Professional Documents
Culture Documents
Зошит з Корекції Розвитку + Календ.план
Зошит з Корекції Розвитку + Календ.план
Календарно-тематичний план
(105годин. 3 година на тиждень)
№ Тема заняття Мета заняття Зміст роботи Дата Год
Діагностичний етап
1. Знайомство. Встановлення Вправа «Привітання» 1
атмосфери Вправа-гра «Розкажи про себе»
взаємодовіри. Вправа «Чарівні слова»
Вправа «Якби я був чарівником»
Рефлексія
Релаксація
Прощання
2-3 Діагностика Визначити рівень - 1. Методика «Склади 2
розвитку розвитку уваги, пам’яті, картинку».
пізнавальних мислення, уяви, - 2. Тест «Будиночок».
процесів загальної обізнаності
3. Методика «Четвертий зайвий».
учня, самооцінки.
- 4. Тест «Доріжки».
5. Тест «Чого не вистачає?».
6. Методика «Вільна класифікація».
Корекційно-розвивальний етап
4-5 Розвиток Розвивати мислення, - 1.Вправа «Загадкові малюнки» 2
мислення, увагу, мовлення, дрібну - 2. Вправа «Допомога»
увагу, моторику рук, розвиток - 3. Ігрова вправа «Від великого
мовлення, до малого»
сприйняття
дрібну 4. Гра «Чотири стихії»
моторику рук,
розвиток
сприйняття
6-8 Розвиток Розвиток мислення 1.Вправа « Знайди два однакові 3
мисленнєвих (вербальне, розумові предмети»
процесів операції аналізу та 2.Вправа « Мишеня»
синтезу), просторових 3.Вправа «Викладання за зразком»
уявлень. об'єму уваги, 4. Вправа «Знайди однакові фігури»
сприйняття форми, 5. Вправа «Найди однакові предмети»
формування уміння 6. Хвилинка психогімнастики
порівнювати, 7. Підведення підсумків. Обмін
аналізувати. враженнями.
9- Розвиток Встановлення 1.Вправа «Дружба починається з 3
11 позитивного первинного посмішки»
сприйняття невербального емоційно 2.Вправа «Хто літає»
позитивного контакту. 3.Вправа «Знайди відмінності»
4.Хвилинка психогімнастики «Гноми-
велікани»
5.Підведення підсумків. Обмін
враження.
12- Розвиток Закріплення уявлень про 1.Вправа « У дядька Абрама» 2
13 просторових праву і ліву сторони 2.Вправу «Запам'ятай узор»
уявлень власного тіла і 3.Вправу «Знайди п'ять відмінностей»
вербального позначення 4.Хвилинка психогімнастики «Саймон
окремих частин тіла. сказав або Будь ласка»
5.Підведення підсумків. Обмін
враженнями.
14- Розвиток Розвиток вербально- 1.Вправу «Знайди свій будинок» 3
16 мисленнєвих логічного мислення. 2.Вправа «Дзеркало»
процесів 3.Вправа «Плями»
4.Хвилинка психогімнастика
«Заборонений рух»
5. Вправа «Домалюй малюнок»
6. Вправа «Заштрихуй малюнок»
7. Вправа «Обвиди та розфарбуй»
8. Підведення підсумків. Обмін
враженнями.
17- Розвиток Розвиток мислення, 1.Вправа « Знайди два однакові 2
18 мисленнєвих об'єму уваги, предмети»
процесів сприйняття форми, 2.Ручна праця «Сова»
формування уміння 3.Хвилинка психогімнасики
порівнювати і «Дзеркало»
аналізувати. 4.Підведення підсумків. Обмін
враженнями.
19- Розвиток уваги, Розвити довільну увагу, 1.Вправа « Викладання з паличок за 3
21 дрібної дрібну моторику зразком»
моторики пальців. 2.Вправа «Що вверху- що внизу»
3.Вправа«Фарби»
4.Хвилинка психогімнастики «Веселий
рахунок»
5.Підведення підсумків. Обмін
враженнями.
