You are on page 1of 2

ДОДАТОК 9

І. Вступна частина

1. Хто відвідав заняття – Спіцина Олена Олександрівна


2. Хто проводив заняття – Матюхіна Руслана
3. Який клас, скільки учнів – 9 клас, 9 учнів
ІІ. Основна частина
4. Тема уроку – Fake news
5. Тип уроку – читання та письмо
6. Цілі уроку:

 практична – навчитись писати ессе з чіткою структурою


 загальноосвітня – розширити знання учнів про феномен фейкових новин
 розвиваюча – розвивати навички критичного мислення та аналізу інформації
 виховна – формувати усвідомлення важливості достовірної інформації

7. Навички, що відпрацьовувались: читання, розуміння тексту, критичне мислення, письмо


есе
8. Допоміжні засоби навчання: роздруківки, комп'ютер

9. Їх різноманітність, доцільність, відповідність віковим інтересам учнів: Роздруківки містять


різні новини з різних джерел, які зацікавлять учнів та допоможуть їм розібратись у темі.

10. Види вправ, мета їх застосування:


 Читання різних новин для розвитку навичок розуміння тексту та критичного
мислення.
 Написання ессе на тему fake news для практики формулювання чіткої структури ессе
11. Хід уроку (етапи уроку в їх послідовності)

1. Введення у тему: пояснення поняття "fake news" та його значення.


2. Показ прикладів фейкових новин із різних джерел.
3. Обговорення характерних ознак та наслідків поширення фейкових новин.
4. Викладання стратегій критичного мислення та аналізу новин.
5. Виконання вправи на читання та розуміння різних новин.
6. Групова робота: обговорення та аналіз фейкових новин, виявлення ознак, які допомагають
їх впізнавати.
7. Письмове завдання: написання есе на тему "Вплив фейкових новин на суспільство" з
використанням здобутих знань та аргументів.
8. Обговорення написаних есе та обмін думками.
9. Підбиття підсумків уроку та закріплення ключових моментів про фейкові новини.
10. Надання домашнього завдання: пошук та аналіз реальної та фейкової новини, порівняння
їх та висновки.

12. Раціональність співвідношення тренувальних і мовленнєвих вправ: Урок передбачав


комбінацію тренувальних вправ, спрямованих на розвиток навичок читання, розуміння
тексту, критичного мислення та письма.
13. Характеристика темпу уроку та ступеню його різноманітності:

Темп уроку може був помірним, з урахуванням достатнього часу для обговорень, аналізу та
письмової роботи. Різноманітність уроку забезпечувалась за допомогою різних видів вправ,
використанням прикладів та групової роботи.

14. Співвідношення участі викладача і учнів: На уроці спостерігалась активна участь учнів, а
я виступала в ролі фасилітатора та провідника дискусії. Учні мають можливість
висловлювати свої думки, задавати запитання та обговорювати проблематику фейкових
новин.

15. Основні форми взаємодії викладача й учнів:


 Групова дискусія і обговорення
 Взаємне запитання-відповідь між викладачем і учнями
 Колективна обговорення прикладів та висловлення думок
 Індивідуальне консультування учнів

16. На яких етапах уроку і для вирішення яких задач відбувалась ця взаємодія:
Взаємодія відбувалась на різних етапах уроку, зокрема під час:
 Введення у тему та пояснення поняття "fake news"
 Показу прикладів фейкових новин і спільного їх аналізу
 Групової роботи та обговорення ознак фейкових новин
 Виконання письмового завдання та подальшого обговорення написаних есе

17. Відповідність мови вчителя мовній нормі – добра, але ще треба вдосконалювати
18. Чіткість формулювання завдань вчителем – чіткі формулювання
19. Доцільність використання вчителем рідної мови під час уроку – використовувала лише
англійську

ІІІ. Заключна частина


20. Зауваження, помилки, пропозиції

Пропозиції – розділити цю тему на 2 уроки.

Дата 06.03.2023

You might also like