You are on page 1of 5

УКРАЇНСЬКА МОВА (усний курс )

Тема: Вживання слів з теми «Посуд. Який буває посуд?» у різних


графічних формах, складання речень за малюнками.

Мета: Систематизація знань учнів по темі «Посуд». Формувати вміння


називати і розрізняти кухонний, столовий, чайний посуд та їх призначення;
утворення іменників із зменшувально-пестливими суфіксами; складати
словосполучення з прийменниками; активізування словника по даній темі.
Розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення, увагу, творчу уяву, вміння
робити висновки. Виховувати ініціативність у мовному спілкуванні,
естетичний смак.

Обладнання: малюнок Кухаря; демонстраційний матеріал – посуд;


картина «На кухні», сюжетні малюнки казки «Курочка Ряба», роздатковий
матеріал – посуд; каструля; овочі; математичні знаки , стаканчик та ложечка;
колаж завдань.
Хід уроку.
І. Організація класу до уроку.
Скажіть, які наші дівчата ? – гарні та веселі.
А які в нас хлопці? – сміливі та ввічливі
Які ми всі ? – дружні та розумні.
ІІ. Психологічний настрій
Діти, я запросила на урок ще одного гостя, але він дуже зайнятий і не
зміг прийти. Натомість він прислав вам посилку.
Сьогодні у відділенні Нової пошти я отримала цю посилку. Тут
написано 1-Б клас. Вам цікаво, що там. Тож відкриємо її. Тут якась скринька,
а ще є малюнок та лист. Скринька не відкривається. Хто зображений на
цьому малюнку? (кухар) Давайте я прочитаю Вам листа.
Любі учні 1-Б класу. Мені повідомили, що у вас сьогодні будуть гості
на уроці. Я теж хотів потрапити до вас на урок, але маю багато справ,
тому вирішив надіслати Вам посилку з сюрпризом. Як ви думаєте, що
там…? Для того, щоб відкрити скриньку, вам треба виконати мої завдання.
Тільки після цього ви отримаєте ключа і дізнаєтесь, що я вам приготував.
Бажаю успіхів.
ІІІ. Автоматизація звуків ІЗІ, ІСІ, ІЖІ.
Перед початком виконання завдань, повторимо вірш-чистомовку, щоб
надалі вірно вимовляти слова.
осуд-осуд-осуд – мили посуд
струля-струля-струля – синя каструля
із-із-із – новий сервіз
аза-аза-аза – мамина ваза
ожка-ожка-ожка – металева ложка
іж-іж-іж – поклади ніж
жа-жа-жа – не можна дітям брати ножа.

ІV.Актуалізація опорних знань.


Завдання 1. Переказ казки «Курочка Ряба».
-Чому плакали дід та баба? Як можна приготувати яйце? (варити, смажити)
Завдання 2. Назвіть назви посуд та їх призначення.
-Для чого потрібна сковорода? Що можна смажити на сковороді?...
-З чого виготовлений посуд? Який посуд б’ється, а який не б’ється?
-Який буває посуд? (кухонний, столовий, чайний).
Завдання 3 Дидактична гра «Постав посуд на полички» (на верхній
поличці-кухонний, на нижній- столовий)
Завдання 4 Вправа «Назвіть лагідно посуд».
чашка-чашечка ложка-ложечка
каструля-каструлька чайник- чайничок
склянка- скляночка тарілка-тарілочка
Завдання 5 Вправа «Покладіть вірно ложечку»
Покладіть ложечку - на склянку, біля склянки, за склянку, в склянку, під
склянку, перед склянкою.

Фізхвилинка

Завдання 6. Робота над картиною «На кухні»


а) Розгляд картини та відповіді на запитання до неї
- Кого ми бачимо на картині? Що робить мама? Що несе хлопчик? Що дає
дівчинка? Навіщо мамі фартух? Що вони будуть робити? А як називається ця
кімната?
б) Рухавка «Мама варить борщик(показую та називаю дії, діти
відтворюють)
Мама увімкнула вогонь (потирають ручки)- гаряче. Моркву натерла
(кулачок об долоньку). Цибулю нарізали (протерли очі). Картоплю потовкла
(стукають кулачком об долоньку). Посолили – поперчили.(труть пальчики
один об одного). Гарний борщик – ось такий (виставляють великий пальчик).
в) Давайте підберемо назву до малюнка. (На кухні. Допомога мамі.
Мамині помічники. Готуємо обід. Приготування борщу. Цікаво в мами на
кухні. З мамою на кухні)

Завдання 7 Дидактична гра «Зваріть борщик»

Завдання 8 Вправа «ТАК - НІ»


Ставимо каструлю на плиту.+ Кашу їмо з тарілки.+
Картоплю варимо в сковороді.- Нарізаємо салат виделкою –
Сковороду кладемо на плиту – Борщ варимо в каструлі +
Макарони їмо ложкою – Каву п’ємо з чашки. +
Ополоник - кухонний посуд + На терці смажимо рибу –
Цукор насипаємо в цукорницю. + Ніж гострий і небезпечний+
Завдання 9 Зв'язок з математикою.
Тут якісь дивні знаки = ; та цифри 1-2-5. Це ж математика. А на кухні
потрібна математика?
а) дидактична гра «Розставити знаки» (де більше, а де менше посуду)

б) порахуємо вірно посуд


1 (один) 2 (два,дві) 5 (п’ять)
чайник чайника чайників
миска миски мисок
сковорода сковорідки сковорідок
тарілка тарілки тарілок
ніж ножа ножів
в) Лічилка «Мій портрет». (один з учнів малює на дошці)
Водить маляр олівцем, промовляючи тихцем.
1,2 – голова; 3,4 - очі діри
5,6 – рот, ніс; 7,8 – вуха звісно
9,10 – чуб, кашкет. Ось і вийшов мій портрет.

V. Рефлексія
- Сподобався урок? Які вправи сподобались найбільше?

VІ. Узагальнення та підсумок уроку.


Молодці. Ми виконали всі завдання. Отримали ключа і зараз можемо
відкрити скриньку і заглянути, що в ній.

You might also like