22- Розвиток Закріплення 1.Вправа «Дзвін» 3
24 просторових просторових вистав, 2.Вправа «Знайди п'ять відмінностей»
уявлень виражених переліками 3.«Вправа «Хмари»
«попереду, ззаду, вгорі", 4.Хвилина психогімнастики «Зоопарк»
закріпити у дитяти 5. Підведення підсумків. Обмін
уміння диференціювати враженнями.
праву і ліву сторони
тіла.
Діагностичний етап
Заняття№ 1
Мета: психодіагностичне обстеження розвитку пізнавальних процесів дітей старшого
дошкільного віку.
Дидактичний матеріал: комплекс стимульного матеріалу до методик «Склади
картинку», «Будиночок», «Четвертий зайвий».
Хід заняття
Проведення психодіагностичних методик на визначення рівня загальної обізнаності та
запас побутових знань, оцінювання вміння діяти за зразком, конструктивності
мислення та просторової орієнтації, рівня узагальнень, логічної обґрунтованості,
елементів логічного мислення.
1. Методика «Склади картинку». (додаток № 1)
2. Методика «Четвертий зайвий». (додаток № 2)
3. Тест «Будиночок». (додаток № 3)
Заняття№ 2
Хід заняття
Мета: психодіагностичне обстеження розвитку пізнавальних процесів дітей старшого
дошкільного віку.
Дидактичний матеріал: комплекс стимульного матеріалу до методик «Доріжки»,
«Чого не вистачає?», «Вільна класифікація».
Хід заняття
Проведення психодіагностичних методик на визначення цілісного сприйняття,
підготовленості руки до опанування письма, продуктивності та стійкості уваги,
логічного мислення.
1. Тест «Доріжки». (додаток № 4)
2. Тест «Чого не вистачає?». (додаток № 5)
3. Методика «Вільна класифікація». (додаток № 6)
Корекційно-розвивальний етап
Заняття№ 3-4
Мета: розвивати мислення, мовлення, довільну увагу, дрібну моторику рук; вчити
зосереджуватись на сприйнятті цілого, розподіляти та переключати увагу, аналізуючи
зовнішній вигляд, розширювати словниковий запас; сприяти розвитку
спостережливості, вольової регуляції; формувати вміння дотримуватись встановлених
правил, позитивну навчальну мотивацію.
Дидактичний матеріал: бланки до вправ «Допомога», «Загадкові малюнки» «Від
великого до малого», простий олівець.
Хід заняття
1. Вправа «Допомога» (розвиток дрібної моторики пальців рук)
Дитині пропонується допомогти білочці потрапити на дерево. Для цього покажи, як
вона бігтиме доріжкою - проведи олівцем або ручкою пряму лінію посередині
доріжки. Намагайся провести якомога швидше, щоб білочка добігла до дерева за
горішком. Проведи ще одну не торкаючись уже проведеної. Намагайся вести лінію не
відриваючи руки, від паперу. Пересувай руку, спираючись на мізинний палець.
(додаток №7)
2. Вправа «Загадкові малюнки» (розвиток сприйняття)
Дитині пропонується знайти всі предмети, які заховані на малюнку. (додаток № 8)
3. Ігрова вправа «Від великого до малого» (розвиток вміння зосереджуватись
на сприйнятті об’єкта за розміром)
Дитині пропонується розташувати малюнки у відповідному порядку. Починати з
самої великої груші і закінчити маленькою та з самого маленького будинку до самого
великого. (додаток № 9)
4. Гра «Чотири стихії»
Психолог позначає рухами слова: Земля - руки вниз, Повітря - руки вгору, Вода - руки
вперед, Вогонь - руки в сторони.
Спочатку ведучий супроводжує наочним показом, потім дає тільки словесну команду,
а на наступному етапі виконує рухи, які не відповідають словам, дитина ж повинна
виконати команду, а не копіювати рухи.
Заняття №5-7
Заняття № 8-10
Заняття №11-13
1. Вправа «У дядька Абрама».
