You are on page 1of 18

SEKOLAH KHAS BALING

09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 2


KELAS 4 SAINS AKAUN TARIKH 26 MAC 2023
MASA 0810 - 0910 HARI AHAD
TAJUK FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK DALAMSATU PEMBOLEHUBAH
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.1 Mengenalpasti dan menerangkan ciri-ciri ungkapan kuadratik dalam satu pembolehubah.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas tentang ungkapan, fungsi
dan persamaan kuadratik dalam satu pembolehubah, Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman tentang ungkapan, fungsi dan Penyelesaian masalah /
persamaan kuadratik dalam satu pembolehubah. Simulasi - main peranan
Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
Pelajar dapat menerangkan rumus ungkapan algebra dengan
REFLEKSI/ CATATAN tepat. Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Percubaan SPM
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 2


KELAS 2 KREATIF TARIKH 26 MAC 2023
MASA 1110 - 1210 HARI AHAD
TAJUK POLA DAN JUJUKAN
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 POLA
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.1 Mengenalpasti dan memerihalkan polapelbagai set nombor dan objek ddalam kehidupan sebenar, dan seterusnya
membuat rumusan tentang pola..

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 – Mempamerkan pengetahuan berkaitan set nombor
termasuk nombor genap, nomboe ganjil, Segitiga Pascal dan Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) Nombor Fibonacci. Penyelesaian masalah /
TP 2 - Mempamerkan kefahaman berkaitan set nombor Simulasi - main peranan
termasuk nombor genap, nomboe ganjil, Segitiga Pascal dan Pembelajaran berasaskan masalah
Nombor Fibonacci.
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
3. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
4. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 5. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
6. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN Pelajar dapat menjawab dengan tepat maksud pola dan jujukan. Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 2


KELAS 3 KREATIF TARIKH 26 MAC 2023
MASA 1240 - 1340 HARI AHAD
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 TATATANDA INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.1 Mewakilkan pendaraban berulangdalam bentuk indeks dan menghuraikan maksudnya.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas pendaraban berulang dalam
bentuk indeks. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman asas pendaraban berulang Penyelesaian masalah /
dalam bentuk indeks Simulasi - main peranan
Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
3. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
3. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 4. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
5. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
Pelajar dapat menyelesaikan dalam bentuk indeks dan pendaraban
REFLEKSI/ CATATAN berulang dengan tepat. Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 2


KELAS 2 KREATIF TARIKH 27 MAC 2023
MASA 0740 - 0840 HARI ISNIN
TAJUK POLA DAN JUJUKAN
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 POLA
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.1 Mengenalpasti dan memerihalkan polapelbagai set nombor dan objek ddalam kehidupan sebenar, dan seterusnya
membuat rumusan tentang pola..

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 – Mempamerkan pengetahuan berkaitan set nombor
termasuk nombor genap, nomboe ganjil, Segitiga Pascal dan Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) Nombor Fibonacci. Penyelesaian masalah /
TP 2 - Mempamerkan kefahaman berkaitan set nombor Simulasi - main peranan
termasuk nombor genap, nomboe ganjil, Segitiga Pascal dan Pembelajaran berasaskan masalah
Nombor Fibonacci.
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN Semua pelajar dapat menjawab dengan tepat berkaitan Segitiga Peta bulatan / Peta dakap
Pascal dan nombor Fibonacci. Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 2


KELAS 3 BESTARI TARIKH 27 MAC 2023
MASA 0940 - 1040 HARI ISNIN
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 TATATANDA INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.1 Mewakilkan pendaraban berulangdalam bentuk indeks dan menghuraikan maksudnya.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas pendaraban berulang dalam
bentuk indeks. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman asas pendaraban berulang Penyelesaian masalah /
dalam bentuk indeks Simulasi - main peranan
Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
Pelajar dapat menyelesaikan dalam bentuk indeks dan pendaraban
REFLEKSI/ CATATAN berulang dengan Langkah kerja yang tepat. Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 2


