Математика конспект

You might also like

You are on page 1of 3

01.02.

2024
Тема: Розв’язування задач на спільну роботу. Визначення тривалості події з
одиницями часу, пояснення обчислень. № 119-127
Мета:

 навчальна: повторити одиниці часу, розв’язування задач на спільну


роботу, навчитись пояснювати свої дії та визначати тривалість події з
одиницями часу.
 розвивальна: розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять.
 виховна: формувати вміння слухати, поважати думку інших, викликати
зацікавленість математикою, розвинути здатність швидко сприймати
інформацію.

Тип уроку: узагальнення і систематизація.


Програмне забезпечення: ноутбук, проектор, зошити.
Хід уроку:
I. Організація учнів до роботи.
Учитель: Добрий день, дітки. Сядьте за парти зручно та будьте уважні, адже,
зараз я перевірю, чи готові ви до уроку. Подивіться на свої пальчики однієї
руки. Скільки пальчиків на одній руці? (Учні: На одній руці п’ять пальчиків.)
Учитель: Так, кожний пальчик за щось відповідає, отож загинайте свої пальці,
якщо у вас є та річ, яку я назву. Перший - це підручник, другий - це робочий
зошит, третій - ручка, четвертій - олівець, п’ятий - хороший настрій.

Учитель: Сьогодні на урок завітав гість, але щоб дізнатись хто це, вам потрібно
відгадати загадки:

У воді сидить охоче, Скачуть на болоті

Та не риба і не рак, Зелененькі лапки,

Вистромля великі очі Квакають завзято

І співає: “Квак!” Веселенькі …


Учитель: Так, правильно - жабка. І завітала вона не просто так, завітала вона по
вашу допомогу. То що допоможемо їй? (Учні: Так, звичайно!) Як ви думаєте
чому саме жабка пристрибала до Вас? (Учні: Не знаємо.) Чи пам'ятаєте ви
водойми України, мешканців, які проживають у воді в наших краях? (Учні:
Так!) Отож скажіть мені де живе жабка? (Учні: Біля ставка) А розгляньте карту
нашої гості, що ви бачите у воді? (Учні: Рибок і щуку) А які риби поширені в
нас в Україні? (Учні: …)

II. Актуалізація опорних знань учнів.


Учитель: Жабка просить допомогти їй зайти до свого замку, але хитра щука у
воді зробила так, щоб жабка не увійшла до нього. Щоб пройти до замку їй
потрібно виконати завдання, а вона сама не справиться, тому і звернулась до
вас. Отож почнемо? (Учні: Так!)
Зупинка 1
Учитель: Починаємо ми з 1 зупинки. Хитра щука пропонує спершу згадати
скільки має 1 доба годин, 1 година – хвилин, 1 хвилина – секунд та 1 тиждень –
днів. (Учні: …) Молодці, а тепер нам потрібно знайти: … (Учні: …)
Учитель: Чудово, ви справились з цими завданнями, повторили матеріал і
пройшли 1 зупинку.

III. Повідомлення теми і мети уроку.


Учитель: Ви не просто так повторили це, сьогодні ви будете навчати жабку
виконувати задачі на спільну роботу, визначення тривалість події з одиницями
часу та пояснювати це.

IV. Повторення, узагальнення і систематизація знань.


Учитель: Тепер ми вирушаємо на зупинку 2.
Зупинка 2
Учитель: Вам потрібно розв’язати приклади і результати поставити у порядку
зростання, щоб утворилась картинка.
Учитель: Ви впорались! Ось такий портрет жабки - царівни утворився.
Зупинка 3
Учитель: На зупинці 3 щука каже вам перевірити чи правильно вона розв’язала
приклади.
Зупинка 4
Учитель: Ви втомились? (Учні: Так!) Ось тому і щука пропонує вам трішки
порухатись.

V. Узагальнення теми уроку.


Зупинка 5
Учитель: Учні, ще залишилась одна зупинка, щоб жабка зайшла до свого замку.
Ось таке щука дала вам завдання: Розв’яжіть задачу. За правильний розв’язок
ви отримаєте пароль, щоб відчинити замок.
Жабка дуже просить допомогти. Адже вона не буде мати паролю від замку.
(Учні: …)
Учитель: Ви впорались!
VI. Підсумок уроку.
Учитель: Учні, ми гарно попрацювали? Як думаєте жабка щаслива, що ми їй
допомогли зайти до свого замку? (Учні: Так!)
Учитель: Спробуймо оцінити свою роботу на уроці.
1) Плескайте в долоні ті, кому було легко працювати.
2) Тупотіть ногами ті, кому було не легко, але справилися.
3) Підніміть одну руку ті, кому було важко, потрібна допомога.
Учитель: Жабка прощається з Вами і просить передати, що вона обов’язково ще
завітає до Вас на урок для вивчення математики.

You might also like