Мета: закріплення уявлень про праву і ліву сторону власного тіла і вербального
позначення окремих частин тіла.
Зміст заняття: з дітиною розучується наступна пісенька:
У дядька Абрама сім синів,
Сім синів,
Вони не їли, вони не пили,
І не сумували ніколи.
Як «сини Дядька Абрама» служать права рука, ліва рука, права нога, ліва нога, праве
плече, ліве плече і – єдина – голова.
Під час першого виконання пісні учасники групи ритмічно постукують правою рукою
по нозі. При повторного виконання до правої руки підключається ліва і так далі. При
цьому кожна з частин тіла, що знов включаються в гру, голосно, хором, називається. В
кінці гри в рух приходить практично весь тулуб, що служить зняттю емоційної
напруги і фізичної втоми у дітей.
2. Вправа « Запам’ятай візерунок». (додаток 14)
Мета: розвиток основних властивостей уваги .
3. Вправа «Знайди 5 відмінностей». (додаток 15)
Мета: розвиток довільної уваги,переключення і розподіл уваги.
Матеріали: карточка з зображенням двох картинок, які мають відмінності
Зміст вправи: Дитині пропонується
а) серія картинок по дві картинки на кожній картці; у кожній картинці треба знайти
п'ять відмінностей;
б) картка із зображенням двох картинок, що відрізняються один від одного деталями.
Необхідно знайти все наявні відмінності.
Інструкція: «Поглянь уважно на цю картку. На ній змальовано дві картинки, які
відрізняються один від одного різними деталями. Необхідно швидко знайти все наявні
відмінності. Починай шукати».
4. Хвилинка психогімнастики «Саймон сказав або Будь ласка».
Ведучий виголошує команду виконати яку-небудь дію (підстрибнути, обернутися,
підняти праву руку). Якщо спочатку команди звучить фраза «Саймон сказав» або
«Будь ласка» її потрібно виконати, якщо немає те не стоїть. Головне не помилитися і
виконувати команди лише з цими фразами.
5. Підведення підсумків. Обмін враженнями.
Заняття № 14-16
Заняття № 17-18
Заняття № 19-21
Заняття № 22-24
1. Вправа «Дзвін».
Мета: закріплення просторових вистав, виражених переліками «попереду, ззаду, вгорі,
внизу», закріпити у дитяти уміння диференціювати праву і ліву сторони тіла.
Вміст вправи: учасників групи знайомлять з розповіддю про гномів:
Дітям пропонується уявити себе величезним для гномів дзвоном и показати, як він
дзвонить вперед-назад, вправо-вліво, догори-вниз.
Під горою біля річки
Живуть гноми-люди похилого віку.
У них дзвін висить,
Срібненько дзвонить;
Діги-діги-діги-дон,
Виходь з кола геть.
2. Вправа «Знайди 5 відмінностей». (додаток 18)
Мета: розвиток довільної уваги,переключення і розподіл уваги.
Матеріали: картка із зображенням двох картинок, що мають відмінності.
Зміст вправи: Дитині пропонуються:
а) серія картинок по дві картинки на кожній картці; у кожній картинці треба знайти
п'ять відмінностей;
б) картка із зображенням двох картинок, що відрізняються один від одного деталями.
Необхідно знайти все наявні відмінності.
Інструкція: «Поглянь уважно на цю картку. На ній змальовано дві картинки, які
різняться одна від одної різними деталями. Необхідно швидко знайти всі наявні
відмінності. Починай шукати».
3. Вправа « Хмари». (додаток 19)
Мета: емоційна розрядка.
Зміст вправи: Дитині пропонуються різноколірні хмари різної форми і умовні
позначення кольорів. Дитя вибирає собі хмару під настрій.
4. Хвилинка психогімнастики «Зоопарк».
Кожен перетворюється на будь-яка тварину, героя казок, з його характерними діями,
звичками. Ведучий намагається вгадати.
5. Підведення підсумків. Обмін враженнями.
Заняття № 25-27
1. Вправа - гра «Будь ласка».