KELAS 3 KREATIF / 3 SUKSES TARIKH 27 MAC 2023
MASA 0940 - 1040 HARI ISNIN
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 TATATANDA INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.1 Mewakilkan pendaraban berulangdalam bentuk indeks dan menghuraikan maksudnya.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas pendaraban berulang dalam
bentuk indeks. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman asas pendaraban berulang Penyelesaian masalah /
dalam bentuk indeks Simulasi - main peranan
Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
3. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 4. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
5. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
Pelajar dapat menyelesaikan dalam bentuk indeks dan pendaraban
REFLEKSI/ CATATAN berulang dengan Langkah kerja yang tepat. Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 2


KELAS 3 SUKSES TARIKH 28 MAC 2023
MASA 0840 - 0940 HARI SELASA
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 TATATANDA INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.1 Mewakilkan pendaraban berulangdalam bentuk indeks dan menghuraikan maksudnya.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas pendaraban berulang dalam
bentuk indeks. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman asas pendaraban berulang Penyelesaian masalah /
dalam bentuk indeks Simulasi - main peranan
Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
3. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 4. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
5. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
Pelajar dapat menyelesaikan soalan yang melibatkan pekali dan
REFLEKSI/ CATATAN algebra dengan Langkah kerja yang tepat. Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 2


KELAS 2 KREATIF TARIKH 28 MAC 2023
MASA 1210 - 1310 HARI SELASA
TAJUK POLA DAN JUJUKAN
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 POLA
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.1 Mengenalpasti dan memerihalkan polapelbagai set nombor dan objek ddalam kehidupan sebenar, dan seterusnya
membuat rumusan tentang pola..

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 – Mempamerkan pengetahuan berkaitan set nombor
termasuk nombor genap, nomboe ganjil, Segitiga Pascal dan Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) Nombor Fibonacci. Penyelesaian masalah /
TP 2 - Mempamerkan kefahaman berkaitan set nombor Simulasi - main peranan
termasuk nombor genap, nomboe ganjil, Segitiga Pascal dan Pembelajaran berasaskan masalah
Nombor Fibonacci.
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN Pelajar dapat menyelesaiakn soalan dengan secara individu dan Peta bulatan / Peta dakap
membantu rakan-rakan lain. Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 2


KELAS 4 SAINS AKAUN TARIKH 28 MAC 2023
MASA 1310 - 1340 HARI SELASA
TAJUK FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK DALAMSATU PEMBOLEHUBAH
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.1 Mengenalpasti dan menerangkan ciri-ciri ungkapan kuadratik dalam satu pembolehubah.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas tentang ungkapan, fungsi
dan persamaan kuadratik dalam satu pembolehubah, Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman tentang ungkapan, fungsi dan Penyelesaian masalah /
persamaan kuadratik dalam satu pembolehubah. Simulasi - main peranan
Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN Pelajar dapat menentukan nilai a, b dan c dengan tepat. Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Percubaan SPM
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 2


KELAS 4 SAINS AKAUN TARIKH 29 MAC 2023
MASA 0740 - 0810 HARI RABU
TAJUK FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK DALAMSATU PEMBOLEHUBAH
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.1 Mengenalpasti dan menerangkan ciri-ciri ungkapan kuadratik dalam satu pembolehubah.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas tentang ungkapan, fungsi
dan persamaan kuadratik dalam satu pembolehubah, Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman tentang ungkapan, fungsi dan Penyelesaian masalah /
persamaan kuadratik dalam satu pembolehubah. Simulasi - main peranan
Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN Pelajar dapat menyelesaiakn soalan dengan menyelesaiakan Peta bulatan / Peta dakap
secara individu . Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Percubaan SPM
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 2


KELAS 3 SUKSES TARIKH 29 MAC 2023
MASA 0840 - 0940 HARI RABU
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 TATATANDA INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.1 Mewakilkan pendaraban berulangdalam bentuk indeks dan menghuraikan maksudnya.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas pendaraban berulang dalam
bentuk indeks. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman asas pendaraban berulang Penyelesaian masalah /
dalam bentuk indeks Simulasi - main peranan
Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
Pelajar dapat menyelesaikan soalan yang melibatkan pekali dan
REFLEKSI/ CATATAN algebra dengan Langkah kerja yang tepat. Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 2


