You are on page 1of 3

每日教学计划

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN


学期 周次 星期 日期
Penggal 1 Minggu 8 Hari 四 Tarikh 10.03.2021
: : : :

单元 TEMA Transisi 跨课程元素 EMK:价值观、思


课题 TAJUK 《你笑起来真好看》 维技能
教学目标 OP 学生能够唱《你笑起来真好看》。 高层次思维 KBAT:
教学步骤 应
知识 理解 √
1. 播放歌曲:学生聆听。 用
引起动机
PELAKSANAAN SET 2. 学生在教师的引导下理解做出不同的表情。 分
评价 综合
PdPC
INDUKSI 析
教学评估 PBD:
观察 √ 背诵/朗读
练习 听写
主要活动 1. 学生朗读歌词。 提出意 表达感悟
科目:音乐 AKT.
2. 学生聆听歌曲。 见
班级:1 程 UTAMA
3. 学生随着音乐唱《你笑起来真好看》歌。TP3 进行叙 课业报告
时间:0800-
4. 学生表演演唱《你笑起来真好看》歌。 述
0830
角色扮 随堂测验
学生人数:39 个

其他:
道德价值 NILAI:崇高的品德
教具 BBB:音乐
后续活动 TINDAKAN SUSULAN:
结尾 辅导
1. 学生分享自己遇到什么事情的时候会笑。 PEMULIHAN
PENUTUP
巩固 随着音乐唱
PENGUKUHAN
歌。
增广 边唱边做手
PENGAYAAN
语。
反思 REFLEKSI 36 位学生达标;3 位学生给予辅助。

PROGRAM TRANSISI TAHUN 1 2021

Penggal 1 Minggu 8 Hari Rabu Tarikh 10.03.2021

Kelas / Masa /
Isi Kandungan Catatan
Mata Pelajaran

Mengenali Haiwan BBM: Video, Modul transisi

1 Cheng 1.1 Murid menonton video mengenai haiwan. REFLEKSI:


1.2 Murid mempelajari haiwan-haiwan melalui PPT. /39 murid mencapai objektif
0800–0900
1.3 Murid membaca nama haiwan dan bercerita tentang ciri-ciri merekadi bawah pembelajaran; murid diberi
BM bimbingan guru.
bimbingan khas.
1.4 Murid melengkapkan latihan tersebut dalam modul transisi.

Mengenali Haiwan BBM: Video, Modul transisi


1 Jian
1.1 Murid menonton video mengenai haiwan. REFLEKSI:
1000–1100
1.2 Murid mempelajari haiwan-haiwan melalui PPT. /40 murid mencapai objektif
BM 1.3 Murid membaca nama haiwan dan bercerita tentang ciri-ciri merekadi bawah pembelajaran; murid diberi
bimbingan guru.
bimbingan khas.
1.4 Murid melengkapkan latihan tersebut dalam modul transisi.
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Penggal 1 Minggu 8 Hari Rabu Tarikh 10.03.2021

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
BAHASA MELAYU TAHUN DUA
MINGGU 8 TARIKH 10/3/2021
HARI Rabu
KELAS 2 CHI MASA 1130 - 1230
TEMA RAKAN DAN JIRAN
TAJUK Mari Berkawan
STANDARD 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna
KANDUNGAN
STANDARD 3.2.1(ii) Membina dan menulis frasa
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN Kemahiran Menulis
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Membina dan menulis sembilan frasa
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Murid membina dan menulis __ daripada sembilan frasa
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang kawan sekolah
Aktiviti
1. Murid membaca dan meneliti teks dan gambar.
2. Murid membina dan menulis frasa dengan bimbingan guru. Write It Out
(Tuliskanlah)
3. Murid menulis frasa berdasarkan gambar.
4. Murid membina dan menulis frasa di buku aktiviti berdasarkan gambar. Using
Large Picture Card (Gambar /photo besar)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang kawan sekolah dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 22 Buku Aktiviti 1 hlmn 22
ABM/BBM
PKJR SK -
PKJR SP -
PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)
PAK-21 Using Large Picture Card (Gambar/Foto Besar)
STRATEGI PdP Konstruktivisme
KBAT - KB Menjanakan idea
EMK : ILMU Kemasyarakatan EMK: NILAI Bekerjasama
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
Membaca dan menyatakan Menulis frasa dan membina Menulis frasa berpandukan
frasa dengan berpandukan ayat dengan berpandukan gambar dalam buku teks.
gambar diberi. gambar.
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

You might also like