You are on page 1of 3

Lakatos Katalin, EKE 2019

Óravázlat
A pedagógus neve: Lakatos Katalin

Osztály: 9.

Tantárgy: Magyar irodalom

Témakör: Petőfi Sándor: János vitéz

Az óra témája: A Biblia

Óra típusa: Új ismereteket feldolgozó óra

Az óra cél- és feladatrendszere: szövegértés, új ismeret befogadása, véleményformálás, érvelés, mások véleményének meghallgatása, szociális és
állampolgári kompetencia fejlesztése.

Az óra didaktikai feladatai:

- Nevelési: Mások véleményének meghallgatása, saját gondolatok kinyilvánítása.


- Oktatási/didaktikai: A Biblia részei, keletkezési körülményeik, a teremtéstörténetek megismerése
- Pedagógiai/pszichológiai: motiválás, gondolatébresztés, problémafelvetés és problémaszituáció megteremtésének módszerei
- Tantárgyi kapcsolatok: természetismeret, földrajz
Felhasznált források: Tankönyv

Tanórát megelőző tevékenységek: Felkészülés a tanórára

Idő- Tartalom, tanulói A pedagógus Célok, feladatok Módszerek Tanulói Eszközök Megjegyzések
keret tevékenység tevékenysége munkafor
Lakatos Katalin, EKE 2019

mák
2 perc Szervezés, előkészítés: a A napló beírása
hetes jelentése, a napló
beírása

5 perc Gondolatébresztés, Tanári kérdésekkel Gondolkodásra Tanári Frontális -


ráhangolódás bevezetni a késztetni a kérdések. munka.
- gondolkodtatok-e már hallgatókat a diákokat
azon, hogy hogyan témába.
keletkezett a világ?
Ki, mit tud erről?
- vannak-e kérdések
bennetek, amire
nehezen találtok
választ?
- mit tudtok a Bibliáról?
Kik olvassák
előszeretettel? Vajon
miért?
8 perc A Biblia keletkezési Tanári előadás, Ismeret átadás Előadás, Frontális
körülményeinek és részeinek kérdésekkel beszélgetés munka.
megismerése; A Biblia részei ötvözve
5 perc A szöveggyűjteményben a Tanári hangos a szöveg Hangos Frontális Szöveggyűjte
Teremtés könyve elolvasása olvasás megismerése olvasás, munka mény
10 Kérdések – válaszok irányított kérdések - szövegek Tanári Frontális Tankönyv.
perc megfogalmazása a szöveggel értelmezése kérdések munka Szöveggyűjte
kapcsolatban. Véleményt - Önálló mény
alkothatnak, ki mit gondol az gondolkodás
olvasottról.
Lakatos Katalin, EKE 2019

5 perc Csoportmunka : A feladat Válaszok Vélemény csoportmu füzet,


A csoportok egy-egy kérdést megfogalmazása. megfogalmazása. alkotása, nka szöveggyűjte
kapnak (TK.49.o), amelyre Folyamatos érvelés, mény,
közösen keresik a választ kapcsolat a együttműköd tankönyv
csoportokkal és,
kooperáció.
8perc A feladat ellenőrzése, A feladat Előadói készség Tanári Egyéni, Füzet.
bemutatása. A csoportok megfogalmazása. fejlesztése. kontrol, illetve
ismertetik a válaszokat. (jegyzeteljenek a kiegészítés, páros
hallgatók!) rávezetés, munka.
Jutalmazás. magyarázat.
2 perc A tanóra lezárása: konklúzió Összefoglalás. Tanári Frontális .
A Biblia jelentőségének levonása, a diákok Saját előadás munka.
megfogalmazása. együttműködéséne véleményformálás
k megköszönése .

You might also like