You are on page 1of 4

УРОК 13

Підтема: Професійні якості. Повторення граматики


Мета: Повторити й активізувати ЛО теми.
Повторити граматичний матеріал: часи групи Perfect Continuous.
Розвивати навички монологічного й діалогічного мовлення.
Розвивати ерудицію учнів.
Виховувати повагу до представників різних професій.
Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для роботи в парах (НО1), (НО3), для самостійної роботи (НО2).

$ ХІД УРОКУ

І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ

Greeting 1. Привітання.
T: Good morning, children!
Ps: Good morning, teacher!

Aim 2. Повідомлення теми та мети уроку.


T: Today we’ll continue discussing the topic «Make up Your Mind» and speak about
professional qualities which are important for a particular kind of job. Besides, you’ll
also revise and practise grammar material: the Perfect Continuous Tenses.

Warming up 3. Уведення в іншомовну атмосферу.


Гра «The Alphabet».
Учитель пише у стовпчик літери англійського алфавіту. Учні в командах по п’ять-
шість гравців повинні назвати професію на кожну літеру. Наприклад:
Accountant
Businessman
Correspondent
Designer…
Учитель може пропустити ті літери, на які важко дібрати назви професій.
Виграє команда, що першою складе список.

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ


Check on 1. Перевірка домашнього завдання.
Homework
Впр. 8 (с. 48).
Учні по черзі розповідають про один з проектів, описаних у тексті. Учитель стежить
за правильністю граматичної будови речень.
Vocabulary 2. Повторення й активізація ЛО теми.
Revision and
Practiсe 1) Впр. 9a (с. 49).
Учитель поділяє клас на два варіанти. Учні першого самостійно читають текст на
с. 49, а другого — текст на с. 50. Після цього вони в парах ставлять один одному
запитання, подані на картках, занотовують відповіді та, базуючись на отриманих

74
фактах, складають усні повідомлення про професійний досвід Філа (перший варі-
ант) та Хезер (другий варіант). Учитель стежить за правильністю виконання за­
вдання.

НО1: Card 1
Variant 1
Why did he decide to participate in this project?
How long has he been working here?
What problems did he experience?
What are his responsibilities?
What does he think about his job?

Card 2
Variant 2
Why did she decide to participate in this project?
How long has she been working here?
What does she say about her co-workers?
What are her responsibilities?
What has she learned about while participating in this project?

2) Впр. 9b (с. 50).


Учні заповнюють таблицю відповідно до завдання вправи, потім усно роблять ви-
сновки про професійні якості Філа та Хезер.
3) РЗ, Unit 2, впр. 3.
Учні співвідносять слова, що позначають професійні якості людини, з їхніми ви-
значеннями, після чого дають відповіді на запитання частини (B).
Учитель стежить за правильністю виконання завдань.
4) Гра «I’m the Boss».
Учні самостійно виконують завдання на картках (НО2) і дають відповіді на запи-
тання вчителя.
T: Do you think you can be a leader? Why do you think so? What qualities does a person
need to be a successful leader? Rate the skills (HO3) about your leadership (10 = out-
standing, 1 = very poor). Talk about your ratings with other students. Who is the
best leader in the class?

HO2:
Rate these skills about your leadership.
Making decisions Project management
Giving your staff work to do Motivating staff
Disciplining workers Meeting deadlines

5) Впр. 1 (с. 51).


а) Бесіда за підручником.
T: Look at the sentences in the «Vocabulary Point» box on page 51 and explain the
difference between…
— work and job;
— possibility, occupation and opportunity.

75
Make up your own sentences to illustrate the difference.
б) Виконання вправи.
Із поданих варіантів учні обирають ті слова, що найкраще відповідають змісту
речень, і ланцюжком читають доповнені речення.
6) Впр. 2 (с. 52).
а) Бесіда за підручником.
T: Look at the sentences in the «Vocabulary Point» box on page 52 and explain the
difference between employer and employee. Make up your own sentences to illustrate
the difference.
б) Виконання вправи.
Із поданих варіантів учні обирають ті слова, що найкраще відповідають змісту
речень, і ланцюжком читають доповнені речення.
7) Впр. 3 (с. 53).
Учні, спираючись на матеріал у рамці «Word Formation», замінюють слова в дуж-
ках на споріднені, відповідно до змісту речень.
Учитель стежить за правильністю виконання завдань.
8) Робота з картками.
Учні отримують картки (НО3) і виконують завдання у парах. По закінченні робо-
ти вони ланцюжком читають прислів’я, пояснюють їх значення і наводять при-
клади їх уживання. Учитель стежить за правильністю вимови слів.