Мета: уточнити схему власного тіла, вказати місце розташування предметів в
просторі відносно себе.
Ведучий пропонує учасникам гри уважно слухати його ігрові завдання і виконувати їх,
але лише в тому випадку, якщо його звернення починатиметься із слова «Будь ласка».
Виграє той, хто не допустить протягом всієї гри жодної помилки (або допустить їх
менше, ніж останні гравці):
• Будь ласка, витягніть убік праву руку;
• Оберніть голову вліво;
• Будь ласка, оберніть голову управо;
• Нахилите голову до лівого плеча;
• Оберніться наліво;
• Будь ласка, оберніться направо і так далі
2. Вправа «Олівець між пальцями».
Мета: розвиток навиків швидкого реагування, уваги, тонкої моторики.
Матеріали: олівці.
Зміст вправи: учасникам пропонується узяти по 8 олівців різних кольорів і затиснути
їх поодинці між кожними двома пальчиками двох рук. Далі психолог називає
послідовно різні кольори, а завдання членів групи – розтискати ті два пальчики, між
якими розташований олівець відповідного кольору.
3. Вправа «Малюємо емоції».
Мета: познайомити дитину з поняттям «емоції» і їх видами.
Зміст заняття: Дитині пропонується пригадати і намалювати ситуацію коли не
випробовували інтерес, радість страх, здивування, задоволення.
4. Хвилинка психогімнастики «Тварини - рослини»
Називаються слова. Якщо це назва рослини потрібно підняти руки вгору, якщо
тварини – вниз, сторонній предмет – тиша. Можливі варіанти.(птиці, звірі, риби; і так
далі)
5. Підведення підсумків. Обмін враженнями.
Заняття № 28-30
Заняття № 31-33
Заняття №34-36
Заняття № 37-39
Заняття № 40-42
Заняття №43-45
Заняття №46-48
Заняття № 51-52
Заняття № 53-54
Заняття №55-56
Заняття №57-58
Заняття №59-60
Заняття № 61-62
Заняття №63-64
Заняття № 65
Заняття №66
Заняття №67
Заняття №68
Заняття № 71-72
Заняття № 75-76
Мета: познайомити дітей один з одним, розвивати вміння відверти розповідати про
себе; розвивати мислення, увагу, дрібну моторику рук; вчити зосереджуватися на
сприйнятті цілого, виокремлювати окремі частини цілого, розподіляти й переключати
увагу; створювати радісний настрій та розвивати уяву.
1. Вправа «Знайомство».
Мета: познайомити дітей одне з одним, розвивати вміння відверто розповідати про
себе.
Інструкція: дітям пропонується передавати по колу м’яч, називати своє їм’я і
розповідати про себе, свої вподобання і захоплення, даючи відповіді на запитання:
1. Найбільше мені подобається в собі…
2. Я хотів би бути людиною…
3. Я почуваюся щасливим, коли…
4. Я сумую тоді, коли…
5. Моя улюблена гра…
6. Понад усе я люблю…
7. Моє ім’я означає…
2. Вправа «Подорож по стежці» (Активаційний блок, тактильне
середовище).
Мета: розвиток тактильних відчуттів, уміння зосореджуватися, передавати свої
емоції.
Обладнання: сенсорна доріжка для ніг.
Інструкція: використовують одну стежку (ребристу доріжку); дитина проходить по
стежині, визначає, що відчували ії ноги, які почуття переживала сама дитина.
3. Вправа «Допомога». (додаток 29)
Мета: розвиток дрібної моторики пальців рук.
Інструкція: допоможіть гусіні доповсти до квітки й стати метеликом.
4. Вправа «Кораблик». (додаток 30)
Мета: розвиток уваги.
Інструкція: розгляньте малюнки; знайдіть і назвіть всі відмінності.
5. Фізкультхвилинка.
Мета: розвиток загальної і дрібної моторики та координації слів з рухами.
Інструкція: діти імітують слова віршика.
Прокидаються квіти –
Розпускають пелюстки.
