You are on page 1of 4

Методична розробка практичного заняття № 3

з дисципліни англійська мова

Тема заняття: Які ми є? Особистість та її якості. Вдосконалення навичок роботи з

підручником. Виконання лексико – граматичних вправ.


Граматичний матеріал: Past Simple.

Актуальність теми: дозволяє студентам розповідати про риси характеру та

манери, використовуючи лексико-граматичний мінімум; дасть можливість


студентам вірно використовувати минулий неозначений час в усному та
письмовому мовленні.
Мета:
Практична:
- практикувати студентів у вживанні Past Simple;
- вдосконалювати навички щодо виконання лексико – граматичних вправ;
навички усного та письмового мовлення;
- практикувати студентів у складанні розповідей з використанням лексико –
граматичного мінімуму;
- вдосконалювати навички студентів щодо роботи з підручником.
Розвиваюча:
- розвивати об'єм короткочасної пам'яті, уяву, мовну здогадку;
- розвивати вміння логічно викладати думки, працювати в різних режимах;
- розвивати граматичні навички та вміння;
- розширити та узагальнити знання студентів з даної теми.
Виховна:
- виховувати у студентів повагу до вивчення даного предмета;
- формувати ввічливість, самостійність, працелюбство, уважність у студентів на
практичному занятті з англійської мови;
- збагачувати лінгвістичний досвід студентів.
Оснащення: підручники, роздатковий матеріал, словники.
Методи і прийоми заняття: монологічне та письмове мовлення, робота з лексичними
виразами; робота з підручником; індивідуальна та фронтальна робота.
Кількість годин: 2

1
Курс, група,спеціальність: 1, група А, Сестринська справа.
Змістова лінія:
 Екологічна безпека та сталий розвиток: дискутує щодо якості та цінності життя.
 Громадянська відповідальність: обговорює систему цінностей сучасної родини.
 Здоров’я і безпека: демонструє розуміння основ ефективного спілкування.
 Підприємливість та фінансова грамотність: усвідомлює необхідність бути
заощадливим та використовувати технології для покращення добробуту родини.

Структура та основні етапи практичного заняття:


I. Підготовчий етап:
1.1. Організаційний момент. Бесіда викладача з черговим студентом.
* Викладач вітається зі студентами. Запитує про чергування. Здійснює перехід в іншомовний
режим.
T: Good morning! Sit down ,please. Be comfortable and easy! How are you?
Cтуденти відповідають. T: Who is on duty today! Черговий студент спілкується з викладачем.
1.2.Оголошення теми, мети заняття.
T: Our topic for today is « What do we look like? Our traits of character ». We are going to speak
about traits of character, manners. Our tasks will be: to practice new vocabulary, to make up
monologues, to deal with grammar « Past Simple» ,to do some exercises and just work with our
textbooks. But first let’s do phonetic drill.
1.3. Проведення мовленнєво – фонетичної розминки.
* Студенти разом з викладачем обговорюють приказки.
T: The style is the man himself. (Стиль – це людина.) Eye for eye, tooth for tooth.
Learn to control yourself.
1.4. Актуалізація опорних знань і контроль вихідного рівня знань, вмінь, навичок.
* Викладач перевіряє домашнє завдання: вправи 5,6 сторінка 9 (письмово), дж.№1;
підготувати розгорнуту розповідь про себе.
II. Основний етап:
2.1. Вивчення нового лексичного матеріалу.
* Викладач пояснює студентам нові вирази: вправа №2, сторінка12, дж.№1.
2.2. Фонетичне відпрацювання та закріплення нових лексичних виразів (робота з
монологами з теми, виконання лексико-тренувальних вправ).
* Cтуденти разом з викладачем опрацьовують нові лексичні вирази виконуючи вправи № 2, 3,
4, сторінки 12 -13;дж.№1. Студенти висловлюються з теми, розповідають про свої риси
характеру використовуючи поданий лексичний матеріал.
2.3. Вивчення нового граматичного матеріалу.