НО3: Match the job proverbs with their interpretations. Think about an example to
illustrate one of the proverbs.
A. Everybody’s business is nobody’s business.
B. Diligence is the mother of good luck.
C. The busiest man has the most leisure.
D. He who can, does; he who cannot, teaches.
E. If a thing is worth doing, it’s worth doing well.
F. The labourer is worthy of his hire.
G. Jack of all trades.
H. Make a good/bad job.
I. Just the job/ticket.
J. Give sb/sth up as a bad.
K. A job or work.
L. Good job.
M. Have a difficult job doing/to do sth.
N. It’s a good job.
1) Meaning: Work that you are paid to do or that must be done.
2) Meaning: Everybody’s value measures by his job.
3) Meaning: It’s lucky.
4) Meaning: Everybody’s work belongs just to himself.
5) Meaning: Used to tell sb that he has done well at sth.
6) Meaning: If you want to do sth, you can do it even if you don’t have time.
7) Meaning: Find it difficult to do sth.
8) Meaning: Trying to do sth is the key of success.
9) Meaning: A person who knows does but a person who doesn’t know just claims.
10) Meaning: When sth has value, do your best to do it.
11) Meaning: A person who claims about everything but does nothing.
12) Meaning: Do something well/badly.
13) Meaning: Exactly what is wanted or needed.
14) Meaning: Decide that is impossible to do sth.

76
The Answers:
A4; B8; C6; D9; E10; F2; G11; H12; I13; J14; K1; L5; M7; N3.
Grammar 3. Повторення граматичного матеріалу: часи групи Perfect Continuous.
Revision
1) Бесіда за підручником.
T: Look at the «Grammar Point» section on page 53 and say when is Present/Past/Future
Perfect Continuous tenses are used and what is the difference between these tenses.
Give your own examples.
2) Впр. 1 (с. 53).
Учні ланцюжком ставлять дієслова з дужок у форму одного з часів групи Perfect
Continuous і пояснюють свій вибір. Учитель контролює правильність відповідей.
3) Граматична гра.
Учитель називає речення в теперішньому доконано-тривалому часі. Учні, додаю-
чи необхідні обставини часу, повинні трансформувати їх у речення в минулому
або майбутньому доконано-тривалому часі. Наприклад:
T: It has been raining since morning.
Ps: They returned home completely wet as it had been raining since morning…
4) Впр. 2 (с. 54).
Учні, спираючись на зразки в рамці на с. 53—54, виконують завдання вправи:
ставлять дієслова з дужок у відповідну часову форму.
5) Впр. 3 (с. 54).
Учні, спираючись на зразки в рамці на с. 54, виконують завдання вправи: став-
лять дієслова з дужок у відповідну часову форму.
Учитель стежить за правильністю виконання завдань.
6) Граматична гра.
Клас поділяється на дві команди. На дошці написані дієслова: to work, to paint, to
wait, to rain, to study, to fly… Кожна команда має скласти речення з поданих слів,
додавши необхідні обставини часу: перша — у минулому (майбутньому) доконаному
часі, а друга — у минулому (майбутньому) доконано-тривалому часі. Наприклад:
Team 1: He had worked hard and the book was finished.
Team 2: He had been working hard all day yesterday.
За кожне правильне речення надається один бал. Перемагає команда, яка набере
більше балів.

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ

Homework 1. Домашнє завдання.


РЗ, Unit 2, впр. 10—12.

Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.


Бесіда в режимі T→P1→P2→P3.
T: What topic did we discuss at the lesson today?
What grammar material have we revised at the lesson today?
What sentences did we practise to use?

77

You might also like