Вітерець дихнув тихенько,
Пелюстки гойднув легенько.
Сутеніє, і квітки
Закривають пелюстки.
Тихо засинають.
Голівками гойдають.
6. Вправа «Загадкові малюнки» (додаток 31)
Мета: розвиток зорового сприйняття.
Інструкція: назвіть предмети.
7. Вправа «Домалюйте фігури» (додаток 32)
Мета: розвиток сприйняття предметів за формою, розвиток дрібної моторики пальців
рук.
Інструкція: домалюйте кожному будинку віконце, яблуку – гілочку, а квіточці –
серединку.
8. Рефлексія заняття:
- Що сподобалося сьогодні на занятті?
- Що було важким?
Заняття № 77-78
Заняття № 79-80
Заняття № 81-82
Заняття № 83-84
Заняття № 85-86
Мета: розвивати мислення, образну пам'ять, дрібну моторику рук, увагу, зв’язне
мовлення; удосконалювати вміння встановлювати подібність за суттєвими та
несуттєвими ознаками, вміння знаходити суттєвий зв'язок між предметами; формувати
пізнавальну активність.
1. Вправа «Привітання».
Мета: створення гарного настрою.
Інструкція: діти, ставши в коло, беруться за руки і передають потиском руки
позитивну емоцію (радість, доброту, щирість), діляться гарним настроєм.
2. Вправа «Морське дно» (Активаційний блок, тактильне середовище).
Мета: розвивати уяву, образне мислення, тактильні відчуття, моторику,
психоемоційне розвантаження.
Обладнання: пісочниця, іграшки.
Інструкція: діти будують з піску ландшафт морського дна і заселяють його
жителями, розігрують уявний сюжет.
3. Вправа «Обведи та розфарбуй» (додаток 60)
Мета: розвиток дрібної моторики.
Інструкція: обведи та розфарбуй малюнок.
4. Вправа «Півник» (додаток 61)
Мета: розвиток вміння встановлювати подібність за суттєвими та несуттєвими
ознаками.
Інструкція: знайдіть такого ж самого півника.
5. Фізкультхвилинка.
Мета: розвиток загальної і дрібної моторики та координації слів з рухами.
Інструкція: діти імітують слова віршика.
Прокидаються квіти –
Розпускають пелюстки.
Вітерець дихнув тихенько,
Пелюстки гойднув легенько.
Сутеніє, і квітки
Закривають пелюстки.
Тихо засинають.
Голівками гойдають.
6. Вправа «Запам’ятай» (додаток 62)
Мета: розвиток зорової пам’яті.
Інструкція: уважно розгляньте та запам’ятайте малюнок; що змінилося?
7. Вправа «Склади речення» (додаток 63)
Мета: розвиток зв’язного мовлення.
Інструкція: до кожного малюнка складіть по одному реченню, використовуючи дані
прийменники: у, за, перед, над, під, на, із – за, з – під, біля.
8. Рефлексія заняття:
- Що сподобалося сьогодні на занятті?
- Що було важким?
Заняття № 91-92
Мета: розвивати мислення (узагальнення, класифікація), мовлення, увагу, пам'ять,
дрібну моторику; сприяти розвитку довільних психічних процесів; створювати
радісний настрій та розвивати уяву; формувати пізнавальну активність.
1. Вправа «Привітання».
Мета: створення гарного настрою.
Інструкція: дітям пропонується зібрати свою позитивну енергію в долоні; для цього
треба терти долоні одна об одну протягом хвилини, відчуваючи потік позитивної
енергії; розводимо долоні перед собою на відстані 1 – 2 см і відчуваємо енергетичний
струм; із цього струму ліпимо уявне сонечко і кидаємо в людину, з якою ми хотіли
поділитися гарним настроєм і позитивними емоціями (радістю, добротою, щирістю…).
2. Вправа «Акваріум» (Активаційний блок, зорове та слухове середовище).
Мета: стимулювати й розвивати вміння співвідносити колір з настроєм, розвивати
мислення й уяву.
