You are on page 1of 23

VANITHA MAILVAGANAM

MINGGU 5
18.04.2022 – 22.04.2022
ISNIN
18.04.2022
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN / நாள் பாடத்திட்டம்

பாடம் / MATA ஆண்டு


PELAJARAN ¾Á¢ú ¦Á¡Æ¢ / BAHASA TAMIL 6 PERMATA
/TAHUN
திகதி/ நாள்/ வாரம் ¾¢í¸û
18.04.2022 5 நேரம்/MASA 8:00 - 8:30am
TARIKH/HARI/MASA ISNIN

தலைப்பு
கருப்பொருள் /TEMA ͸¡¾¡Ãõ ͸¡¾¡Ã Ó¸¡õ
/TAJUK
கற்றல்
தரம்/STANDARD 2.3.13 «È¢ì¨¸Âî ºÃ¢Â¡É §Å¸õ, ¦¾¡É¢, ¯îºÃ¢ôÒ ¬¸¢ÂÅüÚ¼ý ¿¢Úò¾ìÌÈ¢¸Ù째üÀ Å¡º¢ôÀ÷.
PEMBELAJARAN
இப்பாட இறுதிக்குள் மாணவர்கள்
/DI AKHIR PdPc MURID DAPAT :
பாட
நோக்கம்/OBJEKTIF ͸¡¾¡Ã Ó¸¡õ ÀüȢ «È¢ì¨¸Âî ºÃ¢Â¡É §Å¸õ, ¦¾¡É¢, ¯îºÃ¢ôÒ ¬¸¢ÂÅüÚ¼ý ¿¢Úò¾ìÌÈ
¢¸Ù째üÀ Å¡º¢ôÀ÷.

1) Á¡½Å÷¸û ͸¡¾¡Ãõ ÀüÈ¢ì ¸ÄóШáξø.


2) Á¡½Å÷¸û ͸¡¾¡Ãõ ÀüȢ «È¢ì¨¸¨Â Å¡º¢ò¾ø.
நடவடிக்கை 3) ͸¡¾¡Ã Ó¸¡õ ÀüȢ «È¢ì¨¸Âî ºÃ¢Â¡É §Å¸õ, ¦¾¡É¢, ¯îºÃ¢ôÒ ¬¸¢ÂÅüÚ¼ý Å¡º¢ò¾ø.
/AKTIVITI PDP ͸¡¾¡Ã Ó¸¡õ ÀüȢ «È¢ì¨¸Âî ºÃ¢Â¡É §Å¸õ, ¦¾¡É¢, ¯îºÃ¢ôÒ ¬¸¢ÂÅüÚ¼ý
4) ¿¢Úò¾ìÌÈ¢¸Ù째üÀ Å¡º¢ò¾ø.

பாடத்
துணைப்பொருள் /
BBM À¡¼ áø, À¢üº¢ Òò¾¸õ

விரவி வரும் கூறுகள்/ ¦Á¡Æ¢, ÀñÒì ÜÚ


PENGISIAN
KURIKULUM

வட்ட வரைப்படம் குமிழி இரட்டிப்பு குமிழி மர வரைப்படம்


சிந்தனை வரைப்படம் வரைப்படம்
வரைப்படம்/ARAS இணைப்பு வரைப்படம் நிரலொழுங்கு பல்நிலை நிரலொழுங்கு பால
PEMIKIRAN KBT வரைப்படம் வரைப்படம் வரைப்படம்

