You are on page 1of 4

УРОК 2

ТЕМА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ КВАДРАТНИХ РІВНЯНЬ ТА РІВНЯНЬ,


ЩО ЗВОДЯТЬСЯ ДО КВАДРАТНИХ
Мета:
навчальна:
 відтворити знання про квадратне рівняння, його види, способи розв'язування;
вміння розв'язувати квадратні рівняння. використовувати рівняння, що
зводяться до квадратних, перетворювання раціональних виразів, розв'язування
квадратичних виразів графічним способом;
 систематизувати та узагальнити навчальні досягнення учнів щодо розв'язання
квадратних рівнянь та їх використання в ході уроку та їх використання в ході уроку
під час формування компетенцій учнів з алгебри;;
розвивальна:
 розвивати увагу, мислення, пам'ять, культуру математичного мовлення;
 вміння працювати самостійно, вміння спілкуватись, допомагати іншим,
аналізувати ситуацію, оцінювати свої дії та дії інших учнів;
 вміння і навички щодо розв'язування рівнянь, нерівностей, оформлення завдань;
 продовжувати розвивати загальнонавчальні навички (ведення зошита,
організація роботи, робота з роздавальним матеріалом, застосування
теоретичних знань для виконання завдань тощо);
 сприяти розвитку комунікативної, інформаційної, соціальної, полікультурної
компетентностей, а також самоосвіти і саморозвитку, продуктивної творчої
діяльності;
виховна:
виховувати уважність, кмітливість, акуратність, працьовитість, самостійність,
дисциплінованість, самокритичність.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок.
Методи:
 словесні: розповідь, бесіда, використання ключових слів, коментар до
виконання вправ, самооцінка, взаємонавчання, методи мотивації, збудження
інтересу;
 практичні: розв'язування вправ, самостійна робота, робота в групах, метод
повторення, поступового ускладнення завдань.
Оцінюється: рівень навчальних досягнень учнів.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Обладнання та наочність: дошка, кольорова крейда, картки.

ХІД УРОКУ
Структура:
1. Організаційно - психологічна частина.

Математика, ОКМ-01, 2020-21 Урок № 2


2. Підготовка до свідомої навчальної праці: постановка мети, мотивація,
актуалізація опорних знань, умінь.
3. Перевірка домашнього завдання, аналіз та виправлення помилок.
4. Узагальнення знань, умінь. Повторення матеріалу з теми за попередні роки.

Способи розв'язування квадратичних рівнянь


(Біля дошки два учні виконують самостійну роботу по відтворенню вмінь
розв'язувати неповні та зведені квадратні рівняння , решта шукають відповіді на
ключові слова.)
Завдання 1. Розв'язати рівняння: ( у учнів є можливість працювати усно,
слухаючи коментарі тих, що працюють біля дошки, або письмово, якщо вони
вважають це за потрібне)
1) х - 0,2х = 0;
2

2) 6 х + 24 = 0;
2

3) 5 х - 45 = 0;
2

Завдання 2. Розв'язати рівняння: (в учнів є можливість працювати усно, слухаючи


коментарі тих, що працюють біля дошки, або письмово, якщо вони вважають це
за потрібне)
a) х - 6 х - 7 = 0;
2

b) х + 5 х + 4 = 0;
2

c) х + 10 х - 25 = 0;
2

Завдання 3. Розв'язати рівняння. ( Обов'язкове письмове виконання за формулою


для всіх )

Математика, ОКМ-01, 2020-21 Урок № 2


1) 2х - х - 1 = 0;
2

2) 3х - 8 х + 5 = 0;
2

3. Узагальнення знань, умінь.


(Всі завдання а) коментар під час виконання. Всі завдання б) самостійно з наступним
коментарем).
В кожній групі завдань біля дошки працюють два учні.
Завдання 4. Розв’язування рівнянь та вправ.
a) Знайдіть підбором корені рівняння:
а) х2-7х+12 = 0; б)х2+х-12 = 0.
b) Сформулюйте теорему про розкладання квадратного тричлена на
множники.
c) Розкладіть на множники квадратний тричлен:
а) х2 -4х-5; б) 4х2 +7х-2; в) 4х2 -12х + 9.
d) Наведіть приклади використання розкладання квадратного тричлена
на множники.
Завдання 5. Розв'язати рівняння, використавши заміну:

а) 2 t - t - 1 = 0,
4
б) 2 ( t + 1 ) - ( t + 1) -1 = 0;
2 2 2

Завдання 6. Розв'язати біквадратні рівняння:


4
a) х - 6х 2 - 7 = 0;
4
b) х + 5 х2 + 4 = 0;
Завдання 7. Розв'язати дробово-раціональні рівняння:

Завдання 8. Розкласти квадратний тричлен на множники і скоротити дріб:


2
3 х −8 х +5
а) 2
2 х −х−1

5. Систематизація під час виконання самостійної роботи – зробити 1,7, 13


завдання картки.

Математика, ОКМ-01, 2020-21 Урок № 2


6. Домашнє завдання (закінчити вправи на картках) з коментарем.
7. Самоаналіз уроку учнями.
8. Підсумок уроку.

Математика, ОКМ-01, 2020-21 Урок № 2

You might also like