Обладнання: безпечна бульбашкова колона з м’якою платформою та безпечним
кутовим дзеркалом з двох частин.
Інструкція: діти спостерігають за змінами кольору води й розповідають який
настрій викликає той або інший колір, як міняється його настрій після спостереження
за кольорами води.
3. Вправа «Обведи та розфарбуй» (додаток 64)
Мета: розвиток дрібної моторики.
Інструкція: обведи та розфарбуй малюнок.
4. Вправа «Знайди мене» (додаток 65)
Мета: розвиток зорового сприйняття та уваги.
Інструкція: розгляньте малюнок, знайдіть і покажіть на великому малюнку
предмети, зображені внизу сторінки в рамках.
5. Фізкультхвилинка.
Мета: розвивати загальну моторику.
Інструкція: діти імітують слова віршика.
Хто не бачив – подивись:
Ми прийшли в осінній ліс.
Ми по лісу розійшлись,
Ми по лісу розбрелись.
В небо подивись,
А тепер присіли.
По стежині ми ішли –
Скільки дивних див знайшли!
Травичка низенько – низенько,
Дерева високо – високо,
Вітер дерева колише, гойдає,
То вправо, то вліво нахиляє,
То вперед, то назад.
Пташки летять, відлітають,
А діти тихенько за парти сідають.
6. Вправа «Запам’ятай та намалюй» (додаток 66)
Мета: розвиток образної пам’яті.
Інструкція: уважно розгляньте малюнок і запам'ятайте пари (літак та хмарки;
кораблик та хвилі); закрити малюнок і згадати пару для кожного предмета;
домалювати пари.
7. Вправа «Склади речення» (додаток 67)
Мета: розвиток зв’язного мовлення.
Інструкція: опишіть цих тварин, які вони, що роблять?
8. Рефлексія заняття:
- Що сподобалося сьогодні на занятті?
- Що було важким?
Заняття № 93-94
Заняття № 95-96
Заняття № 97-98
Заняття № 99-100
Мета: розвивати мислення, зорову пам'ять, увагу, дрібну моторику рук, мовлення;
вчити групувати предмети за функціональними ознаками; удосконалювати вміння
аналізувати об’єкти сприйняття; формувати пізнавальну активність.
1. Вправа «Привітання».
Мета: створення гарного настрою.
Інструкція: дітям пропонується зібрати свою позитивну енергію в долоні; для цього
треба терти долоні одна об одну протягом хвилини, відчуваючи потік позитивної
енергії; розводимо долоні перед собою на відстані 1 – 2 см і відчуваємо енергетичний
струм; із цього струму ліпимо уявне сонечко і кидаємо в людину, з якою ми хотіли
поділитися гарним настроєм і позитивними емоціями (радістю, добротою, щирістю…).
2. Вправа «Подорож по стежці» (Активаційний блок, тактильне
середовище).
Мета: розвиток тактильних відчуттів, уміння зосереджуватися, передавати свої
емоції.
Обладнання: сенсорна доріжка для ніг.
Інструкція: використовують одну стежку (ребристу доріжку); дитина проходить по
стежині, визначає, що відчували ії ноги, які почуття переживала сама дитина.
2. Вправа «Обведи» (додаток 80)
Мета: розвиток дрібної моторики.
Інструкція: обведіть малюнок по пунктирних лініях.
3. Вправа «Цікаві фігури». (додаток 81)
Мета: розвиток просторових уявлень та просторового орієнтування.
Інструкція: закрийте отвори цими фігурками так, щоб вони підходили за формою та
кольором; які фігурки виявилися зайвими?
4. Фізкультхвилинка.
Мета: розвивати загальну моторику.
Інструкція: діти імітують слова віршика.
Хто не бачив – подивись:
Ми прийшли в осінній ліс.
Ми по лісу розійшлись,
Ми по лісу розбрелись.
В небо подивись,
А тепер присіли.
По стежині ми ішли –
Скільки дивних див знайшли!
Травичка низенько – низенько,
Дерева високо – високо,
Вітер дерева колише, гойдає,
То вправо, то вліво нахиляє,
То вперед, то назад.