மதிப்பீடு பணித்தாள் பார்வையிடல் வாய்மொழி பணித்திட்டம்


/PENILAIAN மாணவர் படைப்பு புதிர் நாடகம் செயல்திட்டம்
/PENTAKSIRAN

சிந்தனை
மீட்சி/REFLEKSI மாணவர்கள் பாட நோக்கத்தை அடைந்தனர் ; வளப்படுத்தும்
/
நடவடிக்கை வழங்கப்பட்டது.
மாணவர்கள் பாட நோக்கத்தை அடையவில்லை ; குறைநீக்கல்
/
நடவடிக்கை வழங்கப்பட்டது.
KEHADIRAN
பாடம் PERHIMPUNAN RASMI KOKURIKULUM DAN PENYAMPAIAN WATIKAH
நடத்தப்படவில்லை.
11 13
LESSON PLAN WEEK 5
SUBJECT Science CLASS 1 ZAMRUD
DATE/ DAY 18.04.2022 TIME 09:00- 09:30am
Monday
THEME INQUIRY IN SCEINCE
TOPIC SKILL PROCESSING SCIENCE
KPS
STANDARD CONTENT 1.1 Science Process Skills
LEARNING STANDARDS 1.1.1 Observe
PERFORMANCE STANDARDS 1. Declare all the senses involved to make observations about the
phenomena that apply.
2. Describe the use of all the senses involved in making
observations of phenomena or changes that take place.
SUCCESS CRITERIA 1. Can describe the senses involved in making any observations
TEACHING ACTIVITIES & HAND Rotating review. (PAK 21)
TOOLS (PdPC)  Students are allowed to study abroad.
 Review the phenomena that occur in their surroundings using
senses.
 The topic discuss team during the studyCreate another
chart / management to convey their opinions or give an
opinion on their group's outcome.
 Graphical management of their observations by using
senses. Gallery tour (PAK 21)
LEARNING MATERIALS (BBB) TEXT BOOK, ACTIVITY BOOK

CURRICULUM ELEMENTS(EMK) Science and technology


Positive attribute TMK
Environmental education
TEACHING & LEARNING
ASSESSMENT
REFLECTION 22 / 25 Students can achieve the required standard.
MINGGU 5

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN SEJARAH TAHUN 5

TARIKH : 18.04.2022 HARI : ISNIN

Mata Pelajaran /
Sejarah / Tahun 5 PERMATA
Kelas
Tema: Kedaulatan Negara
Tema / Tajuk
Tajuk 6: Institusi Raja
Masa 10:50 – 11:20am

Bilangan Murid 33 orang


Standard
6.2 Agama Islam
Kandungan
6.2.2 Menyatakan Islam sebagai agama Persekutuan dalam
Standard perlembagaan
Pembelajaran K 6.2.5 Menyatakan peranan agama Islam dalam membentuk
perpaduan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
i. Menyatakan Islam sebagai agama Persekutuan mengikut
peruntukan Perlembagaan
Objektif
ii. Menghasilkan pokok nilai murni dalam agama dan
Pembelajaran
kepercayaan lain
iii. Menyatakan sekurang-kurangnya satu peranan agama
Islam dalam membentuk perpaduan
1 Guru menunjukkan gambar rumah-rumah beribadat agama
. di Malaysia.
2 Murid dan guru bersoal jawab mengenai gambar.
.
3 Murid melakonkan dialog seperti dalam buku teks m/s 16-17
.
4 Murid dijelaskan dengan kedudukan agama Islam sebagai
Aktiviti . agama Persekutuan kepada murid.
5 Murid kemudiannya mencari nilai murni dalam agama dan
. kepercayaan lain.
6 Murid menghasilkan pokok nilai murni berdasarkan aktiviti 5.
.
7 Murid dan guru bersoal jawab mengenai peranan agama
. Islam dalam membentuk perpaduan.
8 Rumusan, refleksi dan latihan.
.
KPS : Elemen Asas Sejarah
D. Kewarganegaraan : Perasaan kekitaan
EMK
Nilai : Kerjasama, kinestetik
KBAT : Penilaian, menzahirkan idea
Media Buku teks, gambar rumah ibadat, manila kad, marker

Refleksi 24/33 orang murid telah mencapai objektif PdP


MINGGU 5

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN SEJARAH TAHUN 5

TARIKH : 18.04.2022 HARI : ISNIN

Mata Pelajaran /
Sejarah / Tahun 5 ZAMRUD
Kelas
Tema: Kedaulatan Negara
Tema / Tajuk
Tajuk 6: Institusi Raja
Masa 11:50 – 12:20pm

