Professional Documents
Culture Documents
Здоров'я - це багатство. Виховний захід
Здоров'я - це багатство. Виховний захід
Здоров’я – це багатство
Мета: формувати культуру здоров’я молодших школярів; навчати дітей бути
здоровими душею і тілом; прагнути творити своє здоров’я, застосо-
вуючи знання й уміння; формувати у дітей мотиваційну гігієнічну
поведінку; виховувати любов та інтерес до спорту, бажання вести
здоровий спосіб життя.
Обладнання: аудіозаписи пісень («Моя сім'я», «Добре те, що сонце світить»,
«Пісня про добро»); плакати про здоровий спосіб життя.
Хід заходу
Учні (разом):
Ми хочемо здоров’я мати,
Але про нього треба дбати!
Учитель:
Сьогодні ми з вами будем говорити,
Як ніколи в житті не хворіти,
Як здоров’я міцне мати,
А про ліки і не згадувати!
- Є такий вислів: «Дві речі ми цінимо тільки тоді, коли їх вже немає».
Що це за речі? (Відповіді дітей)
- Правильно, діти, це здоров’я і молодість. Ви ще малі, але про здоров’я
потрібно дбати змалечку. Тому до нас на свято завітали незвичайні
гості. Зустрічайте їх!
Учні (разом):
Доброго дня вам, любі малята!
Хочемо дізнатись,
Чи вмієте ви за нами доглядати,
Чи вмієте нас берегти,
Щоб ніколи не хворіти.
Голова людини:
Я – ваша голівка дитяча,
Та не дуже береже мене малеча.
Без шапки на морозі бігає,
У м’яча мною грає,
На сонці, без хустинки на мені, загоряє.
Чи знають дівчатка й хлопчаки,
Який в мене мозок чуткий?
Від найменшого удару він здригається,
А від того й хвороби починаються.
Учитель:
Що скажуть діти на такі слова?
Учні:
(Відповіді дітей)
Очі:
Ми – два брати, обидва Кіндрати,
Через дорогу живемо,
Але в гості один до одного не ходимо!
Хто ми такі?
(Відповіді дітей)
Вуха:
А ми – органи слуху – ваші вуха!
Щоб на уроках все почути,
Запам’ятати, не забути,
Як за нами треба доглядати!
3-й учень:
Вас потрібно чистити паличкою з вати ,
Гострими предметами в вас не ковирятись,
Гучної музики не слухати,
Бо так не довго і глухим зостатись.
Ніс:
Я люблю бувати скрізь,
Недарма кажуть: «Не сунь свій ніс!»
Але ж я – орган нюху,
Я – важливіший за очі й вуха!
4-й учень:
Носе, допитливий, кирпатий,
Ми знаємо, як за тобою доглядати!
Від пилу й бруду тебе оберігати,
Сторонніх предметів у тебе не пхати,
Бо від цього ти почнеш чхати,
Не зможеш ти більше квітів нюхати
І смаку їжі відчувати.
Ніс:
Добре, друзі! Буду тепер скромним,
Ви сьогодні мене дуже присоромили!
Зуб:
Ой, болить мені, болить!
Хочу солодку цукерку вкусить!
Хочу горішок, грушку, пампушку,
Хочу сухариків, медку хоч трішки!
Карієс:
Шановні малята!
Дайте зубові все скуштувати,
Тоді я стану йому рідним братом,
В стоматкабінеті ми будемо й спати!
5-й учень:
Ні, карієсе, такої дружби ми не допустимо!
За зубами ми доглянемо!
Ввечері та вранці ми їх чистимо,
Після їжі – полоскаємо,
Як їмо гарячий борщ,
То холодним компотом чи молоком
Не запиваємо,
Голками, шпильками, цвяхами
Залишки їжі не ковиряємо,
Бо для цього зубочистки маємо.
6-й учень:
Горіхів зубами не лущимо,
Для цього спеціальну машинку маємо,
Цукерками не зловживаємо.
Хто ці правила забуде,
До закінчення школи ось таким буде!
(Демонструє малюнок людини з беззубим ротом)
Руки:
А ми – ваші рученьки, діти!
Чи вмієте ви нам догодити?
7-й учень:
Руки нам потрібні скрізь,
Нам без них не обійтись!
Руки пишуть, руки малюють,
Нас одягають, завжди працюють.
Навіть важко уявити,
Як без рук можна прожити!
Конкурс «Малюю без рук» (дітям зв’язують ззаду руки, їм потрібно
намалювати олівцем сонечко і хмаринку)
Руки:
Чи легко було без нас малювати?
