Програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей з дикими
тваринами Розширювати знання дітей про диких тварин (ведмідь, лисиця, білка, їжак, заєць), їх поведінку, спосіб існування, характерні особливості. Розвивати допитливість, логічне мислення, увагу, уяву та інтерес до живої природи; виховувати потребу в спілкуванні з природою; дбайливе, турботливе ставлення до тварин. Підготовка вихователя: опрацювала програму «Українське дошкілля», склала конспект, підготувала матеріал, ігри Підготовка дітей: читання казок, перегляд в Обладнання: Методи і прийоми: Хід заняття Діти, ми сьогодні з вами відправимося в подорож, але спочатку треба відгадати загадку У кожного звіра в ньому, Є свій чудовий будинок, Хто в дуплі, хто в норі, Але живуть всі в тиші! (Ліс) Так, діти це ліс. Давайте ми сядемо у поїзд, та відправимося у подорож(звучить мелодія). Ось ми і приїхали. Подивіться як тут гарно. А які тварини живуть у лісі? А чому дикі? А ще, ці тварини, не потребують людського догляду, самі добувають їжу, знаходять або будують собі житло, піклуються про своє потомство. Дикі тварини живуть у природі самостійно. А яких тваринок ви хочете побачити у нашому лісі? Ліс обійшов, поїв весь мед, В барлогу ліг і спить… А мед він любить, не секрет, На те він і … (Ведмідь) Показую іграшку ведмедя. Ведмідь – велика хижа тварина. Він зазвичай має коричневий колір шубки, але є в природі і білі, і чорні ведмеді(показую ілюстрації різних ведмедів) Голова у цього хижака велика, вуха кругленькі, очі не дуже великі. Шия у ведведів товста. Хвіст короткий, лапи міцні. На лапах у нього довгі кігті. Це допомагає йому вправно залазити на дерева. Шерсть у тварини густа і гладка. Ведмідь полюбляє комах, рибу. Рідше харчується травою, горіхами, різноманітними ягодами. На зиму тварина підготовлює берлогу та впадає всплячку до самої весни. Якого він розміру? Якого кольору в нього шуба? Що ведмідь любить їсти? Що він робить узимку? А як ходить ведмедик? (імітуємо рухи ведмедя) Влітку сіренький, А взимку біленький. Довгі вуха має, Швидко в лісі стрибає. (Заєць) Зйчик живе у лісі. У зайчика сіре хутро, а коли він змінює його на біле — отже, прийшла зима. Зайчик міняє хутро на біле для того, щоб узимку на снігу його ніхто не помітив. У зайчика довгі вуха, щоб краще чути, короткий хвіст, щоб не заважав бігати. Лише в нього задні лапки довші від передніх. За допомогою таких ніг зайчик добре стрибає і швидко бігає. Якого зайчик розміру порівняно з ведмедем? Як ви вважаєте, чому він тремтить? Давайте пострабаємо як зайчик В темнім лісі проживає, Довгий хвіст пухнастий має. Їй на місці не сидиться. Як звуть її? (Лисиця) Якого кольору шубка в лисиці? Який у лисиці хвіст? Що вона любить їсти? Лисиця – красива тварина. Тіло її вкрите густою рудою шерстю. У лисиці розкішний пухнастий хвіст. У неї короткі ноги і гостра мордочка. Очі у лисиці ніби намистинками, світяться хитрим вогнем.Живе вона в нірках. Бігає лисиця дуже швидко. Вона досить хитра. Лисиця ловить мишей і зайців. А як ходить лисиця? В ліс ми з друзями пішли, Диво дивне там знайшли. Як клубочок, ця тваринка, Вся в колючках в неї спинка. Хай собі затямить всяк, Зветься дивний звір…(Їжак) Їжак – нічний хижак. Він невеликих розмірів. У випадку небезпеки їжак згортається у клубок. Голки – це видозмінене волосся, розміщене тільки на спині, а мордочка і живіт вкриті звичайним хутром. Їжаки дуже люблять молоко. Він наколює на свої голки яблука, груші, щоб почистити свої голочки, тому що в них багато железа. Дид гра «Підбери шубку» Мета: учити розпізнавати диких тварин, правильно їх називати, описувати їх зовнішній вигляд; розвиток зв'язного мовлення, уміння давати відповіді на запитання; виховання добрих почуттів до тварин, цікавості до світу природи. Матеріал : Кольорові шубки з картону, шапки, чобітки, картки із символами тварин. Хід гри: Запропонувати дітям “підбирати шубку тварині” враховуючи її справжній колір у природі. Запитання: Якого кольору шубку купила б лисичка? По яку шубку прийшов у магазин зайчик? (влітку, взимку)? А яку шубку вибрав би собі ведмедик? (якого кольору)? Дид гра «Малята - звірята» Мета: збагачувати і систематизувати знання і уявлення дітей про диких тварин наших лісів; сприяти розширенню знань дітей про диких тварин та їх дитинчат; розвивати мислення, мовлення, пам'ять; виховувати любов до природи, інтерес до життя тварин Хід гри: діти по черзі беруть картки із зображенням дорослих тварин, називаючи їх. До кожної картинки підбирають пару дитинча У лисиці- лисенята У ведмедя – ведмежата У зайця – зайченята У їжака – їженята Дид гра «Ласуни» Мета: формувати знання дітей про диких тварин; розширювати уявлення про те, чим харчуються дикі тварини; розвивати мислення, мовлення, увагу, виховувати дбайливе ставлення до тварин. Молодці діти, ви гарно попрацювали. А нам вже час додому. До побачення звірі( звучить мелодія, їдемо на потязі). Діти, куди ми сьогодні з вами подорожували? З якими звірами ми зустрілися? Чому вони називаються дикими? ,Що вам найбыльше сьогодны запаммяталося