You are on page 1of 5

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС број 44

Предмет: ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК Разред: седми


Наставна тема/област: Module 4, Your world
Наставна јединица: Unit 8, Step 3, U2 The World`s Biggest Band
Тип часа: Вежбање

- Развијање вештине читања и разумевања, писања и говора


Циљ часа: - Развијање речника

- Ученици разумеју и користе фреквентне речи из свакодневног живота


- Ученици разумеју општи смисао текста који читају
- Ученици проналазе релевантне информације у писменом тексту
Очекивани исходи - Ученици препознају врсту и намену текста
на крају часа: - Ученици описују особе и догађаје
- Ученици размењују ставове у разговору о познатој теми
- Ученици примењују знања
- Ученици активно и конструктивно учествују у раду пара или групе.

Наставне методе: Монолошко-дијалошка, рад на тексту, писање, аудитивна


Наставна средства: уџбеник, радна свеска, Цд, дигитални уџбеник
Облици рада: Индивидуални, фронтални, рад у пару
компетенција за учење, комуникација, сарадња, одговорно учешће у демократском друштву, естетичка
Међупредметне компетенције:
компетенција, решавање проблема, рад са подацима
Међупредметно повезивање српски језик, грађанско васпитање, музичка култура, историја
Кључни појмови: Biography, U2, prepositions of time
МОГУЋИ ТОК ЧАСА

Планиране активности наставника: Планиране активности ученика:


- Прате док наставник на табли пише
- Наставник на табли пише дијалог: дијалог:
 Hi! How R U?  Hi! How R U?
 Gr8! & U?  Gr8! & U?
 OK. Can I C U4dinner at @6 2morrow?  OK. Can I C U4dinner at @6 2morrow?
 Sure. It is a d8! Have a goodnite.  Sure. It is a d8! Have a goodnite.
 Thnx. U2.  Thnx. U2.
- Објашњава ученицима да им је задатак да у - Труде се да у пару прочитају дијалог
Уводни део часа пару прочитају дијалог који је написан који је написан помоћу texting English.
( 7 минута) помоћу texting English. Наставник помаже, Траже помоћ наставника, ако је
ако је потребно. потребно.
- Затим, наставник поставља питање: - Одговарају на питање:
 If I say U2, what do you first think of ?(the  If I say U2, what do you first think of ?(the
band) band)
 Have you listened to their songs?  Have you listened to their songs?
 What do you think of the band?  What do you think of the band?
- Охрабрује ученике да дају различите - Ученици дају различите одговоре.
одговоре.

Главни део часа - Наставник пише на табли називе врста - Прате док наставник пише на табли
( 28 минута) музике: classical, pop, rock, folk, country, називе врста музике: classical, pop,
rap, jazz, blues, house, R&B и охрабрује rock, folk, country, rap, jazz, blues,
ученике да одговоре на питања: house, R&B и одговарају на питања:
 What kind of music do you listen to?  What kind of music do you listen to?
 What kinds of music do you like?  What kinds of music do you like?
 Have you ever been to a concert? What was it  Have you ever been to a concert? What was
like? it like?
 Have you got a favourite singer\musician\  Have you got a favourite singer\musician\
band? band?
 What do you know about them?  What do you know about them?
 Would you like to become a musician\singer  Would you like to become a musician\singer
one day? Why? one day? Why?
- Храбри их да одговарају на питања и у - Ученици одговарају на питања и у
заједничком разговору размењују заједничком разговору размењују
мишљења, говоре о личном искуству мишљења, говоре о личном искуству
(одлазак на концерт), о својим жељама и (одлазак на концерт), о својим жељама
плановима. и плановима.
- Наставник продужава разговор новим - Одговарају на нова питања:
питањима:  If I say U2, what do you first think of ?(the
 If I say U2, what do you first think of ?(the band)
band)  Have you listened to their songs?
 Have you listened to their songs?  What do you think of the band?
 What do you think of the band?
- Мотивише ученике да дају различите - Ученици дају различите одговоре.
одговоре. ( 8 минута )

 Reading ( 12 минута )  Reading

- Наставник даје упутство ученицима да - Читају текст песме U2 (уџбеник, стр.