Bilangan Murid 25 orang


Standard
6.2 Agama Islam
Kandungan
6.2.2 Menyatakan Islam sebagai agama Persekutuan dalam
Standard perlembagaan
Pembelajaran K 6.2.5 Menyatakan peranan agama Islam dalam membentuk
perpaduan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
i. Menyatakan Islam sebagai agama Persekutuan mengikut
peruntukan Perlembagaan
Objektif
ii. Menghasilkan pokok nilai murni dalam agama dan
Pembelajaran
kepercayaan lain
iii. Menyatakan sekurang-kurangnya satu peranan agama
Islam dalam membentuk perpaduan
1 Guru menunjukkan gambar rumah-rumah beribadat agama
. di Malaysia.
2 Murid dan guru bersoal jawab mengenai gambar.
.
3 Murid melakonkan dialog seperti dalam buku teks m/s 16-17
.
4 Murid dijelaskan dengan kedudukan agama Islam sebagai
Aktiviti . agama Persekutuan kepada murid.
5 Murid kemudiannya mencari nilai murni dalam agama dan
. kepercayaan lain.
6 Murid menghasilkan pokok nilai murni berdasarkan aktiviti 5.
.
7 Murid dan guru bersoal jawab mengenai peranan agama
. Islam dalam membentuk perpaduan.
8 Rumusan, refleksi dan latihan.
.
KPS : Elemen Asas Sejarah
D. Kewarganegaraan : Perasaan kekitaan
EMK
Nilai : Kerjasama, kinestetik
KBAT : Penilaian, menzahirkan idea
Media Buku teks, gambar rumah ibadat, manila kad, marker

Refleksi 21/25 orang murid telah mencapai objektif PdP


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN / நாள் பாடத்திட்டம்

பாடம் / MATA ஆண்டு


PELAJARAN ¾Á¢ú ¦Á¡Æ¢ / BAHASA TAMIL 4 ZAMRUD
TAHUN
திகதி/ நாள்/ வாரம் ¾¢í¸û
18.04.2022 5 நேரம்/MASA 12:20 - 01:20pm
TARIKH/HARI/MASA ISNIN

தலைப்பு
கருப்பொருள் /TEMA ¸¨¾ ±ý ¸¨¾
TAJUK
கற்றல்
தரம்/STANDARD 3.3.13 ÌÈ¢ø, ¦¿Êø ¦º¡ü¸¨Çì ¦¸¡ñΠš츢Âõ «¨ÁôÀ÷.
PEMBELAJARAN
இப்பாட இறுதிக்குள் மாணவர்கள்
பாட DI AKHIR PdPc MURID DAPAT :
நோக்கம்/OBJEKTIF
ÌÈ¢ø, ¦¿Êø ¦º¡ü¸¨Çì ¦¸¡ñΠš츢Âõ «¨ÁôÀ÷.

1) Á¡½Å÷¸û ÌÈ¢ø, ¦¿Êø ¦º¡ü¸¨Ç «¨¼Â¡Çí¸¡Ï¾ø.


2) Á¡½Å÷¸û ÌÈ¢ø, ¦¿Êø ¦º¡ü¸¨Ç Å¡º¢ò¾ø.
நடவடிக்கை 3) Á¡½Å÷¸û ÌÈ¢ø, ¦¿Êø ¦º¡ü¸¨Çì ¦¸¡ñΠš츢Âõ «¨Áò¾ø.
/AKTIVITI PDP 4) Á¡½Å÷¸û ÌÈ¢ø, ¦¿Êø ¦º¡ü¸¨Çì ¦¸¡ñÎ «¨Áò¾ š츢Âí¸¨Ç Å¡º¢ò¾ø.

பாடத்
துணைப்பொருள் /
BBM À¡¼ áø, À¢üº¢ Òò¾¸õ

விரவி வரும் கூறுகள்/ ¦Á¡Æ¢, ÀñÒì ÜÚ


PENGISIAN
KURIKULUM

வட்ட வரைப்படம் குமிழி இரட்டிப்பு குமிழி மர வரைப்படம்


சிந்தனை வரைப்படம் வரைப்படம்
வரைப்படம்/ARAS இணைப்பு வரைப்படம் நிரலொழுங்கு பல்நிலை நிரலொழுங்கு பால
PEMIKIRAN KBT வரைப்படம் வரைப்படம் வரைப்படம்

மதிப்பீடு பணித்தாள் பார்வையிடல் வாய்மொழி பணித்திட்டம்


/PENILAIAN மாணவர் படைப்பு புதிர் நாடகம் செயல்திட்டம்
/PENTAKSIRAN

சிந்தனை
மீட்சி/REFLEKSI மாணவர்கள் பாட நோக்கத்தை அடைந்தனர் ; வளப்படுத்தும்
/
நடவடிக்கை வழங்கப்பட்டது.
மாணவர்கள் பாட நோக்கத்தை அடையவில்லை ; குறைநீக்கல்
/
நடவடிக்கை வழங்கப்பட்டது.
KEHADIRAN
பாடம்
நடத்தப்படவில்லை.
19 24
SEL
AS
A
19.
04.

