You are on page 1of 3

Конспект індивідуального логопедичного заняття з

дитиною із сенсорною алалією.

Тема: “Домашні тварини”


Мета:
- поповнення словника за темою;
- активізувати словниковий запас з теми “Свійські тварини”;
- вчити складати прості непоширені речення із двох слів за схемою
“підмет –присудок”;
- вживати дану граматичну конструкцію у самостійному мовленні;
- вміти називати зображення домашніх тварин, їх дитинчат, звукона-
слідування та співвідносити їх із картинкою,іграшкою,малюнком.
-продовжувати формувати навички фонематичного аналізу;
- розвивати мовленнєву пам’ять, слухову та зорову увагу , дрібну мо-
торику рук.
Матеріали:
Вірш “Гойда , гойда , гойдаша…”М..Коваленко,скоромовка,фігури
Поппей-
рейтера (Тема “Свійські тварини”),вірш Л. Савчук “Півник-
співунець”,зоб-
раження домашніх тварин, іграшки на дану
тематику,олівці ,пластилін,тре-
нажер мовного дихання “Метелики”.
Закріпити та ввести в мовлення:

іменники:кішка,собака,корова,кінь,коза,свиня,лоша,вівця,баран,порося,цу
цик, теля , ягня , вуха,хвіст,лапи.
-прикметники:теплий,товстий, дикий,свійський , сильний , рожеві ,
швид-
кий , спокійний.
-дієслова:ходять , бігають,стрибають ,скачуть , годувати , поїти.
Логопедичні ігри за темою:”1.Розклади картинки”
2.”Чиї дітки”
3.”Склади тварину”
4.”Зоологічне лото”
5.”Хто де живе”
6.”Чий це голос?”

Хід заняття
1.Організаційний момент.
Логопед: - Сьогодні ми помандруємо вслід за метеликом на весняний
лужок і
пошукаємо , хто там пасеться на зеленій галявині
1.Подмухаємо на метелики , щоб вони швидше летіли. (Тренажер
“Метели-
ки” для розвитку мовного дихання ).
2.Знайдемо тваринки,про які говориться у віршику:
Гойда , гойда , гойдаша,
Де кобила,там лоша,
Де корова, там теля,
Там ,де кішка – кошеня,
Де собака- цуценя,
Там ,де свинка – порося ,
От і пісенька уся!
Логопед демонструє по черзі названі у вірші іграшки , виразно ,чітко їх
на-
зиваючи.
2.Закріплення слів з теми “Домашні тварини”
1.Розвиток зорового сприймання:
Логопед: - Подивись, яка велика, рогата корова .Вона пасеться, дає
молоко.
2.Розвиток слухового сприймання:
Логопед: - Як корова подає голос? -Му-у! ф
-Як ми будемо кликати корову ,коли вона заблудиться? - На, миня , на!
- Як ти покличеш корову і телятко?
3.Розвиток тактильного сприймання:
- Яка у корови шерсть? – М’яка, шершава .(логопед демонструє зразки
із
тренажера “ Тактильний будиночок”) Попробуй , яка м’яка і шершава
шерсть у корівки.Погладь корівку.
Логопед інтонацією виділяє слово “корівка”, “ корова”.
4.Розвиток моторики ,дотикового сприйняття:
Логопед : - А зараз ми виліпимо корову із пластиліну . Ліпить разом із
дитиною, коментуючи кожну дію .
-Де в корови голова? Де вуха ?І т.д.
- Розфарбуємо корову
3. Фізкультхвилинка . Пальчикова гімнастика “ Собака”.
На галявинку прибігла ще одна домашня тварина - собака
Аналогічно опрацьовуємо слова КІНЬ, СВИНЯ, КОЗА.
4.Робота із фігурами Поппейрейтера (тема “Свійські тварини”):
Логопед демонструє контурні зображення свині,корови, коня,накладені
од-
не на одного):
- Подивись на малюнок і покажи ,де тут корова, свиня, кінь? Як
вони подають голос?
- Вимови чітко разом зі мною ці слова.
5.Підсумок логопедичного заняття :
Логопед:Молодець!Ти добре попрацював! А тепер покажи картинки,
на яких зображені ті тварини , про які йде мова в скоромовках:
1.Рогата корівка реве ,
Романко травичку рве.
2.Свиня тупорила весь
двір перерила.
Сюрприз “Наклейки із зображенням домашніх тварин”(за старанність).
Логопед: - Попрощаємось із звірятами :
Пальчикова гімнастика “ Попрощалися”
Попрощалися двоє кошенят : “Няв – няв !”
Двоє щенят : “Гав – гав !”
Двоє лошат : “Іго – го !”
Двоє козенят : “Ме - ме !”
Дві корівки : “ Му - му !
Дивися ,які роги .
На кожний рядок з’єднувати по черзі пальці правої і лівої руки ,
починаючи
з мізинця. На останній рядок показати роги , витягнувши вказівні
пальці
й мізинці.

You might also like