(Відповіді дітей)
Отож, старайтесь нас не ламати,
На морозі без рукавиць не ходити,
Кип’ятком не обливати,
Молотком по пальцях не бити,
До вогню не простягати, щоб не обпалити,
Тоді ми вам будемо довго служити!
Ноги:
У гриба я одна, у рибок нас нема,
У стола чотири або три –
Відгадайте, хто ми є?
Чи потрібні ми людині?
Діти (разом):
Ви – наші ніжки, потанцюйте трішки!
Ноги:
Щоб ми вам довго могли слугувати,
Потрібно про нас постійно дбати:
Кожного дня перед сном нас мити,
В тісному взутті не ходити,
По сходах у школі не стрибати,
Підніжок один одному не підставляти,
На санках і лижах обережно кататись,
Бо нас дуже легко поламати.
Голова людини:
Зустріч наша пройшла не марно –
Як нас берегти, ви знаєте гарно.
А щоб ще краще усе знати,
Потрібно частівки проспівати.
Частівки
Не старайтеся в житті
Дружити із тортом,
Бо здоровя має той,
Хто дружить із спортом.
Учні:
Щиро ми радіємо
Кожного дня.
Веселитись любимо
І ти, і він, і я !
Хто здоровий,
Той не плаче,
Жде його в житті удача!
Він уміє працювати,
Вчитись і відпочивати.
Бо здоров’я – це прекрасно!
Здорово, чудово, ясно!
І доступні для людини
Всі дороги і стежини.
Учитель:
Всі добре знають, що усмішка додає здоров’я кожному, хто
веселий і любить посміхатися.
Тому запрошуємо послухати смішинки і збагатити своє здоров’я
усмішками.
ЗМАГАННЯ
- Чого з ганчірками весь клас?
- За чистоту змагання в нас!
- Ну, а чого так розкричались?
- Бо ми за тишу вже змагались!
ОЦЕ ВЧИТЕЛЬ!
1 ВЕРЕСНЯ, хлопці йдуть до школи.
- Олежику! Ти такий великий хлопець, а примушуєш маленького
Петрика нести свій і твій портфелі.
- Це я його вчу допомагати старшим!
ВІДПОВІДЬ
ЩО ВАЖЧЕ?
ЗАБУВ
НЕ ЧУЖА
Мама – синові:
- Не брудни скатертину, сину, бабуся прала її, прасувала. Треба
поважати чужу працю.
- Але ж бабуся нам не чужа!
ЧЕМНІСТЬ
Мама, вкладаючи сина спати:
- Бачиш, синку, сьогодні я не зробила тобі жодного зауваження!
- Молодець, мамочко! Завжди будь такою чемною!
СОРОМ’ЯЗЛИВИЙ ХЛОПЧИК
Прийшов сором’язливий хлопчик у гості. Господарі обідають,
запрошують його до столу.
- Я вже сьогодні обідав.
- А чого ж ти такий сумний, не посміхаєшся?
- Я вже сьогодні сміявся.
МАМО, НЕ ХВИЛЮЙСЯ!
- Мамо! Я сьогодні двійку одержав, але ти можеш не хвилюватися!
- Чому?
- Бо мене за цю двійку вже й вчителька сварила, і до директора водила.
То навіщо ще й тобі хвилюватися?
ГОЛОВНЕ
- Мамо, сьогодні роздавали табелі за перший семестр.
(Показує табель із «2»)
Німа сцена.
- Головне, що ми всі здорові! Так, мамочко?
Учні:
Рома, Аня та Іринка
Споживають вітамінки.
У зеленому лісочку,
Під мережаним листочком
Червоніє невеличка
Спіла ягідка… (Суничка)
Я красиве, чарівне,
Всі ви любите мене.
Той, хто гілочку торкне,
Струсить з дерева мене. (Яблуко)
Я червона, я солодка,
В лісі, у саду росту.
Від застуди взимку лікую,
А влітку просто так смакую. (Малина)
Учень:
Щоб бути здоровими, завжди бути у спортивній формі, згадаймо,
яких правил слід дотримувати.
- Щоб здоров’я добре мати,
Слід про нього змалку… (дбати)
- Кожний ранок обливатись
І зарядкою …. (займатись)
Учень:
Наші дівчатка спортивні
Мовчки вам станцюють.
Але мова цього танцю
Вас приємно зачарує.
(Спортивний танок)
Учитель:
Шановні гості! Сподіваємося, що ми недарма здійснили подорож у
чарівне місто Здоров’яград і у вас залишилися приємні враження. Ви
побачили, що результатом нашої зустрічі є добрі здорові взаємини між
батьками, дітьми, учителями. Тож будьте здорові, щасливі і побільше
посміхайтеся!