You are on page 1of 6

Робочий зошит

із педагогічної практики з англійської мови,

проведеної у Тернопільської ЗОШ №16

з 19.01.2022 по 01.03.2021 року,

студента-практиканта Філ 41а групи

факультету початкової освіти та філології

Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії

Коваленка Андрія Олександровича


ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

База проходження практики: Тернопільська загальноосвітня школа №16


імені Володимира Левицького.

Директор школи: Базунова Руслана Романівна.

Керівник Практики: Сампара Ніна Василівна, Кваліфікаційна категорія –


вища. Педагогічне звання – старший вчитель. Педагогічний стаж - 27 років.

Класи проходження практики: 8-В, 9-В.

Розклад уроків 8-В


Предмет День № ур. Час
Понеділо 2 09 – 1010
25

Англійська к
мова
Вівторок 7 1420 – 1505
Четвер 5 1230 – 1315
ПАСИВНА ПРАКТИКА

Урок №1
Спостереження уроку англійської мови у 8-В класі
проведеного вчителем Сампарою Ніною Василівною

Дата: 20.01.2022
І. Цілеспрямованість уроку.
Тема: Reading in our life

Мета: формувати навички вживання нових лексичних одиниць; розвивати


комунікативні здібності; виховувати в учнях інтерес до книг, заохочувати їх
до читання іноземною і рідною мовами.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок.

Обладнання: підручник Prime Time 3(Intermediate), workbook, tape recorder.

II. Структура і зміст


Хід уроку

1. Привітання, організаційний Учні встають і хором вітаються з


момент, введення в іншомовну вчителем віршованим привітанням
атмосферу на англійській мові.
2. Перевірка домашнього завдання Вчитель проводить перевірку
домашнього завдання у вигляді
диктанту на слова з попередніх тем:
«Amazing performances» і «Haunted
buildings».
3. Основна частина уроку, Учні розглядають діаграму про
вивчення нової лексики. найбільш популярні матеріали для
читання серед підлітків Великої
Британії і знайомляться з назвами
різних жанрів книг. Паралельно
вони прослуховують нові слова на
аудіозаписах (S.B., ex. 1-2, p. 36).
4. Listening 1- й етап: pre-listening
Учителька готує учнів до слухання
ставлячи ряд запитань:
- Which reading material do
you like best?
- What do you prefer reading?
- How often do you read?
2- й етап: while-listening
2.1 Учні слухають діалог перший раз
для загального розуміння.
2.2 Учні слухають діалог другий раз
і виконують вправу «True/False»
(S.B., ex. 3, p. 36).

Далі учні слухають що один діалог,


повторюють його і розігрують у
парах (S.B., ex. 4a, p. 36).

5. Підбиття підсумків уроку Учитель підсумовує матеріал і


оцінює роботу учнів на уроці.
6. Домашнє завдання На основі прослуханого діалогу,
скласти власні діалоги в усній або
письмовій формі (на вибір) на схожу
тему, використовуючи підказки
подані у підручнику (ex. 4b).
Розв’язати кросворд (W.B., ex.1, p.
19) і виконати ex. 3 «Everyday
English», p. 19, WB.
Аналіз уроку
III. Активність учнів на уроці
Урок був орієнтований на сприймання. Учитель активно
використовував на уроці візуальні і аудіальні засоби. Спочатку учні
розглядали діаграму і аналізували її. Далі вони відповіли на декілька простих
запитань і прослухали діалог на загальне розуміння. Саме навколо цього
діалогу і будувався урок. Учні успішно засвоїли матеріал і чітко відповіли на
запитання, більшість з них не відчули труднощів під час обговорення і
складання діалогів. Порушень дисципліни не спостерігалось.

IV. Мовленнєва поведінка вчителя


Ніна Василівна на уроці майже весь час спілкувалася з учнями
англійською мовою. Рівень володіння іноземною мовою у класі досить
високий, тому спілкування відбувалося досить жваво і впевнено. Учні були
активними, а інструкції вчительки чіткими і послідовними. Така мовленнєва
поведінка досвідченої вчительки мотивує учнів до навчання.

V. Висновок

Урок був орієнтованим на практику сприймання і усного мовлення, всі


застосовані види діяльності були збалансованими і доцільними. Перед тим як
приступити до фінального завдання – складання діалогу, учні опанували нову
лексику і прослухали аудіоматеріал. Вчитель намагався створити
невимушену атмосферу в класі, де учні не заучують матеріал, а засвоюють
його, що відповідає принципам сучасної методики викладання іноземних
мов.
Підпис учителя, який проводив урок ___________

You might also like