You are on page 1of 9

УМАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ПАВЛА ТИЧИНИ

МАТЕРІАЛИ ПРОХОДЖЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

студента III курсу


Письменка Богдана Васильовича
факультету фізики, математики та інформатики

Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини

Груповий керівник з педпрактики Ярошик Я.В


Методист з фахової дисципліни Ярошик Я.В.
Методист з педагогіки Стеценко Н.М./Ткачук Л.В.
Методистом з психології Діхтяренко С.Ю.
Зміст виконаної роботи студентом Кількість Кількість балів

балів
п/п
1 Загальне оформлення ведення 0-10
педагогічного щоденника
2 Розробка та проведення уроку з 0-10
фахового предмету
3 Повний аналіз одного уроку 0-5
вчителя
4 Аналіз уроків з фахової 0-10
дисципліни
5 Вивчення досвіду роботи 0-5
вчителя з фахової дисципліни
6 Розробка сценарію позакласного 0-15
виховного заходу з основного
фахового предмету та його 0-5
проведення:
а) розробка плану-конспекту 0-10
заходу;
б) проведення заходу
7 Проведення виховного заходу та
його план - конспект (2 виховні 0-15
години)
8 Позитивний відгук адміністрації 0-5
школи
9 Дослідження класного колективу 0-5
і складання психолого -
педагогічної характеристики на
клас
10 Проведення поточної виховної 0-5
роботи у школі 3 обов’язковою
фіксацією в індивідуальному
плані студента (перевірка
щоденників учнів у закріпленого
класу, індивідуальні бесіди з
учнями, допомога класному
керівнику у різних видах
діяльності тощо)

11 Захист практики 0-10


а) з фахової дисципліни; 0-5
б) з педагогіки 0-5
12 Вчасно подана документація 0-5
Загальна сума балів 100
Критерїї оцінювання педагогічної практики студента III курсу

Міністерство освіти і науки України


Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ЗАТВЕРДЖУЮ

Методист________________

«__»_____________2020р.

ПЛАН-КОНСПЕКТ

уроку з інформатики 8А клас

Підготував студент III курсу 33 групи

Факультету фізики, математики та інформатики

Письменко Богдан Васильович

Тема: Основні види шкідливого програмного забезпечення.

Урок 1. Основні види шкідливого програмного забезпечення.

Цілі:
 навчальна: сформувати поняття формати клітинок, навчити
вводити та редагувати дані різних форматів і добір форматів
комірок;
 розвивальна: сприяти розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги,
спостережливості;
 виховна: виховувати організованість та дисципліну; формувати
навички роботи в групах, уміння проводити об’єктивну самооцінку.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, навчальна презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап
 привітання
 перевірка присутніх
 перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або
проектор)
V. Фізкультхвилинка
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером
1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
3) Практична робота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
VIІ. Підсумки уроку
За необхідності обговорюються проблеми та помилки, що виникали під
час роботи.
VІІI. Оцінювання роботи учнів

23
Міністерство освіти і науки України

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ЗАТВЕРДЖУЮ

Методист________________

«__»_____________2020р.

Позакласний виховний захід

«Найрозумніший»

Підготував студент III курсу 33 групи


Факультету фізики, математики та інформатики
Письменко Богдан Васильович
Аналіз уроку з інформатики
Жашківський ліцей №3, 8Б клас, дата 10. 04. 2023.
Тема: Умовні оператори
Тип уроку: Урок формування умінь і розвитку знань.
Завдання: Ознайомити учнів з поняття презентації та її обєктами
Обладнання уроку: Операційна система, лекція, MS PowerPoint.
Зміст уроку: Зміст уроку повністю відповідає навчальній програмі і
завданням уроку. Урок сприяє розвитку практичного застосування презентацій.
На уроці учні закріпили матеріал по темі, виконували завдання з даної теми. На
протязі уроку учні навчались відкривати PowerPoin.
Тип і структура уроку: Вчителем обрано урок формування умінь і розвитку
знань, він є доцільним при даній темі і завданнях уроку.
Урок складається з таких етапів: з’ясування мети роботи, теоретичне
обґрунтування правил її виконання, вправи, підведення підсумків, завдання
додому. Вчитель дотримується етапів уроку і логічно пов’язує їх одне з одним.
Структура уроку повністю відповідає типові уроку.
Реалізація принципів навчання: Матеріал подано у доступній формі згідно
відповідних особливостей: принцип доступності, навчальний матеріал був
представлений із застосуванням мультимедійних технологій, принцип активності
учнів, вчитель впродовж уроку активізував увагу учнів використовуючи методи
“Мозковий штурм” ,”Мікрофон”
Методи навчання: В більшості вчитель на уроці використовує словесні
методи щоб підвести учнів до розв’язання поставленої задачі.
Організація навчальної роботи на уроці: Вчитель особисто
контролювала виконання завдань. Знання учнів були оцінені правильно згідно
критеріїв оцінювання.
Система роботи вчителя: Вчитель вміло організовує роботу учнів,
розподіляє час так щоб можна було більше завдань виконати за урок, добре
володіє класом , за рахунок цього на уроці постійно панує дисципліна.
Під час уроку вчитель контролює виконання поставлених завдань, мова
чітка, зрозуміла характер спілкування більш авторитарний, вчитель об’єктивно
оцінює обстановку виконання роботи учнями.
Система роботи учнів: Учні активно працюють на всіх етапах уроку
розв’язують задачі як біля дошки так і в робочих зошитах. До вчителя
ставляться з повагою і сумлінно виконують поставлені завдання.
Загальні результати уроку: Вчитель повністю виконав з учнями план
уроку. Загальноосвітня, виховна і розвиваюча мета уроку також виконана в
повному обсязі.
Короткий опис досвіду роботи вчителя з фахової дисципліни.

Під час проходження педагогічної практики мене закріпили за вчителем


інформатики Андрющенко Валентиною Вікторівною.
Андрющенко Валентина Вікторівна працює в Жашківському ліцеї №3.
Виявляє ґрунтовну професійну компетентність, досконало володіє
ефективними формами і методами організації навчально – виховного процесу.
Забезпечує високу результативність своєї праці. Всебічно готується до кожного
уроку, вдало використовує наочні посібники, додатковий матеріал. Уроки
змістовні, високоефективні, дають можливість створювати відповідні умови
для активної навчально - пізнавальної діяльності учнів, розвивати в них творчі
здібності, кмітливість, винахідливість, виховувати працелюбність,
дисциплінованність, уміння переборювати труднощі. Під час уроку вона
завжди дотримується і досягає поставленої мети, добре володіє класом, тому на
уроках завжди панує дисципліна. Навчальний процес під її керівництвом
виконується згідно нормативно - правових документів, навчальних програм.
Активно впроваджує в навчання інформаційні та педагогічні технології.
Проводить уроки з використанням найновіших навчальних програм.
Цікаво і змістовно проводить уроки - заліки, уроки - семінари, що сприяє
вихованню розумової культури учнів.

You might also like