CUTI UMUM
SEMPENA
NUZUL AL-QURAN
RA
BU
20.
04.
202
RABU (Minggu 5) Tarikh : 20.04.2022

Teaching and Learning Plan Daily


SUBJECT Science CLASS 2 Zamrud
DATE/ DAY 20.04.2022 / WEDNESDAY TIME 8:30 – 9:30am
THEME INQUIRY IN SCEINCE
TOPIC 1.0 SCIENCE SKILLS
KPS
STANDARD CONTENT 1.1 Science Process Skills.
LEARNING STANDARDS 1.1.2 Classifying
PERFORMANCE STANDARDS • Sort and collect objects or phenomena based on common
and different characteristics.
• Separate and collect objects or phenomena based on
common and different characteristics and state the common
features used.
SUCCESS CRITERIA Can express common and different characteristics in classifying
activity.
TEACHING ACTIVITIES & HAND Think-pair-share
TOOLS (PdPC) • Teachers bring trouble to team members- each member is given
time to think and make classification-all team members are
asked to share answers
Carry out activities that can lead to the application of classifying skills
such as:
• classifying objects based on the ability to light bulbs in a circuit.
• classify the shape of an object based on the characteristics of an
object's shape.
LEARNING MATERIALS (BBB)  RADAS TEXT BOOK SPECIMEN
MODULE
 POWER POINT PICTURE / CHART INTERNET
 MODEL OTHERS _____________
CURRICULUM ELEMENTS(EMK)  Science and technology Patriotism
 Positive attribute TMK
 Environmental education Entrepreneurship
KBAT / i-THINK  Circle Map Brace Map Double Map Map Tree
Map
 Bubble Map Flow Map Multi Flow Map Titi
Map
TEACHING & LEARNING  Worksheet Observation Oral
ASSESSMENT Assignment
 Work result Quiz Drama Project
REFLECTION 23 / 26 Students can achieve the required standard.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN / நாள் பாடத்திட்டம்

பாடம் / MATA ஆண்டு


PELAJARAN ¾Á¢ú ¦Á¡Æ¢ / BAHASA TAMIL 2 ZAMRUD / PERMATA
TAHUN
திகதி/ நாள்/ வாரம் Ò¾ý
20.04.2022 5 நேரம்/MASA 11:50 - 12:20pm
TARIKH/HARI/MASA Rabu

தலைப்பு
கருப்பொருள் /TEMA ÀûÇ¢ìܼõ ºó¾î ¦º¡ü¸û
TAJUK
கற்றல்
தரம்/STANDARD 3.2.19 ºó¾î ¦º¡ü¸¨Ç ¯Õš츢 ±ØÐÅ÷.
PEMBELAJARAN
இப்பாட இறுதிக்குள் மாணவர்கள்
பாட DI AKHIR PdPc MURID DAPAT :
நோக்கம்/OBJEKTIF
ºó¾î ¦º¡ü¸¨Ç ¯Õš츢 Òò¾¸ò¾¢ø ÅâÅÊÅÁ¡¸ ±ØÐÅ÷.

1) Á¡½Å÷¸û ºó¾î ¦º¡ü¸¨Ç «¨¼Â¡Çí¸¡Ï¾ø.


2) Á¡½Å÷¸û ºó¾î ¦º¡ü¸¨Ç ÜÚ¾ø.
நடவடிக்கை 3) Á¡½Å÷¸û ºó¾î ¦º¡ü¸¨Ç ¯ÕÅ¡ì̾ø.
/AKTIVITI PDP 4) Á¡½Å÷¸û ºó¾î ¦º¡ü¸¨Ç ¯Õš츢 Òò¾¸ò¾¢ø ÅâÅÊÅÁ¡¸ ±Øоø.

