You are on page 1of 4

வகுப்பு 2P,2D,2E வருகை /25

நாள் வியாழன் திகதி 31/3/2022


பாடம் தமிழ்மொழி நேரம் 7.30-8.00
தலைப்பு ¦º¡øŨ¾î ¦ºö§Åý
கற்றல் தரம் 2.1 Å¢¨Ç¡ðÎ §¿Ãõ
நோக்கம் இப்பாட இறுதியில் மாணவர்கள்:
2.1.11 ºó¾î ¦º¡ü¸¨Çî ºÃ¢Â¡É ¯îºÃ¢ôÒ¼ý Å¡º¢ôÀ¨¾ ¯Ú¾¢
¦ºö¾ø
சிந்தனையாற்றல் (Kemahiran Berfikir)
கற்றல்
கற்பித்தல்
நடவடிக்கை 1) ஆசிரியர் சில மாணவர்களிடம் சில சந்தச் சொற்களை
அறிமுகம் படுத்துதல்.
2) மாணவர்கள் சந்தச் சொற்களை வாசித்தல்.
3) மாணவர்கள் வெண்பலகையில் உள்ள் சந்தச்
சொற்களுக்கு வட்டமிடுதல்.
4) ஆசிரியர் மாணவர்களுக்கு பயிற்சித் தாள் வழங்குதல்.
5) மாணவர்கள் செய்த பயிற்சியை ஆசிரியர் சரி பார்த்தல்.

பயிற்றுத்துணைப் மடிக்கணினி, LCD, படம்r,Slaid,பயிற்சித்தாள்.


பொருள்

பண்புக்கூறு ஒற்றுமை (Kerjasama)


விரவி வரும் நன்னெறி (Nilai Murni)
கூறுகள்
மதிப்பீடு கேள்விபதில், பயிற்சி
சிந்தனைமீ ட்சி _____/_____ மாணவர்கள் கற்றல் திறனை அடைந்தனர்._____/_____
மாணவர்கள் கொடுக்கப்பட்டப் பயிற்சியைச் செய்து
முடித்தனர்.____/_____ மாணவர்களுக்குத் தொடர் பயிற்சியும்
ஆசிரியரின் கவனமும் தேவை. இப்பாடம் ________________
அடுத்தப்பாட வேளையில் நடைபெறும்.
குறிப்பு 16 /25

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN SIVIK


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
8.30-9.00 PAGI
2 Khamis 31/3/2022 6E Sejarah
60 minit
NILAI TERAS Bertanggungjawab TAJUK Rukun Negara

KONTEKS Sekolah
TAJUK 1. Negara Malaysia
UNIT 1. Lahirnya Sebuah Cinta
STANDARD KANDUNGAN 10.1 Pembentukan Negara Malaysia
10.1.2 Menerangkan langkah-langkah ke arah Pembentukan Malaysia.
STANDARD PEMBELAJARAN
K10.1.7 Menyatakan perasaan bangga terhadap pembentukan Malaysia.
Pada akhir PdPC murid akan dapat:
1. Menjelaskan Langkah-langkah kearah Pembentukan Malaysia.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 2. Menzahirkan perasaan bangga terhadap pembentukan Malaysia dalam bentuk peta i-
(LITERASI SIVIK) think.

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya melakukan ketiga-tiga aktiviti dengan baik.


Hak: Warganegara berhak untuk mendapat bantuan dari pelbagai bentuk dan sumber.
INFO SIVIK Tanggungjawab: Setiap warganegara memberi bantuan berdasarkan kemampuan dan keupayaan diri
kepada orang lain tanpa mengira kaum dan etnik
Set induksi:-
Murid melihat gambar yang ditunjukkan. Murid memberikan ulasan tentang gambar tersebut yang
menunjukkan peristiwa pembentukan Malaysia.
Aktiviti:-
AKTIVITI
1. Murid diterangkan Langkah-langkah kearah pembentukan Malaysia.
PDPC 2. Aktiviti kumpulan: Murid mencatatkan nota . Hasil karya dipamerkan di sudut pendidikan sivik. (PAK21)
3. Murid melukis dan mewarna Bunga Raya dengan merujuk prinsip Rukun Negara. (PBD)
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBB Gambar

