You are on page 1of 2

Повторення за початкову школу

УРОК 4. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ВПРАВ ЗА ПОЧАТКОВУ ШКОЛУ


Мета. Повторити співвідношення між компонентами та результатами дій
віднімання, додавання, множення та ділення, розв'язування задач за
допомогою рівнянь.
Тип уроку. Урок корекції та систематизації знань.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання.
Учні усно по черзі повідомляють хід розв'язування задач, решта звіряють
відповіді у своїх зошитах.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Усний рахунок (за блок-схемою)
Вступна бесіда вчителя про роль інформатики та комп'ютерів у нашому
житті. Пояснення вчителем правил користування блок-схемою.
35 85 150 200 75 100 60

ІІІ. Формування умінь і навичок.


Розв'язування задач і вправ. Колективна робота
1. Розв'яжіть рівняння (розв'язуючи рівняння, учні повторюють правила
відшукання того чи іншого компонента дії).
а) х + 34013 = 764354; б) х – 20244 = 45645;
в) 5753 – х = 957; г) х : 6 = 36048.
2. Один з доданків у 7 разів більший від іншого, а їх сума дорівнює 144.
Знайдіть кожний з доданків.
3. Зменшуване у 4 рази більше, ніж від'ємник, а різниця дорівнює 12738.
Знайдіть зменшуване і від'ємник.
4. У їдальні було 90 кг борошна. Кілька днів витрачали по 20 кг борошна на
день. Залишилося 10 кг борошна. Скільки днів втрачали по 20 кг
борошна?
5. Для двох шкіл купили за однаковою ціною портрети українських пись-
менників: для першої школи — 13 портретів, для другої — 7 портретів.
Портрети, куплені для першої школи, коштували на 90 грн. більше, ніж
для другої. Скільки коштували портрети, куплені для першої школи? для
Ольга Ензельт. Уроки математики в 5 класі 1 Урок 4
Повторення за початкову школу
другої школи?
6. Розв'яжіть рівняння:
а) 174 + (96 – а) = 200; б) с – 48 = 61 + 75; в) 287 + 10 · k = 1397 – 300.
IV. Підсумки уроку.
Фронтальне опитування. Бесіда
1. Як знайти невідомий доданок?
2. Як знайти невідоме зменшуване?
3. Як знайти невідомий від'ємник?
4. Як знайти невідомий множник?
5. Як знайти невідоме ділене?
6. Як знайти невідомий дільник?
V. Пояснення домашнього завдання.
№№ 50, 86(1-4).

Ольга Ензельт. Уроки математики в 5 класі 2 Урок 4

You might also like