பாடத்
துணைப்பொருள் /
BBM À¡¼ áø, À¢üº¢ Òò¾¸õ

விரவி வரும் கூறுகள்/ ¦Á¡Æ¢, ÀñÒì ÜÚ


PENGISIAN
KURIKULUM

வட்ட வரைப்படம் குமிழி இரட்டிப்பு குமிழி மர வரைப்படம்


சிந்தனை வரைப்படம் வரைப்படம்
வரைப்படம்/ARAS இணைப்பு வரைப்படம் நிரலொழுங்கு பல்நிலை நிரலொழுங்கு பால
PEMIKIRAN KBT வரைப்படம் வரைப்படம் வரைப்படம்

மதிப்பீடு பணித்தாள் பார்வையிடல் வாய்மொழி பணித்திட்டம்


/PENILAIAN மாணவர் படைப்பு புதிர் நாடகம் செயல்திட்டம்
/PENTAKSIRAN

சிந்தனை
மீட்சி/REFLEKSI மாணவர்கள் பாட நோக்கத்தை அடைந்தனர் ; வளப்படுத்தும்
/
நடவடிக்கை வழங்கப்பட்டது.
மாணவர்கள் பாட நோக்கத்தை அடையவில்லை ; குறைநீக்கல்
/
நடவடிக்கை வழங்கப்பட்டது.
KEHADIRAN
பாடம் PERHIMPUNAN RASMI KOKURIKULUM DAN PENYAMPAIAN WATIKAH
நடத்தப்படவில்லை.
23 30
KH
AM
IS
21.
04.
MINGGU 5

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN SEJARAH TAHUN 5

TARIKH : 21.04.2022 HARI : KHAMIS

Mata Pelajaran /
Sejarah / Tahun 5 PERMATA
Kelas
Tema: Kedaulatan Negara
Tema / Tajuk
Tajuk 6: Institusi Raja
Masa 10:50 – 11:20am

Bilangan Murid 33 orang


Standard
6.2 Agama Islam
Kandungan
6.2.2 Menyatakan Islam sebagai agama Persekutuan dalam
Standard perlembagaan
Pembelajaran K 6.2.5 Menyatakan peranan agama Islam dalam membentuk
perpaduan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
i. Menyatakan Islam sebagai agama Persekutuan mengikut
peruntukan Perlembagaan
Objektif
ii. Menghasilkan pokok nilai murni dalam agama dan
Pembelajaran
kepercayaan lain
iii. Menyatakan sekurang-kurangnya satu peranan agama
Islam dalam membentuk perpaduan
1 Guru menunjukkan gambar rumah-rumah beribadat agama
. di Malaysia.
2 Murid dan guru bersoal jawab mengenai gambar.
.
3 Murid melakonkan dialog seperti dalam buku teks m/s 16-17
.
4 Murid dijelaskan dengan kedudukan agama Islam sebagai
Aktiviti . agama Persekutuan kepada murid.
5 Murid kemudiannya mencari nilai murni dalam agama dan
. kepercayaan lain.
6 Murid menghasilkan pokok nilai murni berdasarkan aktiviti 5.
.
7 Murid dan guru bersoal jawab mengenai peranan agama
. Islam dalam membentuk perpaduan.
8 Rumusan, refleksi dan latihan.
.
KPS : Elemen Asas Sejarah
D. Kewarganegaraan : Perasaan kekitaan
EMK
Nilai : Kerjasama, kinestetik
KBAT : Penilaian, menzahirkan idea
Media Buku teks, gambar rumah ibadat, manila kad, marker

Refleksi 24/33 orang murid telah mencapai objektif PdP


MINGGU 5

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN SEJARAH TAHUN 5

TARIKH : 21.04.2022 HARI : KHAMIS

Mata Pelajaran /
Sejarah / Tahun 5 ZAMRUD
Kelas
Tema: Kedaulatan Negara
Tema / Tajuk
Tajuk 6: Institusi Raja
Masa 11:50 – 12:20pm