Personal Learning
Experiences
KBAT Menganalisis AKTIVITI PAK-21
(Pengalaman
Peribadi)
Nilai Murni Kesyukuran
ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM
Kemahiran Pemikiran Sejarah Perbandingan masa lalu
Dimensi Kewarganegaraan Keterikatan emosi kepada negara
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 2 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Bercerita
KEHADIRAN : 24 /27
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI / IMPAK
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________
Pelan Pengajaran

Mata pelajaran: Modul:Kemahiran Muzik Kelas: 3E Minggu:2


Kesenian komponen Topik: Permainan Alat 31/3/2022 KHAMIS
muzik(Unit 1) Perkusi dan Bergerak 11.00-11.30 PAGI
Mengikut Muzik
Kod Standard Nilai Moral: kerjasama Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
Pembelajaran:2.2.1, dan disiplin
2.3.2

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:


Pada akhir sesi pdpc, 1. Menepuk latihan 1 dan latihan 2
murid-murid akan dapat 2. memainkan kastenet mengikut detik mengiringi lagu
memainkan alat perkusi 3. Membuat gerakan mengikut tempo
kastanet mengikut detik
mengiringi lagu Tut Tut
Kereta Api sambil
membuat pergerakan
kreatif mengikut tempo
lagu dengan baik.
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Perkusi dan Pergerakan Buku Teks Kesenian Muzik tahun 3

Rangka Pengajaran Impak /Refleksi


Aktiviti Permula Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang pergerakan kereta api

aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT


2.Murid dibahagi dalam kumpulan Membuat gerakan
Pembezaan mengikut tempo dengan
3. Murid melakukan aktiviti latihan 1 dan 2. iringan lagu “Tut Tut
4.Murid bermain kastanet mengikut detik mengiringi Kereta Api”.
lagu “Tut Tut Kereta Api”.
5. Murid membuat gerakan mengikut tempo dengan
iringan lagu “Tut Tut Kereta Api”.
aktiviti Planari Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi kepada
Pentaksiran kendiri kumpulan yang membuat
murid mengisi kad pentaksiran kendiri persembahan
Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula Membuat gerakan Menerangkan semula
Membuat ulangkaji untuk dengan lebih teliti mengikut tempo dengan tentang aktiviti yang
minggu depan iringan lagu “Tut Tut telah dipelajari
Kereta Api”.
Refleksi:
Seramai .............25./29. orang murid telah menguasai dan ..................orang murid perlukan
bimbingan/pemulihan.
ENGLISH LESSON PLAN YEAR 2

WEEK:2 DAY: THURSDAY DATE: 31/3/2022

SUBJECT ENGLISH
CLASS YEAR 2
NO OF PUPILS 27 /30
TIME 11.30-12.30
THEME World of Self, Family and Friends
TOPIC Unit5:Free Time
FOCUS SKILLS: Main: Language Arts.
L/S/R/W/LA Complementary: Writing
CONTENT Main : 5.1 Enjoy and appreciate rhymes, poems and songs
STANDARDS: Complementary : 3.1 Recognise words in linear and non-linear texts by
using knowledge of sounds of letters
LEARNING Main : : 5.1.1
i) simple chants and raps ii) simple rhymes iii)
STANDARDS: simple action songs iv) simple songs
Complementary: 3.1.2 Recognise and sound out with some
support beginning, medial and final sounds in a word
LEARNING By the end of the lesson, pupils should be able to:
OBJECTIVES: 1.Listen and sing the days songs and point the pictures and say the
days correctly.
2.sing the song and answer the questions correctly.
SUCCESS CRITERIA 1.Sing the days songs and point the pictures and say the days correctly.
2.Complete the questions at least 4/5 correctly.
ACTIVITIES : set induction:
1.Teacher write days on the board.
Lesson Delivery
2. Pupils visualize the songs in the textbook (page 60).
3.Teacher play the songs audio and pupils listen.
4.Pupils sing the songs.
Assessment:
5.Pupils listen the songs and number the picture and say the days.
(worksheet 1)
6.Pupils answer the questions based on the song.(worksheet 2)
Closure:
7.Pupils sing the songs.
TEACHING AIDS text book, You Tube, Worksheet
CCE Language
TEACHERS’S At the end of the lesson:
REFLECTION 1. 14 /27 pupils were be able to sing the days songs and point the
pictures and say the days correctly.
2. 14 / 27 complete the questions at least 4/5 correctly

You might also like