You are on page 1of 4

УРОК 27

Підтема: Їжа. Повторення граматики.


Мета: Повторити й активізувати ЛО теми.
Повторити граматичний матеріал: вживання непрямої мови.
Розвивати навички монологічного й діалогічного мовлення.
Розвивати ерудицію учнів.
Прищеплювати усвідомлення важливості правильного харчування для здоров’я людини.
Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для роботи у групах (НО1), для роботи в парах (НО2), для
самостійної роботи (НО3).

$ ХІД УРОКУ

І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ

Greeting 1. Привітання.
T: Hello, children! I’m very glad to see you!
Ps: We are glad to see you too!

Aim 2. Повідомлення теми та мети уроку.


T: Today we’ll remember the vocabulary on the topic «Food» and practise it in games
and exercises; besides, you’ll revise how to use sentences in Reported Speech.

Warming up 3. Уведення в іншомовну атмосферу.


Бесіда з учнями.
Т: Do you like trying new foods?
Are there any foods that you wouldn’t eat as a child that you eat now?
Do you prefer your own country’s food or other kinds of food? Has your country
«adopted» many foods from other countries?
If you were living abroad, which food would you miss most from this country?
Think of any reasons why people may be changing their cooking and eating habits.
How the following factors can change people’s cooking and eating habits:
— travelling;
— health;
— vegetarianism;
— ingredients available.

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ


Check on 1. Перевірка домашнього завдання.
Homework
1) РЗ, Unit 4, впр. 2.
Учні по черзі, спираючись на заповнену таблицю, називають страви, притаманні
кожній з описаних харчових традицій світу, потім читають визначення слів, які
вони виписали. Після цього читають твердження частини С і відповідають, хар-
чових традицій якої країни вони стосуються.
2) РЗ, Unit 4, впр. 3.
На кожне запитання свої відповіді читають два-три учні.

126
Учитель стежить за правильністю виконання завдань.
Vocabulary 2. Повторення й активізація ЛО теми.
Revision and
Practice 1) Впр. 1 (с. 107).
Учні з’ясовують різницю в значенні слів food, meal та dish. Учитель допомагає за
потреби.
T: Look at the «Vocabulary Point» box on page 107 and say what the difference is
between the words food, meal and dish. Then complete the sentences in exercise 1
with these words.
2) Впр. 2 (с. 107).
Учні самостійно добирають визначення до поданих дієслів, після чого складають
власні речення, що їлюструють їхнє значення, та по черзі їх читають.
3) Впр. 3 (с. 107).
Учні самостійно заповнюють пропуски в реченнях поданими словами, а потім
ланцюжком їх читають.
4) РЗ, Unit 4, впр. 4.
Учні самостійно розташовують літери в поданих словах у правильній послідов-
ності та заповнюють ними пропуски в реченнях, а потім читають їх по черзі.
Учитель стежить за правильністю виконання завдань.
5) Гра «Do You Know the Food Phrasal Verbs?».
Учні виконують завдання на картках (НО1) в командах по троє-четверо. Команда,
що дасть найбільшу кількість правильних відповідей, перемагає.
Учитель стежить за дотриманням правил гри.

НО1:
Choose the correct letter of the phrasal verb.
FOOD AND DRINKS
1) To eat food very quickly is to .
a) bolt it down; b) pig out; c) whip it up
2) If you only eat a small amount of a meal, you .
a) gnaw it; b) bolt it down; c) pick at it
3) To eat a lot of food is to .
a) pig out; b) roll out; c) wear out
4) To eat less of something to improve your health is to on it.
a) strip down; b) cut back; c) run
5) To heat food again that has already been cooked is to .
a) ruffle it up; b) warm it up; c) pick it up

Role Play 3. Рольова гра.


Учні в парах складають діалоги за завданням карток (НО2). По закінченні роботи
три пари по черзі інсценують свої діалоги. Учитель контролює правильність грама-
тичної будови речень.

НО2:
Card 1
You are two friends. You are discussing your attitude to cooking.
Discuss what you can cook, how often you do it and how much you like it.

127
Card 2
You are a son and a mother. It’s the son’s birthday next week.
Discuss what food it is necessary to buy and cook for the party.

Card 3
You are two friends. You are staying in a country house. There is no shop nearby.
You have cornflakes, bread, butter, potato, chicken, sausage, cheese, and milk.
Discuss what to cook for breakfast.

Grammar 4. Повторення граматичного матеріалу: вживання непрямої мови.


Revision
1) Бесіда за підручником.
T: Look at the «Grammar Point» section on page 108 and tell about the ways to report
something. Give your own examples.
What is the difference in reporting…
— a statement;
— a question;
— an order, request or advice?
2) Впр. 1 (с. 108).
Учні обирають одну з двох поданих у дужках дієслівних форм і пояснюють свій
вибір.
3) Впр. 2 (с. 108), 3 (с. 109).
Учні письмово трансформують речення з прямою мовою у речення з непрямою
мовою, а потім по черзі їх читають.
Учитель стежить за правильністю відповідей.
4) Робота з картками.
Учні самостійно виконують завдання на картках (НО3), потім разом з учителем
обговорюють запитання: What was the tourist’s mistake?

HO3:
Arrange the sentences in the joke in the correct order; transform the replies into
reported speech and answer the question: What was the tourist’s mistake?
 He asked the farmer: «What do you do with all these tomatoes?»
 Afield
curious tourist travelling along the countryside stopped his car at the huge
of tomatoes.

 «The farmer must be crazy. He said that they ate what they could and what
they couldn’t they could».

 «We eat what we can and what we can’t eat we can (консервуємо)».
 The tourist returned to his car greatly surprised.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ

Homework 1. Домашнє завдання.


РЗ, Unit 4, впр. 9.

128
Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.
Бесіда в режимі T→P1→P2→P3.
T: What topic did we discuss at the lesson today?
What grammar material have we revised at the lesson today?
What sentences did we practise to use?

129

You might also like