You are on page 1of 5

Самоаналіз уроку

з предмету «Мистецтво» 9 клас,


проведеного січня 2024 року
Вчитель: Апросяненко Олени Олександрівни
Тема уроку: «Фотомистецтво»

1. Стисла психолого- В 9 класі навчається 23 учня, з них на уроці були присутні 16.
педагогічна характеристика Учні класу мають різний рівень навчальних досягнень, різні
класу. Визначення вікових інтелектуальні і творчі здібності.
та психологічних
особливостей учнів, які Загалом діти класу активні, уважні, працьовиті та дисципліновані
визначають специфіку на уроці, вміють слухати один одного, давати оцінку собі і
організації навчального однокласникам. Більшість з них вміють концентруватися на
процесу саме в цьому класі виконанні завдань, але і швидко втомлюються. Відносини
будуються на взаєморозумінні. В уроці здобувачі освіти були
зацікавлені.

2. Місце даного уроку в темі, Тема розділу за календарним плануванням – «Екранні мистецтва.
розділі, курсі. Форми поширення мистецтва», яка включає в себе 19 уроків різної
тематики. Урок за темою «Фотомистецтво» проходив відповідно
до календарно-тематичного планування. На його вивчення
відводиться 1год.

Як цей урок пов'язаний з Тема уроку «Фотомистецтво» -це 1 урок в розділі: «Екранні
попередніми, яка його роль мистецтва. Форми поширення мистецтва», тому його теоретичні та
у вивченні наступного практичні навички закладають основу наступним темам.
матеріалу.

3. Аналіз співвідношення Відповідно до вимог навчальної програми і календарно-


комплексної мети уроку тематичного планування було визначено мету уроку та очікуванні
(навчальної, розвивальної, результати.
виховної) та результатів її Мета уроку: формування ключових компетентностей:
досягнення. - Загальнокультурна компетентність: Виховувати естетичний
смак, інтерес до мистецтва, найкращі моральні якості.
- Інформаційна компетентність: Переглянути відео- та
фотоматеріали по темі «Фотомистецтво» за допомогою Інтернет-
джерел. -
Міжпредметна естетична компетентність: проаналізувати та
порівняти засоби виразності різних жанрів візуального мистецтва,
розглянути технічні фактори, що вплинули на розвиток
фотомистецтва, розвивати творчі здібності.
- Предметні компетентності:
- надати учням базову інформацію про фотомистецтво, навчати
опрацьовувати інформацію; - розвивати відчуття стилю,
вміння компетентно висловлюватись про фотомистецтво,
розширювати художньо-естетичний досвід учнів;
- виховувати потребу в спілкуванні з мистецтвом, вміння виступати
Чи вдалося повністю публічно.
реалізувати мету уроку.
Якщо не вдалось, то чому? Я вважаю, що мета уроку реалізована повністю, цілі
конкретизовані, пов'язані зі змістом навчального матеріалу. Для
учнів цілі були сформульовані на початку уроку, в кінці уроку
зроблено висновок про їх досягнення.

Організація уроку: Урок проведений в дистанційно у форматі відеоконференції на


платформі Google Meet, відповідно календарно- тематичним
планам, враховуючи основні принципи дистанційного навчання, а
саме: інтерактивну взаємодію у процесі роботи, надання
здобувачам освіти можливості самостійного освоєння
досліджуваного матеріалу, а також консультаційний супровід у
процесі виконання завдань.

Конспект уроку розроблений з урахуванням принципів


компетентнісного підходу у навчанні, спрямованого на формування
в учнів ключових предметних і міжпредметних компетентностей та
стратегій формувального оцінювання.

4. Специфіка уроку та його Тип уроку: комбінований, урок формування умінь та навичок.
тип. Обґрунтувати
структурну композицію Відповідно до цього підібраний сформований наочний матеріал на
(етапи) даного уроку платформі Swey та побудована структура уроку

Етапи уроку:

1. Організаційний етап (направлений на налаштування з класом


доброзичливої атмосфери, яка плавно підводила до мотивації
навчання за темою.
2. Мотивація до навчання. (фокусування уваги учнів на темі уроку;
прийоми: питання, цитати, коротка історія).
2. Актуалізація опорних знань (спрямування пізнавальної
діяльності учнів, підготовка їх до сприйняття нового матеріалу)
2. Повідомлення теми, мети та очікування навчальних результатів.
Формування проблемного питання (забезпечення розуміння
учнями змісту їхньої діяльності).
4. Етап засвоєння нових знань (на цьому етапі використовувався
проблемно-пошуковий метод з елементами евристичної бесіди).
5. Практичні завдання: аналіз фото; фото фейк чи правда?
(формування умінь сприймати, аналізувати, інтерпретувати,
оцінювати мистецтво, виявляючи до нього емоційно-ціннісне
ставлення).
6. Рефлексія. Етап закріплення нових знань (аналіз ступеню
реалізації поставлених цілей).
7. Етап оцінювання та самооцінювання.
8. Етап інформування учнів про домашнє завдання та інструкції
щодо його виконання.

Міжпредметні зв’язки: література, хімія, історія, медіакультура


Саме така структура уроку була, на мою думку, раціональною для
розв’язання поставленої мети та завдань уроку та сприяло
формуванню ключових мистецьких компетентностей.

