You are on page 1of 7

ВИСОКА ШКОЛА СТРУКОВНИХ СТУДИЈА ЗА ОБРАЗОВАЊЕ ВАСПИТАЧА У

КИКИНДИ

ПИСАНА ПРИПРЕМА ЗА УСМЕРЕНУ АКТИВНОСТ ИЗ МЕТОДИЧКИХ


АКТИВНОСТИ ИЗ ФИЗИЧКОГ И ЗДРАВСТВЕНОГ ВАСПИТАЊА

ТЕМА: Полигон – са вијача, обруч

ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК: СТУДЕНТ (бројиндекса):


Мр. Ангела Месарош Живков Анастасиа Медић 5386Ј

Потпис студента:
__________________________

Кикинда, 2020.
КОМЕНТАР ПРЕДМЕТНОГ НАСТАВНИКА:

Уводни део:

Припремни део:

Главни део:

Завршни део:

БРОЈ ПОЕНА ЗА ПИСАНУ ПРИПРЕМУ:


БРОЈ ПОЕНА ЗА РЕАЛИЗАЦИЈУ ПРАКТИЧНЕ АКТИВНОСТИ:
УКУПАН БРОЈ ПОЕНА:

ПОТПИС ПРЕДМЕТНОГ НАСТАВНИКА:


_________________________________________________
ПРИПРЕМА ЗА НЕПОСРЕДАН РАД

ОПШТИ ПОДАЦИ:
Студент: Анастасиа Медић
Датум реализације: 05.03.2020
Група студента: Јаслице
Помоћници:
ВРТИЋ: „Мика“
УЗРАСНА ГРУПА: Млађа група
ВАСПИТАЧ: Слађана Бартолић и Данијела Ковачев
БРОЈ ДЕЦЕ: 25

ТЕМА
Полигон – са вијача, обруч

СТРУКТУРА АКТИВНОСТИ-НАСТАВНИ САДРЖАЈИ

1. УВОДНИ-ПРИПРЕМНИ ДЕО АКТИВНОСТИ:


УВОДНИ ДЕО (4 мин.): Природни облици кретања
ПРИПРЕМНИ ДЕО (4 мин.): Вежбе обликовања, индивидуално без реквизита
2. ГЛАВНИ ДЕО АКТИВНОСТИ (10 мин.): Полигон – са вијача, обруч

3. ЗАВРШНИ ДЕО АКТИВНОСТИ (4 мин): Покретна игра- Иде маца око тебе

ЦИЉ
Повољно утицање на општи развој организма, задовољавање потреба за кретањем, развој осећаја за
игру.

ЗАДАЦИ
1. БИОЛОШКИ:
-Утицај на раст и развој
-Физичка активност као фактор одмора

2.ВАСПИТНИ:
-Васпитање воље, карактера и свесне дисциплине
-Развијање позитивног односа према раду у групи
3.ОБРАЗОВНИ:
-Формирање и усавршавање знања и умећа
-Учвршћивање стечених навика

МЕТОДЕ РАДА
-Вербална метода
-Метода демонстрације
-Метода практичног вежбања

СРЕДСТВА РАДА
1. Основно средство: физичка вежба
2. Помоћна средства: обручи, вијаче, чуњеви
ТРАЈАЊЕ АКТИВНОСТИ :
Млађа узрасна група : 22 минута

ОБЛИЦИ РАДА
Фронтални, индивидуални, групни

МЕСТО ОДРЖАВАЊА АКТИВНОСТИ


Сала за физичко васпитање

ПОВЕЗАНОСТ СА ДРУГИМ ВАСПИТНО – ОБРАЗОВНИМ ОБЛАСТИМА


Методика развоја говора, методика упознавања околине, методика музичког васпитања

ЛИТЕРАТУРА

УВОДНО-ПРИПРЕМНИ ДЕО АКТИВНОСТИ

УВОДНИ ДЕО
Садржај: Природни облици кретања
Трајање: 4 мин.
Форма рада: Круг
Графички приказ форме рада:

1. Ходање (један круг)


2. Ходање на прстима (пола круга)
3. Ходање на петама (пола круга)
4. Трчање (један круг)
5. Пузање (један круг)
6.Ходање (један круг)
Графички приказ задатака:

ПРИПРЕМНИ ДЕО

Вежбе обликовања –индивидуално, без реквизита


Комплекс: 6 вежби
Дозирање: 4x, 2x2
Форма рада: Круг
Графички приказ форме рада:
Трајање: 4 мин.

Опис вежби:
Вежба 1.
Почетни став: Раскорачни, приручено
Опис вежбе: Предручити
Дозирање: 4х
Циљ: Јачање и истезање мишића руку и раменог појаса

Вежба 2.
Почетни став: Раскорачни, руке о бок
Опис вежбе: Отклон трупом
Дизирање: 2x2
Циљ: Јачање и истезање бочних мишића трупа

Вежба 3.
Почетни став: Спојени, руке о бок
Опис вежбе: Предножити
Дозирање: 2х2
Циљ: Јачање и истезање ножних мишића

Вежба 4.
Почетни положај: Седећи, спојено, узручено
Опис вежбе: Претклон трупом, усклон
Дозирање: 4x
Циљ: Истезање леђних мишића, мишића ногу и јачање трбушних мишића

Вежба 5.
Почетни положај: Лежећи на трбуху, узручити
Опис вежбе: Одручити
Дозирање: 4х
Циљ: Јачање и истезање мишића руку и раменог појаса

Вежба 6.
Почетни став: Спојени, предручено
Опис вежбе: Чучањ
Дозирање: 4х
Циљ: Јачање мишића ногу

Графички приказ:
ГЛАВНИ ДЕО АКТИВНОСТИ

Садржај: Полигон- обруч, вијача


Трајање: 10 мин.
Тип: отворен
Елементи:
1. Суножно скакање у обруч (1)
2. Ходање по вијачи
3. Суножно прескакање вијаче (2)
4. Провлачење кроз обруч (1)
5. Пузање између вијача (2)

Графички приказ:

Напомена: Полигон се понавља 2х.

ЗАВРШНИ ДЕО АКТИВНОСТИ

Садржај: Покретна игра- Иде маца око тебе


Трајање: 4 мин.
Опис садржаја:
 Деца чуче у кругу, а једно дете које је ,,маца'' обилази круг. Сви певају:
 ,,Иде маца око тебе
 Пази да те не огребе
 Чувај мијо реп
 Да не будеш слеп
 Ако будеш слеп
 Отпашће ти реп! ''
 При крају песме, дете које је било ,,маца'' оставља мараму иза неког детета у
кругу и бежи да га оно не ухвати пре него што стигне на његово место. Ако у
томе успе, друго дете наставља игру.

Графички приказ:

Напомена: У овој игри нема победника. Игра се понавља 2х.

You might also like