You are on page 1of 3

Комплексне заняття з розвитку мовлення для молодшої групи

Тема: «Побутовий посуд домашнього вжитку»


 Відомості про автора:
Кайда Тетяна Анатоліївна
Вихователь
Наталинський навчально – виховний комплекс (загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів Дошкільний навчальний заклад)
Красноградського р-н, Харьківської обл.

Програмовий зміст: вчити дітей відгадувати загадки, відповідати на


запитання про предмети; розвивати монологічне мовлення, мислення,
пам*ять,уяву,уважність, вчити уважно слухати, відповідати на запитання;
збагачувати словник дітей словами – назвами предметів посуду,активізувати
вживання прикметників;
Матеріал: предмети іграшкового посуду, ігрова ситуація «Чаювання»,
лялька-хлопчик , тваринки, кольорова скатертинка, ілюстрація «Сімейний
вихідний день», килимок.
                                                Хід заняття
Вихователь:- Діти, увага, усі поспішайте. На килимок осінній  усі ставайте.
Нас друзі, чекають, заняття  та гра, ставайте у коло скоріш дітвора, ми з вами
почнемо цікавурозмову, про щось диво-дивне, ви дізнаєтесь знову, 1,2,3,4,5-
йдем заняття починать. (Йдуть до столиків)

Вихователь:- Діти, сядьте гарненько ручки положіть на коліна, бо сьогодні у


нас дуже цікаве  заняття. Ми з вами будемо вчитися бути гостинними і
комунікативними. (Пояснення нового слова)А допомагати нам буде в цьому
чарівний клубочок, який прикотився до нашого садочка до вас.Ми з вами
маємо дізнатися, чому він дос прикотився.Вам цікаво? (Відповіді)

Вихователь: -Ой! Подивіться, клубочок прикотився до цієї гарної скрині.


Що ж там таке? Як багато тут речей! А щоб скриня відкрилась, та показала
нам ці речі ми повинні спочатку їх розгадати. Ото ж готові? Тоді слухайте:
  Загадки                                У мене наливай,
Хоч молоко. Хоч чай.
    Не склянка я не кружка,
   Хоч маю також вушко.
   Вам відгадати не важко
                       Що це звичайна (що діти?)…Чашка!
Вихователь :-А ось і вона,поставимо її ось тут, щоб вам було видно.
-Знову я щось маю. А що саме ви дізнаєтесь, відгадавши загадку:
 Завжди вони кругленькі,
                                               Великі і маленькі,
                                               Глибокі і мілкі.
                                               В них кашу насипають.
              І супчик наливають (куди діти?)
                                                Звичайно, у…Тарілки.
Вихователь: - Ось вона!Одна велика – глибока (для супчику), а друга
маленька – мілка (для каші). Поставимо ми їх поряд із чашечкою.
-Що  ж тут у клубочка ще є?
            Цей предмет - не ніж, не шило,
     Трохи схожий він на вила.
Дивовижний,діти, тим,
                               Що дуже їсти ним.(Що це діти?...)Виделка!
Вихователь: -Так виделка. Ось сюди ми її ,теж покладемо. Ще у нас є одна
річ без якої не можна обійтись під час обіду. Відгадайте що це?
                                                Вона їсти допомагає,
                                                По тарілочці гуляє,
     Накладає супчик в ротик,
              Щоб кругленький був животик.
     (Хто вона діти?...)Ложка!
Вихователь: -Ось вона, покладемо її до виделки. Що ж тут ще у нас є, без
чого не можемо обійтися, коли готуємо обід? А ну відгадайте?
Ми на кухні друзі ваші,
   І без нас не зварити каші,
                                               А ні борщ, ні капусняк,
 Не зварить без них ніяк.
                                               Ні картоплі, ні цибулі
                      Не зварити без (без чого?...)Каструлі!
Вихователь: -Так. Це каструля. Ось вона. Невеличка, кругленька, блищить
мов сонечко. Погляньте малята, що тут є у нас на столі? Я буду торкатися
чарівною паличкою до предмета, а ви голосно, всі разом будете його
називати. (Групові відповіді дітей)
Вихователь: - А зараз виконаємо мовно – рухову вправу «Помічники»
                                   Ми з тарілочки поїли, (стоять біля стільчиків)
                                              Ми тарілочку помили,
                                              Потім навшпиньки ми встали
                                              І в буфет її поклали.(Повторити 3 рази)
Вихователь: - Давайте зараз ми влаштуємо чаювання для наших гостей –
звірят. Вони прийшли до вас у гості. Куди ми їх посадимо? Що дамо до чаю?
А поставимо що? (Чашки). Під них покладемо що? (Блюдечка). А що
потрібно для того,щоб скуштувати чай, пробуючи чи не гарячий він?
(Ложечка). Що роблятьзвірятка? Який посуд у них на столі? А щоб чай був
солодкий, потрібна цукорниця. Ось вона. Що це таке? Скажімо всі разом.
Так, цукорниця. Діти,а чому вона так називається? (Відповідідітей)

Вихователь: - Дітки, наші гості дуже поспішають і тому вони дякують вам за
таку хорошу гостинність. Кажуть, що ви всі були сьогодні слухняні і чемні.
А тепер послухайте цікаву розповідь про хлопчика, який не хотів їсти, і все
вередував та плакав. Мама називала його Вередою.
-Ото ж, дітки, як називала мама хлопчика, який вередував і не хотів їсти? Так
Вереда. (Можна зробити рухову вправу).
Мама супу із каструлі налила.
Мама ложку Вереді дала.
Нащо ложка, забери ти,
Хочу супу із тарілки пити!
І руками обома він тарілку підніма.
Обговорення змісту творуз допомогою вихователя
Вихователь : -Дітки, наше заняття вже закінчується, давайте покладемо весь
посуд ускриню (Доручення черговим), а я покладу клубочок , де знайшла.
Молодці, діти, ми з вами сьогодні дуже гарно вчилися спілкуватися і
складати розповіді. А хто нам у цьому допомагав?(клубочок).А що було у
скрині? (посуд). Молодці, ви всі були активними на занятті,гарно слухали та
відповідали на запитання. Дякую вам!
 

You might also like