You are on page 1of 3

Конспект уроку (09.11.

23)

Тема: Розпізнаю нові слова.

Мета: ознайомити учнів із новими словами , формувати


вміння розпізнавати і аналізувати ці слова, пояснювати їх
значення; розвивати усне і писемне мовлення, мислення, творчі
здібності учнів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати
вміння дотримувати правильної постави, здатність
співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу,
виконувати розумові операції й практичні дії.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Ось до класу всіх скликає

голосистий наш дзвінок.

І ми радо поспішаєм

на цікавий наш урок.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 6, с. 47)

2. Гра «Мікрофон»
— Для чого людям потрібна мова?
— Яка мова є державною в Україні?
— Як потрібно ставитися до рідної мови?

3. Каліграфічна хвилинка

Сс
— Напишіть каліграфічно синоніми до поданих
словосполучень. Кожного дня — ... (щодня).
Кожної години — ... (щогодини).
— Вставте пропущені слова, користуючись словами,
поданими у довідці. Мова ... ... новими словами, які ... в
нашому житті, ...
Слова для довідки: збагачується, щоденно, з’являється,
поповнюється.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ


— Сьогодні на уроці ми дізнаємося про нові слова, які
називають неологізмами.

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО


МАТЕРІАЛУ

a. Робота за підручником (вправа 7, с. 48)


 Ознайомлення учнів із текстом вправи.
— Що відбувається із словниковим складом мови?
— Як називаються слова, що позначають нові
поняття, явища, предмети, процеси?
— Наведіть приклади таких слів.
— Що відображають нові слова у мові?
 Пошук слів у словнику.
 Перевірка виконаної роботи.
b. Гра «Знайди пару»
Республіка переворот перетворення держава
Революція країна удосконалення форма
державного правління

c. Робота за підручником (вправа 9, с. 49)


Прочитати слова та виписати з них неологізми.
d. Виконання інтерактивної вправи:
https://wordwall.net/uk/resource/36715978
e. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ
ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
 Робота в групі (вправа 11, с. 49)
Учні читають вислови про мову.
Кожен учень списує один вислів про мову,
вивчає його напам’ять і намагається пояснити
значення вислову.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ


Що цікавого дізналися на уроці?
Як розвивається і збагачується наша
мова?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ


Вправа 12 (с.49).

You might also like