2
* Викладач пояснює студентам новий граматичний матеріал: сторінки 13-19, дж.
№2.
2.4.Опрацюювання та закріплення граматичного матеріалу (виконання вправ).
* Виконання вправи № 1а,б,сторінка 12, дж. №1.
*Виконання вправ № 29, 30, сторінка 234, дж. № 2.
Exercise 29.Make the following interrogative and negative.
1. The teacher repeated the question. 2. The boys played football in the
afternoon. 3. The girl caught cold. 4. Mother turned off the gas. 5. They slept in
the open air. 6. The pupils answered at once. 7. They boy broke the window. 8.
The woman changed her clothes. 9. The tourists reached the village before
dark. 10 The clock struck five. 11. Our team won the match. 12. The doctor
allowed you to go out.
Exercise 30. Change the following into the Past Indefinite.
1.His faiher works at a planl 2. I often see them iri the park. 3. Do your
pupils read English books? 4. Her mother teaches chemistry at school. 5. We
don't know his address. 6, He gets up, washes, dresses, has breakfast and goes
to school. 7. Does the doctor speak English? 8. We understand the rule. 9. My
friend doesn't like such films. 10. In summer we pick berries and mushrooms.
1 1 . They don't change trains there. 12. This worker repairs his car himself.
2.5. Узагальнення та систематизація знань студентів( побудова бесід).
* Викладач проводить узагальнюючу бесіду зі студентами з теми. Студенти
висловлюються. Проводиться виконання вправи № 6, сторінка 15, дж.№1.
III. Заключний етап:
3.1. Підведення підсумків. Виставлення оцінок.
* Викладач підводить підсумок заняття та виставляє оцінки.
3.2. Домашнє завдання.
* Викладач пояснює домашнє завдання: вивчити лексичний та граматичний
матеріал; вправа №5, сторінка 14, дж.№1 (написати розповідь); вправа № 7,
сторінка 15, дж.№1 ( дати відповіді на запитання); вправа № 43, сторінка 238,дж.
№2 ( письмовий переклад).
Ехеrcise 43. Translate into English.

3
1. Діти допомагали батькам. 2. Батько прийшов додому пізно. 3. Що ви
робили в неділю? 4. Де ти був учора ввечері? — Я ходив у кіно. І Тобі
сподобався фільм? — Так, фільм мені дуже сподобався. 5. Що ви робили на
уроці англійської мови? — Ми читали новий текст, відповідали на запитання і
перекладали речення з української мови на англійську. 6. Коли ви почали ви-
вчати англійську мову? — Ми почали вивчати англійську мову три роки тому. 7.
Скільки сторінок ви прочитали минулого тижня? — Минулого тижня я прочитав
десять сторінок. Мені подобається ця книжка. 8. Де ви були позавчора? — Ми
їздили на екскурсію на машинобудівний завод. Екскурсія була дуже цікавою. 9.
О котрій годині ти звичайно встаєш? — Я встаю о сьомій годині. 10. О котрій
годині ти встав учора? — Вчора я встав о восьмій. Я завжди встаю о восьмій у
неділю. 11. Коли твої друзі приходили до тебе? Хто приходив до тебе вчора? 12.
Я увійшов до кімнати, увімкнув світло і почав виконувати домашні завдання. 13.
Вчора ми не послали їй телеграми, бо не знали її адреси. 14. Які іноземні мови
ви знаєте? — Я знаю французьку і англійські мови.
IV. Список літератури:
1) Карпюк О.Д. Англійська мова: Підручник для 10 – го класу загальноосвітніх
навчальних закладів. Рівень стандарту. – Тернопіль: Видавництво «Астон», 2010.
– 224с.: іл.
2) .Г.В. Верба, Л.П. Верба, «Довідник з граматики англійської мови»: Довідн. вид.
– 4-те вид. – К.: Освіта, 1995. – 320с.

Викладач:_____________ Довгорук Л.П.

You might also like