You are on page 1of 3

Тема : Я дизайнер!

Мета : Дати поняття про мистецтво дизайну як одну із форм організації побуту людини; формувати
уявлення про необхідність конструювання виробів; ознайомлювати учнів із професією дизайнера
розширювати кругозір учнів про дизайн як мистецтво створення краси навколо людини; розвивати
мислення, пам’ять, увагу, уяву; виховувати любов до мистецтва.

Обладнання : роздруківки, одяг, олівці, фломастери, картинка ,скринька , карточки, аудіо.

Література: - .

2 клас .

Хід заняття:

I. Організаційна частина.
1. Привітання .

Встало вранці сонце ясне

Зазирнуло у віконце

Ми до нього потягнулись

За промінчики взялись .

Будем дружно присідати

Сонечко розвеселяти.

Сіли – встали , встали – сіли.

Бачте , як розвеселились.

Стало сонце танцювати

Нас до танцю припрошати.

Нумо разом, нумо всі,

Потанцюєм ми усі.

II. Основна частина.


1. Вступна бесіда.

Зараз кожен із вас буде називати ким мріє бути , коли виросте. Ось наприклад :

- Мене звати Христина Андріївна , я мрію стати вчителем.


2. Гра « Віднайди ».

Що таке професія ? Це те, чим займається людина і дуже вправна в цьому .

Зараз ви бачите слово – ПРОФЕСІЯ. Давайте на кожну літеру назвемо професію.

А на літеру Я , назвіть , що ви будете робити для того, щоб здійснити свою мрію.

А зараз давайте віднайдемо ті предмета , які потрібні людям різних професій.

Гра на платформа Learning Apps.

3. У світі зараз існує безліч різних професій. Про одну із них ми сьогодні з вами поговоримо , а
щоб дізнатися як називається ця професія вам потрібно виконати низку завдань.
1) Прикинутися жабкою. (Д)
2) Утворити коло. (И)
3) Підбігти всім до полички знань. (З)
4) Підстрибнути до сонечка 10 разів. (А)
5) Завмріть . (Й).
6) Прикинутися крокодилом. (Н)
7) Покрутитися . (Е).
8) Написати в повітрі слово – Мрія (Р).

А зараз прочитаймо , що це в нас за професія – ДИЗАЙНЕР . І станемо ним.

4. Бесіда. Розгляньте малюнок .

- Що зображено на малюнку? (дизайнер)


- Що він робить ? (малює)
- А що саме малює?

Ось цей малюнок називається дизайн.

А що таке дизайн? ( Це творча діяльність людини у певному напрямі ).

А що може створювати дизайнер ? ( створює одяг, рекламу, інтер’єр, архітектуру, сади та площі,
будинки , кімнати , посуд).

5. Гра « Ми дизайнери».

Зараз витягніть із скриньки карточки , але не розкривайте їх. Тепер розгорніть та погляньте, якого
кольору там зображено трикутник . Отож , хто має червоний трикутник 1 група , синій – 2 група ,
зелений – 3 група , а жовтий – 4. Займіть місця для роботи .

1 група буде розробляти дизайн кімнати, 2 – плаття , 3 – чашки і 4 – титульної сторінки книги .

 Представлення та аналіз робіт.


6. «Створи образ».

Нам потрібно 4 учні . Хто бажає ?

Отож , ми маєте 2 скрині , де є одяг . Є дві команди, один з вас буде моделлю інший дизайнером .
За 2 хв. завданням дизайнера буде створити образ на моделі. А Інші учні спостерігають , а також у
вас на партах є манікен , ваше завдання дивитися на якусь одну команду , та малювати на
манікені те , що створює дизайнер і якщо маєте свої побажання , можете вносити корективи .

Один, два , три – почали!!!


 Аналіз та представлення робіт. Інші учні аналізують та обирають переможця.
7. Гра « Я так бачу».

У вас у кожного на партах є зображення капелюшка. Ваше завдання створити дизайн .

 Робота індивідуально під музичний супровід.


 Презентування . Ось погляньте на кожен капелюшок , кожен з них по своєму гарний та
прекрасний . І так само в кожного дизайнера є своє уявлення та розуміння, і якщо навіть
запропонувати щось зобразити уже досвідченим дизайнерам , то вони також зроблять це на
свій лад.
III. Заключна частина.

Рефлексія. (На долоньках)

На великому пальчику напишіть ,що вам сподобалося .

На вказівному , що навчилися.

На середньому , що дізналися.

На безіменному , вас зацікавило.

На мізинчику , що не сподобалося .

І розфарбуйте кожен палець тим кольором , який на вашу думку підходить найбільше , адже ви
дизайнери.

-Що вас найбільше сподобалося ?

- Чи хотіли б ви стати дизайнером ?

- Чи сподобалася робота на уроці ?

Дякую за уваги . Ви були дуже активні та енергійні . Так тримати ! До побачення !

You might also like