Bilangan Murid 25 orang


Standard
6.2 Agama Islam
Kandungan
6.2.2 Menyatakan Islam sebagai agama Persekutuan dalam
Standard perlembagaan
Pembelajaran K 6.2.5 Menyatakan peranan agama Islam dalam membentuk
perpaduan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
i. Menyatakan Islam sebagai agama Persekutuan mengikut
peruntukan Perlembagaan
Objektif
ii. Menghasilkan pokok nilai murni dalam agama dan
Pembelajaran
kepercayaan lain
iii. Menyatakan sekurang-kurangnya satu peranan agama
Islam dalam membentuk perpaduan
1 Guru menunjukkan gambar rumah-rumah beribadat agama
. di Malaysia.
2 Murid dan guru bersoal jawab mengenai gambar.
.
3 Murid melakonkan dialog seperti dalam buku teks m/s 16-17
.
4 Murid dijelaskan dengan kedudukan agama Islam sebagai
Aktiviti . agama Persekutuan kepada murid.
5 Murid kemudiannya mencari nilai murni dalam agama dan
. kepercayaan lain.
6 Murid menghasilkan pokok nilai murni berdasarkan aktiviti 5.
.
7 Murid dan guru bersoal jawab mengenai peranan agama
. Islam dalam membentuk perpaduan.
8 Rumusan, refleksi dan latihan.
.
KPS : Elemen Asas Sejarah
D. Kewarganegaraan : Perasaan kekitaan
EMK
Nilai : Kerjasama, kinestetik
KBAT : Penilaian, menzahirkan idea
Media Buku teks, gambar rumah ibadat, manila kad, marker

Refleksi 21/25 orang murid telah mencapai objektif PdP


Teaching and Learning Plan Daily
SUBJECT Science CLASS 2 Zamrud
DATE/ DAY 21.04.2022 / THURSDAY TIME 9:00 – 9:30am
THEME INQUIRY IN SCEINCE
TOPIC 1.0 SCIENCE SKILLS
KPS
STANDARD CONTENT 1.1 Science Process Skills.
LEARNING STANDARDS 1.1.2 Classifying
PERFORMANCE STANDARDS • Sort and collect objects or phenomena based on common
and different characteristics.
• Separate and collect objects or phenomena based on
common and different characteristics and state the common
features used.
SUCCESS CRITERIA Can express common and different characteristics in classifying
activity.
TEACHING ACTIVITIES & HAND Think-pair-share
TOOLS (PdPC) • Teachers bring trouble to team members- each member is given
time to think and make classification-all team members are
asked to share answers
Carry out activities that can lead to the application of classifying skills
such as:
• classifying objects based on the ability to light bulbs in a circuit.
• classify the shape of an object based on the characteristics of an
object's shape.
LEARNING MATERIALS (BBB)  RADAS TEXT BOOK SPECIMEN
MODULE
 POWER POINT PICTURE / CHART INTERNET
 MODEL OTHERS _____________
CURRICULUM ELEMENTS(EMK)  Science and technology Patriotism
 Positive attribute TMK
 Environmental education Entrepreneurship
KBAT / i-THINK  Circle Map Brace Map Double Map Map Tree
Map
 Bubble Map Flow Map Multi Flow Map Titi
Map
TEACHING & LEARNING  Worksheet Observation Oral
ASSESSMENT Assignment
 Work result Quiz Drama Project
REFLECTION 23 / 26 Students can achieve the required standard.
JU
MA
AT
22.
Mata Pelajaran : Pendidikan Kesenian Minggu : 5 Masa : 8:30 – 9:30pagi

Kelas : 3 Zamrud Hari/Tarikh : Jumaat / 22.04.2022 Tema : Alam Buatan Manusia.


Tajuk : Kereta Api
Bidang / Aktiviti Menggambar (Lukisan- teknik garisan silang pangkah)

Standard Kandungan 3.1 Penghasilan Karya 4.1 Penghayatan


Kreatif Karya Seni
Standard Pembelajaran 3.1.1 (i, ii, iii, iv) 4.1.1, 4.1.2

Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :


1. Menghasilkan gambar lukisan yang kreatif berdasarkan tema dan tajuk,
penjanaan idea, bahasa seni visual, media,proses dan teknik yang betul .
2. Mempamerkan dan membuat apresiasi terhadap hasil karya sendiri dan
rakan berpandukan bahasa seni visual, media, proses dan teknik.

Aktiviti PdP 1. Mengimbas kembali cara menghasilkan karya. (EK1, EK2)


2. Melaksanakan proses menghasilkan karya lukisan yang kreatif berdasarkan
penentuan tema ,tajuk, dan penjanaan idea dengan mengaplikasikan dan
memanipulasikan kefahaman bahasa seni visual, media, proses dan teknik. (EK3,
EK4)
3. Membuat kemasan akhir pada hasil karya.
4. Mempamerkan dan membuat apresiasi hasil karya sendiri dan rakan
berpandukan bahasa seni visual, teknik, proses dan menghubungkaitkan
dengan alam sekitar serta disiplin ilmu yang lain. (EK5)
EMK Kreatif dan Inovatif, Keusahawanan, Kelestarian Alam Sekitar (EK1, EK2, EK3 dan EK5), TMK
dan nilai murni.

