You are on page 1of 6

Дата: 17.04.

До уроку допущена:

Тема. Удосконалення вміння писати вивчені букви, слова і речення з ними.

Мета. Пригадати і закріпити вміння писати вивчені букви. Формувати вміння


записувати слова з м’яким знаком. Збагачувати і активізувати лексичний
запас учнів.
Розвивати мовленнєві навички, уміння будувати висловлювання,
спостережливість, увагу, мислення.
Виховувати любов до тварин, пізнавальні інтереси.
Формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну,
природничу компетентності.
Обладнання: предметні і сюжетні малюнки із зображенням тварин,
ілюстрації до казки «Рукавичка», цеглинки LEGO.
Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.

Хід уроку
1. Організація класу
Емоційне налаштування на урок.
Всі почули ви дзвінок,
Починається урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть лиш дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
2. Актуалізація опорних знань учнів
2.1. Гра «Знайди спільне». Робота в парах
- Додайте букву у слова і прочитайте їх.
Тін. , лін. , кін. , син. , сіл. , пен. , ден. , півен. .
- Що спільного у цих словах?
- Що ви знаєте про знак м’якшення?
2.2. Вправа «Помиріть букви». Робота в групах
- Поміркуйте, яка буква загубилася. Прочитайте слова.
дз.об ден.ок с.огодні
сл. ози пен.ок кол.орові
л.он л.отчик син.ому
2.3. Вправа «Незакінчене речення»
- Продовжіть речення.
У синьому небі … … .
Сьогодні видався… … .
Соловейко тьохкає у … … .
Кольорові олівці … … .
2.4.Звуко –буквений аналіз слів: кольорові, тьохкає.
2.5. Робота над чистомовкою-добавляночкою.
Ни-ни-ни – в зоопарку… (слони).
Ра-ра-ра – у лисиці … (нора).
Ка-ка-ка – ми побачили … (вовка).
Жа-жа-жа – ось кумедне … (ведмежа).
Лю-лю-лю – я тварин … (люблю).
- Які тварини згадуються в чистомовці?
- Яких тварин ви знаєте?
3. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми будемо писати слова і речення з вивченими
буквами, складати і записувати речення, дізнаємося багато нового про
звірів.
4.Сприймання нового навчального матеріалу
4.1. Робота за сторінкою книжкою.
 Розгляд малюнків.
 Утворення, порівняння і записування пар слів: коні-кінь, кролі-кріль,
карасі-карась.
 Утворення і аналіз речень.
маленька, мишка, сіренька, біжить.
у, плавають, ставку, карасі.
люблять, травичку, зелену, кролі.
 Пальчикова гімнастика.
Баранці
Захотіли рано-рано.
Пробудитись два барани
Ну, і роги в них – ти ба!
Почалася боротьба!
Довго так вони буцалися,
Один за одного чіплялися.
Ну, нарешті вже, втомились,
Та рогами розчепились…
Долоні обох рук опущені вниз. Лікті розведені в різні сторони. Вказівні
пальці і мізинці обох рук зігнуті колечком, видаються вперед, зображуючи
«роги баранця» Решта пальців притиснута до долонь.
 Записування речень у зошити.
 Взаємоперевірка записаних речень в парах.

Фізкультхвилинка.
Ведмежата в лісі жили, головою вертіли.
Ось так, ось так – головою вертіли.
Ведмежата мед шукали, дружно дерево гойдали.
Ось так, ось так - дружно дерево гойдали.
Вперевалочку ходили, та із річки воду пили.
Ось так, ось так – та із річки воду пили.
Ну, а потім танцювали, вище лапи піднімали.
Ось так, ось так – вище лапи піднімали.
4.2. Розвиток зв’язного мовлення
4.2.1. Робота над загадкою.
Я ходив туди із татом,
Звірів бачив там багато:
Мавпу, лева і слона,
Ще й ведмедя, крокодила.
Всіх запамя’тать не сила. (Зоопарк)
- Назви яких звірів зустрілися у загадці?
- Чому цих тварин називають звірами?
- Яких ще звірів можна зустріти в зоопарку?
- Які звірі живуть у лісах України?
4.2.2. Гра «Хто зайвий?»
Лисиця, їжак, вовк,заєць, корова, ведмідь. (Корова – свійська тварина).
Олень, борсук, мавпа, білка, кабан. (Мавпа – не живе в наших лісах).
Тигр, верблюд, лось, лев, леопард. (Лось – живе в лісах України).
4.2.3. Гра «Знайди домівку». Робота в групах.
Ведмідь дупло
Лисиця дерево
Бобер барліг
Білка вода
Мавпа нора
4.2.4. Складання речень з одним із словосполучень (за
вибором учня).
4.2.5. Аналіз і записування одного речення в зошити.
4.2.6. Гра «Кому – що?». Робота в парах.
Кабан ожина
Їжак горішки
Ведмідь банан
Білка трава
Мавпа жолуді
Олень гриб
4.2.7. Складання речень і запис одного речення в зошити.
4.2.8. Доповнення речень.
Хитрий, як … .
Сильний, як … .
Злий, як … .
Полохливий, як … .
Прудкий, як … .
Вайлуватий, як … .
5. Закріплення нових знань
5.1. Гра «Хто це?»
На дошці предметні малюнки звірів. Кожен учень обирає певну тваринку і
розповідає про неї, не називаючи, а решта – відгадують, про кого йдеться.
5.2. Гра «Упізнай казку».
- Героями багатьох казок є звірі. А ви гарно знаєте казки?
- Давайте перевіримо. Я буду називати казкових героїв, а ви – казку.
Котик, півник, лисичка.
Двоє мишенят, півник.
Дід, баба, бичок, ведмідь, вовк, лисичка, зайчик.
Дід, баба, коза, зайчик, ведмідь, вовк,лисичка, рак.
Лев, мишка.
Дід, мишка, жабка, зайчик, лисичка, вовчик, кабан, ведмідь, собачка.
5.3. Інсценування казки «Рукавичка» (за ілюстраціями на
дошці).
6.Підсумок уроку. Рефлексія
6.1. Вправа «Вільний мікрофон».
- Продовжіть фразу: «Сьогодні на уроці я …»
6.2. Вправа «Настрій» (Цеглинки LEGO)
- Підніміть угору зелену цеглинку, якщо ви задоволені уроком, він був
корисним для вас.
- Жовту – якщо урок був цікавим, змогли виконати багато завдань.
- Червону – якщо користі від уроку ви отримали мало.
- Позначте у зошитах свій настрій.
- Дякую за роботу!

You might also like