прочитају текст песме U2 (уџбеник, стр. 84). Одабрани ученици наизменично
84). Бира ученике да наизменично изражајно читају наглас да би се
изражајно читају наглас да би се створила атмосфера
створила атмосфера заинтересованости заинтересованости за даљи текст.
за даљи текст.
- Након тога, каже им да читају - Након тога, ученици читају
биографију о музичкој групи U2. По биографију о музичкој групи U2. По
завршетку читања, наставник поставља завршетку читања, прате док
задатке: наставник поставља задатке:
 Name two facts that you didn`t know about U2.  Name two facts that you didn`t know about
 Write down what kind of text this is:a U2.
newsletter, an essay, a biography.  Write down what kind of text this is:a
- Мотивише ученике да одговарају. newsletter, an essay, a biography.
- Ученици одговарају.
- Пре него што зада вежбање бр. 2б, у
коме је задатак да се на основу - Обнављају са наставником значење
контекста утврди врста речи и значење термина parts of speech. Након тога
вокабулара који је наведен, наставник ученици раде вежбање, па са
обнавља са ученицима значење термина наставником проверавају тачност
parts of speech. Након тога ученици раде одговора.
вежбање, а наставник проверава тачност
одговора.

- Ученици поново читају биографију,


- Говори им да поново читају биографију, овог пута уз аудио-запис (CD 2/ 14).
овог пута уз аудио-запис (CD 2/ 14). По По завршетку читања и слушања, раде
завршетку читања и слушања, раде вежбу разумевања текста – одговарају
вежбу разумевања текста – одговарају на питања наведена у делу бр. 2ц.
на питања наведена у делу бр. 2ц.

- Наставник на крају овог дела часа - Одговарају на питање:


поставља питање:  What do you know about Bono`s campaign
 What do you know about Bono`s campaign to to fight AIDS in Africa?
fight AIDS in Africa?
 Охрабрује их да размењују мишљења. - Ученици размењују мишљења.

 Word work: Prepositions of time  Word work: Prepositions of time


( 8 минута )

- Наставник упућује ученике на вежбање - Раде вежбање бр. 3а, у коме се


бр. 3а, у коме се увежбава употреба увежбава употреба предлога за време:
предлога за време: in, at on. да in, at on. Ученици попуњавају текст
попуњавају текст додајући одговарајуће додајући одговарајуће предлоге.
предлоге. Након провере тачности Након провере тачности одговора,
одговора, задаје им да раде вежбање бр. ученици раде вежбање бр. 3б, у коме
3б, у коме допуњују правила о употреби допуњују правила о употреби
поменутих предлога. поменутих предлога.
- Најзад, наставник даје задатак - Труде се да напишу пет нових
ученицима да напишу пет нових реченица у којима ће употребити
реченица у којима ће употребити предлоге за време in, at и on. По
предлоге за време in, at и on. По завршетку, ученици их читају у пару
завршетку, позива их да ученици их
читају у пару
 Writing  Writing

- Мотивише ученике да активирају стечено - Ученици активирају стечено знање и


знање и користећи помоћ дату у облику користећи помоћ дату у облику питања у
питања у вежбању бр. 4, пишу кратку вежбању бр. 4, пишу кратку биографију
Завршни део часа биографију омиљене групе или музичара. омиљене групе или музичара. По
( 10 минута) По завршетку, храбри их да читају саставе у завршетку, читају саставе у оквиру пара.
оквиру пара. - Прате док наставник задаје домаћи
- На крају часа наставник задаје домаћи задатак: вежбања 1, 2, 3 (радна свеска,
задатак: вежбања 1, 2, 3 (радна свеска, стр. стр. 42), која ће се проверити на часу
42), која ће се проверити на часу Workbook Workbook practice
practice

Начини провере ‒ Посматрање и праћење, провера разговором и одговорима на питања, провера кроз писмена и усмена
остварености исхода: вежбања, читањем написане кратке биографије.

ОКВИР ЗА ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан избор
начина провере
остварености исхода?
 Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности
ученика?
 Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
 Шта бих променио/-ла?

You might also like