BBB Peta i-Think dan Internet.


Media : Kertas lukisan, pensel warna atau pensel, ball pen, marker pen, krayon

Penilaian PdP Sepanjang proses penghasilan karya dalam bidang menggambar menggunakan teknik
lukisan berdasarkan empat standard kandungan.

Impak/Refleksi 22 /28orang murid mencapai objektif yang ditetapkan.


...........orang murid tidak mencapai objektif dan akan diberi bimbingan khas dalam sesi
pengajaran pada masa akan datang.

Catatan
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN / நாள் பாடத்திட்டம்

பாடம் / MATA ஆண்டு


PELAJARAN ¾Á¢ú ¦Á¡Æ¢ / BAHASA TAMIL 2 ZAMRUD / PERMATA
TAHUN
திகதி/ நாள்/ வாரம் ¦ÅûÇ¢
22.04.2022 5 நேரம்/MASA 10:50 - 11:50am
TARIKH/HARI/MASA JUMAAT

தலைப்பு
கருப்பொருள் /TEMA ÀûÇ¢ìܼõ ºó¾î ¦º¡ü¸û
TAJUK
கற்றல்
தரம்/STANDARD 3.2.19 ºó¾î ¦º¡ü¸¨Ç ¯Õš츢 ±ØÐÅ÷.
PEMBELAJARAN
இப்பாட இறுதிக்குள் மாணவர்கள்
பாட DI AKHIR PdPc MURID DAPAT :
நோக்கம்/OBJEKTIF
ºó¾î ¦º¡ü¸¨Ç ¯Õš츢 Òò¾¸ò¾¢ø ÅâÅÊÅÁ¡¸ ±ØÐÅ÷.

1) Á¡½Å÷¸û ºó¾î ¦º¡ü¸¨Ç «¨¼Â¡Çí¸¡Ï¾ø.


2) Á¡½Å÷¸û ºó¾î ¦º¡ü¸¨Ç ÜÚ¾ø.
நடவடிக்கை 3) Á¡½Å÷¸û ºó¾î ¦º¡ü¸¨Ç ¯ÕÅ¡ì̾ø.
/AKTIVITI PDP Á¡½Å÷¸û ºó¾î ¦º¡ü¸¨Ç ¯Õš츢 Òò¾¸ò¾¢ø ÅâÅÊÅÁ¡¸ ±Øоø.
4)

பாடத்
துணைப்பொருள் /
À¡¼ áø, À¢üº¢ Òò¾¸õ
BBM

விரவி வரும் கூறுகள்/ ¦Á¡Æ¢, ÀñÒì ÜÚ


PENGISIAN
KURIKULUM

வட்ட வரைப்படம் குமிழி இரட்டிப்பு குமிழி மர வரைப்படம்


சிந்தனை வரைப்படம் வரைப்படம்
வரைப்படம்/ARAS இணைப்பு வரைப்படம் நிரலொழுங்கு பல்நிலை நிரலொழுங்கு பால
PEMIKIRAN KBT வரைப்படம் வரைப்படம் வரைப்படம்

மதிப்பீடு பணித்தாள் பார்வையிடல் வாய்மொழி பணித்திட்டம்


/PENILAIAN மாணவர் படைப்பு புதிர் நாடகம் செயல்திட்டம்
/PENTAKSIRAN

சிந்தனை
மீட்சி/REFLEKSI மாணவர்கள் பாட நோக்கத்தை அடைந்தனர் ; வளப்படுத்தும்
23 / 30
நடவடிக்கை வழங்கப்பட்டது.
மாணவர்கள் பாட நோக்கத்தை அடையவில்லை ; குறைநீக்கல்
/
நடவடிக்கை வழங்கப்பட்டது.
KEHADIRAN
பாடம் PERHIMPUNAN RASMI KOKURIKULUM DAN PENYAMPAIAN WATIKAH
நடத்தப்படவில்லை.
23 30

You might also like