KELAS 3 BESTARI TARIKH 29 MAC 2023
MASA 1240 - 1340 HARI RABU
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 TATATANDA INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.1 Mewakilkan pendaraban berulangdalam bentuk indeks dan menghuraikan maksudnya.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas pendaraban berulang dalam
bentuk indeks. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman asas pendaraban berulang Penyelesaian masalah /
dalam bentuk indeks Simulasi - main peranan
Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
3. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 4. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
5. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN Pelajar dapat menyelesaiakn soalan dengan menyelesaiakan Peta bulatan / Peta dakap
secara individu . Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 2


KELAS 3 KREATIF TARIKH 30 MAC 2023
MASA 0840 - 0940 HARI KHAMIS
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,2 HUKUM INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.2.1 .Menghubungkait pendaraban nombor dalam bentuk indeks yang mempunyai asas yang sama.
1.2.2 Menghubungkait pembahagian nombor dalam bentuk indeks yang mempunyai asas yang sama.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas pendaraban berulang dalam
bentuk indeks Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman asas pendaraban berulang Penyelesaian masalah /
dalam bentuk indeks Simulasi - main peranan
Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN Pelajar dapat menyelesaikan soalan pendaraban dan pembahagian Peta bulatan / Peta dakap
dengan Langkah pengiraan tepat. Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 2


KELAS 4 SAINS AKAUN TARIKH 30 MAC 2023
MASA 1110 - 1210 HARI KHAMIS
TAJUK FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK DALAMSATU PEMBOLEHUBAH
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.2 Mengenal fungsi kuadratik sebagai hubungan banyak kepada satu dan seterusnya memerihalkan fungsi kuadratik.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas tentang ungkapan, fungsi
dan persamaan kuadratik dalam satu pembolehubah, Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman tentang ungkapan, fungsi dan Penyelesaian masalah /
persamaan kuadratik dalam satu pembolehubah. Simulasi - main peranan
Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN Pelajar dapat menentukan bentuk graf fungsi dan titik maksimum / Peta bulatan / Peta dakap
titik minimum dengan tepat. Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Percubaan SPM
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 2


KELAS 3 BESTARI TARIKH 30 MAC 2023
MASA 1240 - 1340 HARI KHAMIS
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,2 HUKUM INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.2.1 .Menghubungkait pendaraban nombor dalam bentuk indeks yang mempunyai asas yang sama.
1.2.2 Menghubungkait pembahagian nombor dalam bentuk indeks yang mempunyai asas yang sama.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan asas pendaraban berulang dalam
bentuk indeks. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman asas pendaraban berulang Penyelesaian masalah /
dalam bentuk indeks Simulasi - main peranan
Pembelajaran berasaskan masalah
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN Pelajar dapat menyelesaikan soalan pendaraban dan pembahagian Peta bulatan / Peta dakap
dengan Langkah pengiraan tepat. Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 3


KELAS 4 SAINS AKAUN TARIKH 2 APRIL 2023
MASA 0810 - 0910 HARI AHAD
TAJUK FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK DALAMSATU PEMBOLEHUBAH
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1,1 FUNGSI DAN PERSAMAAN KUADRATIK
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.1.3 Menyiasat dan membuat generalisasi tentang kesan perubahannilai dan ke atas fungsi kuadratik.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan tentang kesan perubahan nilai ,
fungsi kuadratik. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 –Mempamerkan kefahaman tentang kesan perubahan nilai , Penyelesaian masalah /
fungsi kuadratik. Simulasi - main peranan
TP 3- Mempamerkan kebolehan menjawab tentang kesan Pembelajaran berasaskan masalah
perubahan nilai , fungsi kuadratik.
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

4. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
5. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


5. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
6. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 7. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
8. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
7. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 8. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN . Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Percubaan SPM
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 3