5. Чи раціонально був Не всі етапи уроку, як і планувалось ,були розподілені


розподілений час на всі раціонально. Під кінець уроку учні були зморені. Від одного етапу
етапи уроку, чи логічним до іншого переходи були логічними та послідовними.
був перехід від одного
етапу до іншого?

6. Обґрунтувати вибір На уроці були застосовані такі методи, форми і прийоми


методів, форм та принципів навчання:
навчання.
1.Пояснювально-ілюстративний: розповідь – пояснення, опис,
бесіда, повідомлення учнів, робота з ілюстраціями, демонстрація
(активізація уваги та мислення, прийоми запам’ятовування,
одержання з тексту чи ілюстрації нових знань та навичків, робота з
додатковим матеріалом).

2. Репродуктивний: словесні, наочні і практичні методи, робота за


зразком ( подання матеріалу в готовому викладі, контроль,
самоконтроль, конкретизація і закріплення вже набутих знань).

3. Проблемно пошуковий: пошукова діяльність учнів ( постановка


проблемного питання, розв’язання проблеми і проблемних
завдань), евристична бесіда ( постановка взаємозв’язаних
проблемних запитань, активізація уваги та мислення, різноманітна
самостійна робота учнів).

4. Навчально – дослідницький: самостійна творча (дослідницька)


робота учнів на здобуття та розширення знань (активізація уваги та
мислення, формування висновків).

- принципи навчання: науковість; доступність; наочність;


проблемність; самостійність і активність учнів; системність і
послідовність; диференціація; стійкість засвоєння знань, умінь і
навичок; зв’язок навчання з життям; єдність освітніх, розвиваючих,
виховних функцій навчання.

- методи опитування учнів: фронтальні; «ввімкни мікрофон»;


виконання вправ; тестові.

- методи оцінювання: взамооцінювання та самооцінювання.

Описати доцільність й Донесення нового матеріалу до учнів відбулося зо допомогою


ефективність їх поясненно-ілюстративного методу, де надалі учні, використовуючи
використання. репродуктивний метод, починали виконувати практичні вправи,
плавно переходячи до евристичного методу застосування знань,
умінь і навичок. На уроці було передбачено знайомство з
елементами нового що стимулювало інтерес до предмету та
пізнавальний інтерес.

Чи вдалося на даному уроці Вибір методів, прийомів і засобів навчання повною мірою
продемонструвати заявлені відповідають змістові навчального матеріалу.
Вами інноваційні методи та
технології роботи з
учнями?

8. Проаналізувати Засобами наочності є презентація, створена на платформі Swey. Під


використаний на уроці час уроку були використані інтерактивна вправа, створена на
дидактичний матеріал. платформі wordwall.net та тестові завдання, створені на платформі
Вказати джерело обраного «На урок». Ці матеріали авторські, створені мною.
дидактичного матеріалу
(авторський, власне
розроблений чи
модифікований).

9. Обґрунтувати вибір Діти на уроці були активними й відповідальними, виявляли


використаних засобів взаєморозуміння й взаємопідтримку, були товариськими.
навчання.
Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів відбувалася
протягом всього уроку, була спрямована на розвиток в учнів
інтересу до навчання, розуміння ними зв’язку піднятої на уроці
проблеми із сучасним життям та прогнозування на перспективу.

Учні оволоділи такими способами особистісного розвитку:


розширили свою мистецьку та медіа компетентність; розвили
критичне мислення; уміння спілкування, співпраці і
взаємодопомоги, уміння рефлексії тощо.

На уроці виявлялися взаєморозуміння, доброзичливість,


взаємопідтримка учнів між собою та вчителя й учнів.

Аналіз діяльності учнів на уроці

10. Чи була забезпечена висока Стиль взаємодії та спілкування з учнями був дружній,
працездатність учнів на партнерський. Морально-психологічний клімат позитивний.
уроці? Присутня ситуація успіху та бажання відкрити нове, що спонукало
на досягнення достатніх результатів. Атмосфера уроку сприяла
учням повністю показати свої знання, вміння і навички.

11. Як здійснювався аналіз На кожному етапі уроку учні постійно знаходилися в процесі
результатів навчальної розвитку своїх інтелектуальних здібностей, формулюючи відповіді
діяльності учнів? на поставлені питання, як в процесі повторення так і новою темою.
Рефлексія уроку та його частин здійснювалися разом з учнями.
Були заохочені індивідуальні здобутки в навчанні кожного учня під
час оцінювання (формувальне оцінювання).

12. Висновки та пропозиції Виконанню мети уроку сприяли навчальні, розвиваючі і виховні
щодо вдосконалення завдання. Відхилень від плану уроку не було. Поставлені завдання
власної методики, вдалося реалізувати повністю. Вважаю, що мета уроку була
подолання слабких місць досягнута і результати роботи учнів дають підстави це
уроку. стверджувати. У повній мірі реалізовані цілі. Не всі етапи уроку,
як і планувалось ,були розподілені раціонально. Під кінець уроку
учні були зморені, тому в майбутньому слід приділити увагу зміні
видів діяльності та регламентації часу. Були дотримані правила
педагогічного такту, етики, норми стосунків учителя й здобувачів
освіти.

You might also like