Пташки летять, відлітають,
А діти тихенько за парти сідають.
5. Вправа «Запам’ятай». (додаток 82)
Мета: розвиток зорової пам’яті.
Інструкція: запам’ятайте, хто в якій хатинці мешкає; згадайте, хто в якій хатинці
мешкає?
6. Вправа «Знайди відмінності» (додаток 83)
Мета: розвиток вміння визначати відмінні ознаки порівнювальних об’єктів.
Інструкція: знайдіть відмінності між малюнками.
7. Рефлексія заняття:
- Що сподобалося сьогодні на занятті?
- Що було важким?
Заняття № 101-102
Мета: розвивати наочно – образне мислення, увагу, дрібну моторику рук, мовлення;
вчити зосереджуватись на сприйнятті цілого, розподіляти та переключати увагу,
орієнтуватися в просторі, знаходити суттєвий зв'язок між предметами, узагальнювати
предмети за спільною суттєвою ознакою; створювати радісний настрій та розвивати
уяву; формувати пізнавальну активність.
1. Вправа «Привітання».
Мета: створення гарного настрою, активізувати на спільну діяльність.
Інструкція: діти стоять у колі, тримаючись за руки, й говорять один одному «Я радий
тебе бачити!». Потім діти складають долоні, дмухають у них і передають один одному
«краплинку» своєї доброти і разом говорять:
Що значить – «Здрастуй!» -
Наймиліше слово,
Це тому, що «Здрастуй» -
Означає – «Будь здоровий!»
2. Вправа «Подорож по стежці» (Активаційний блок, тактильне
середовище).
Мета: розвиток тактильних відчуттів, уміння зосереджуватися, передавати свої
емоції.
Обладнання: сенсорна доріжка для ніг.
Інструкція: використовують одну стежку (доріжку із слідами); дитина проходить по
стежині, визначає, що відчували ії ноги, які почуття переживала сама дитина.
3. Вправа «Намалюй фігури» (додаток 84)
Мета: розвиток дрібної моторики.
Інструкція: намалюйте у порожніх квадратиках такі самі фігури.
4. Вправа «Залатай ковдру» (додаток 85)
Мета: розвиток уміння аналізувати об’єкти сприйняття.
Інструкція: розгляньте малюнок та доберіть латочку до кожного килимка, не
порушуючи візерунок.
5. Фізкультхвилинка
Мета: розвивати дрібні м’язи руки.
Інструкція: загинати пальці однієї руки на кожну назву комах, починаючи з великого
пальця.
Комашки і мошки,
Бджоли і джмелі
Та метелики малі
Мають місце на Землі!
6. Вправа «Знайди спільне» (додаток 86)
Мета: розвивати вміння узагальнювати предмети за спільною суттєвою ознакою.
Інструкція: що спільного у предметів кожної групи.
7. Вправа «Що було спочатку, а що – потім?» (додаток 87)
Мета: розвиток мислення.
Інструкція: уважно розгляньте малюнок; скажіть, що було спочатку, а що потім?
8. Вправа «Знайди букву» (додаток 100)
9. Вправа «Що перепутав художник» (додаток 101)
Знайдіть на малюнках все, що переплутав хужожник. За сюжетом малюнка складіть
фантастичне оповідання.
10. Рефлексія заняття:
- Що сподобалося сьогодні на занятті?
- Що було важким?
Додаток 33 «Допоможи»
Додаток 34 «Знайди фігуру»
Додаток 37 «Допомога»
Додаток 38 «Розфарбуй літери»
Додаток 77 «Знайди»
Додаток 78 «Згрупуй предмети»
Додаток 89
Додаток 90
Додаток 91
Додаток 92.
Додаток 93
Додаток 94
Додаток 95
Додаток 96
Додаток 97
Додаток 98
Додаток 99
Додаток 100
Додаток 101
Дидактична вправа «Розфарбуй предмети»
Ігрова вправа «Розфарбуй фігури»