to about your families!

4. Warming up (3 min.)
Метод: усний виклад матеріалу. Учитель пише на дошці слова з теми «Родина»,
але ховає їх у «змійці».
T: - Now I try to find the words from the theme “Family” in this chain.
motherhkflrlniecejkghuncleglhlfaunthlflsnephewvlhldsonglfldaughtergkhlfldewifeglhusba
nd

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ

1. Grammar Revision (15 min.)


1) Повторення часів the Present Simple, the Present Continuous, the Future
Simple Tense
а) Метод: бесіда. Учні за допомогою вчителя з ’ясовують, що в цих реченнях
вживаються різні граматичні часи: Present Simple та Present Continuous. Учитель
звертає увагу класу на граматичні схеми цих часів, накреслені вчителем на
дошці, і пропонує одному з учнів розповісти правила їхнього утворення та
вживання з опорою на схеми. Якщо необхідно, вчитель коригує відповідь учня.
T: - Look at the text about Paul. Can you explain the difference between the sentences:
His grandparents like growing fruit and vegetables.
They are planting tomatoes now.
Paul’s sisters go to school.
They are having holidays now.

b) Метод: евристична бесіда. Учитель на дошці пише речення:


He will help you with this work tomorrow.
Він пропонує класу визначити граматичний час цього речення. Один із учнів
за
проханням учителя пригадує й розповідає правила утворення і вживання Future
Simple з опорою на граматичну таблицю. Учитель коригує й доповнює
відповідь учня.
T: - Look at the blackboard and tell what grammar tense it is. Who can explain?

c) Метод: усний виклад матеріалу. Граматична гра. Клас поділяється на дві


команди. Один з учнів — ведучий — стає перед дошкою, обличчям до неї.
Члени кожної команди по черзі підходять до ведучого і торкаються його
спини, той говорить будь-яке дієслово і називає граматичний час (Present
Simple, Present Continuous, Future Simple). Учень, що торкнувся ведучого, має
скласти речення з названим дієсловом у названому часі. Учитель контролює
правильність граматичної будови речення. За кожне правильно складене речення
надається один бал. Перемагає команда, яка отримала більше балів.
T: - Let’s play a game! One pupil will go to the blackboard and other pupils will touch
him; then he will tell them the grammar tense and they will tell him the sentence with
grammar tence.

Physical Warming up (2 min.)


T: - How do you think what should we do every morning to be strong? (morning
exercise)
Let’s do it!
Head and shoulders knees and toes
Knees and toes
Head and shoulders knees and toes
Knees and toes
And eyes and ears
And mouth and nose
Head and shoulders knees and toes
Knees and toes

2. Grammar Revision (15 min.)


2) Повторення the Past Simple та the Past Continuous Tense ex. 1, 2, 3, 5, p. 18-19
а) Метод: евристична бесіда. Впр. 1 с. 17. Один із учнів читає два речення, подані
у вправі, не звертаючи уваги на правила, учитель пропонує класу назвати різницю
між цими реченнями. Учні пригадують правила утворення Past Simple та Past
Continuous з опорою на таблиці, учитель допомагає сформулювати їх . Потім
один із учнів читає вголос правила, подані у підручнику на с.10.
T: - Look and compare.

b) Метод: усний виклад матеріалу. Впр. 2 (с. 18)


Учні ланцюжком читають подані у вправі речення і визначають граматичний
час.
T: - Try to guess the grammar tense.

с) Метод: робота з підручником. Впр. 3 (с. 19)


Учні самостійно усно виконують вправу, потім ланцюжком читають речення і
називають відповідний граматичний час.
T: - Do the exercise by yourselves and read the sentences in the class.

d) Метод: робота з підручником. Впр. 4 (с. 19)


Учні ланцюжком читають і доповнюють подані у вправі речення за зразком.
T: - Let’s read and complete the sentences as in the example.

e) Метод: робота з підручником. Впр. 5 (с. 19)


Учні ланцюжком читають речення вправи, вставляючи займенники some/any ,
і за допомогою вчителя пригадують правила (some вживається у розповідних
реченнях, any — у питальних і заперечних).
T: - Fill in ‘some’ or ‘any’.

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ

1. Home Task (1 min.): ex. 7, p. 20.


T: - Open your day books and write down the home task.

2. Summarizing (3 min.):
a) Метод: усний виклад матеріалу. Гра «Chain Game». Учні складають запитання
до будь-якого речення впр. 6 (с. 20) і ставлять його однокласнику, який
повинен відповісти і поставити своє запитання наступному учню.
Наприклад:
Р 1: W hat do you usually have for breakfast?
P 2: I usually have sandwiches and tea for breakfast. W hat did you have for
break
fast on holidays?
P 3: I had sausages for breakfast on holidays. W here did you spend evenings in
summer?
Учень, який зробив помилку, має розповісти свій улюблений вірш . Учитель
контролює правильність граматичної будови речень.
T: - Let’s play а game!

b) Учитель виставляє оцінки.

You might also like