KELAS 2 KREATIF TARIKH 2 APRIL 2023
MASA 1110 - 1210 HARI AHAD
TAJUK POLA DAN JUJUKAN
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 2.1 KEMBANGAN
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 2.1.1 Menerangkan maksud Kembangan dua ungkapan algebra.
2.1.2 Melaksanakan Kembangan dua ungkapan algebra.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 – Mempamerkan pengetahuan berkaitan Kembangan dua
ungkapan algebra. Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 - Mempamerkan kefahaman 9* berkaitan Kembangan dua Penyelesaian masalah /
ungkapan algebra. Simulasi - main peranan
TP 3 - Mempamerkan kebolehan menjawab berkaitan Pembelajaran berasaskan masalah
Kembangan dua ungkapan algebra
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
3. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 4. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
3. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN . Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

TINDAKAN SUSULAN Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi
MURID
Latihan
SEKOLAH KHAS BALING
09100 BALING
KEDAH DARUL AMAN
KEA 0070
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN PdPc

MATAPELAJARAN MATEMATIK MINGGU 3


KELAS 3 KREATIF TARIKH 2 APRIL 2023
MASA 1240 - 1340 HARI AHAD
TAJUK INDEKS
BIDANG
PERKAITAN DAN ALGEBRA
PEMBELAJARAN
STANDARD KANDUNGAN 1.2 HUKUM INDEKS
STANDARD Murid dapat :
PEMBELAJARAN 1.2.2 Menghubungkait pembahagian nombor dalam bentuk indeks yang dikuasakan dengan pendaraban berulang.
1.2.3 Menghubungkait nombor dalam bentuk indeks yang dikuasakan dengan pendaraban berulang.

TANDAKAN √ PADA RUANG BERKENAAN


STRATEGI PdPc
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya :
Inkuiri penemuan
PEMBELAJARAN TP 1 -.Mempamerkan pengetahuan tentang pembahagian nombor
dalam bentuk indeks yang dikuasakan dengan pendaraban berulang Tutorial - perbincangan /
(STANDARD
PRESTASI) TP 2 – Mempamerkan kefahaman pembahagian nombor dalam Penyelesaian masalah /
bentuk indeks yang dikuasakan dengan pendaraban berulang Simulasi - main peranan
TP 3 - Mempamerkan kefahaman pembahagian nombor dalam Pembelajaran berasaskan masalah
bentuk indeks yang dikuasakan dengan pendaraban berulang
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian Lapangan
Bimbingan berfokus individu /kumpulan /

AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc) Aktiviti Murid (PAK21)

1. Guru menerangkan konsep pembelajaran berdasarkan Perbincangan kumpulan - Round Table


AKTIVITI PERMULAAN contoh. Perbincangan Think Pare Share
2. Guru menerangkan kaedah penyelesaian dan teknik
menjawab. Pembentangan dan Gallery walk

Forum - Hot Seat


1. Murid mengikuti pembelajaran dan diberi latihan secara
individu. Susun dan kembang idea (Peta I Think)
2. Murid diarahkan untuk mengenalpasti fakta yang Kajian isu
berkaitan dan menjawab soalan latihan modul. Gerak kerja amali
AKTIVITI 3. Guru memantau perolehan tugasan murid. Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
4. Pembentangan murid dihadapan kelas. Latihan berfokus-Penyelesaian masalah /
Lain lain nyatakan :
1. Guru memberi ulasan dan rumusan. KBAT
AKTIVITI PENUTUP 2. Latihan pengukuhan berdasarkan buku teks sebagai Mengaplikasi /
kerja sekolah.
Menganalisis
Catatan KBAT
Menilai
Mencipta
Peta Pemikiran (I Think)
REFLEKSI/ CATATAN . Peta bulatan / Peta dakap
Peta buih Peta alir
Peta buih Peta Pelbagai
berganda Alir
Peta pokok Peta titi
EMK DAN NILAI BBM / Instrumen Pentaksiran
MURNI Sains & teknologi / bekerjasama

Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Buku Teks/ Kertas Soalan Latihtubi


TINDAKAN SUSULAN
MURID
Latihan

You might also like