387807

You might also like

You are on page 1of 2

Урок української мови в 4 класі

Тема. Спостерігаю за відмінюванням прикметників.

Мета: поглиблювати знання учнів про прикметник як частину мови, його


роль, граматичні ознаки; закріплювати вміння визначати відмінки
прикметників в однині та множині; розвивати зв’язне мовлення та уміння
логічно будувати думки; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати
почуття взаємодопомоги.

Обладнання: цеглинки LEGO, картки із завданням, «чарівна скринька».

Хід уроку
І. Організація уроку.
- Наш девіз уроку:
Гарно, дружно працювати,
Мову рідну добре знати!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
2.Коментоване письмо.
( Із слів скласти речення, записати з коментуванням біля дошки)
Під холодним снігом спить земля.
СПИТЬ ХОЛОДНИЙ СНІГ ПІД ЗЕМЛЯ
Завдання:
 Підкреслити головні члени речення.
 Дібрати спільнокореневі слова до слова «сніг».
 До слова «холодний» підібрати синоніми.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Каліграфічна хвилинка.
2. Вправа 1(самостійна робота).
(Виписати з речень іменники разом з прикметниками за зразком).
Фізкультхвилинка
3. «Проводимо дослідження»
4. Вправа 5 (коментовано).
(Виписати з тексту виділені словосполучення, підкреслити прикметники,
визначити відмінок).
VІ. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Вправа 7(творча робота ).
(Записати текст 3-4 речення про враження від цікавого свята)
2. Вправа 8 (самостійно).
(Доповнити текст прикметниками і записати його, позначити відмінок
вставлених прикметників)
VІІ. Підсумок уроку.
1. Гра « Сюрприз»
- Під час уроку наші враження збиралися у чарівну скриньку. Давайте її
відкриємо. (Діти витягають папірці та продовжують речення)
 Мені на уроці найбільше сподобалось…..
 Мені цікаво було ……..
 Сьогодні мені вдалося …….
 Мені складно було……..
2. Оцінювання своєї роботи під час уроку.
(З цеглинками LEGO)
VІІІ. Домашнє завдання

You might also like