You are on page 1of 6

18 жовтня 2022

План-конспект уроку
7 клас, 28 людей. Третій рік вивчення французької мови.
Тема: тварини
Мета: ознайомити учнів 7 класу з назвами тварин французькою

мовою; показати їм на прикладі практичне використання нової

лексики; відпрацюватинавики комунікації з використанням нової

лексики.
Тип уроку: Комбіноаний (урок засвоєння нових знань;

формування навичок і вмінь; практичне застосування навичок і

вмінь).
Хід уроку
1. Оганізаційна частина.
1.1. Заходимо в клас. Одразу вітаємо учнів: "Bonjour!".

Одразу після привітання питаємо, як у учнів справи: "ça

va?". Дивимося на клас, слідкуємо за відповідями та

простежуємо, як себе поводять учні в момент відповіді

(до 2 хв. МАКС.)


1.2. Коли обговорення закінчилось, починаємо питати

стосовно минулого домашнього завдання і чи всі з ним

впорались. "Comment était votre devoir domicile?".

Декілька варіантів перевірки домашнього завдання:

запропонувати учням показати зошити з виконаним

домашнім завданням і поставити оцінку в щоденник;

або попросити їх здати зошити, щоб не витрачати час

на перевірку на самому уроці, а на наступне заняття

принести їм вже перевірені.

2. Актуалізація опорних знань.


2.1. Спитати учнів, яка була тема минулого заняття, щоб
перевірити, скільки учнів були долучені до уроку і

скількі його пам'ятають: "Qu'est-ce que nous avons fait

dans la leçon précédente?". Уважно слухаємо відповіді

учнів і намагаємося простежити, чи усі були уважні на

минулому занятті.
2.2.Обов'язково запитати, чи з'явилися у учнів якісь

запитання про тій тему, яку ми пройшли. Якщо


запитання з'явились, є декілька варіантів, як можно

допомогти учневі: 1 - одразу спитати, що незрозуміло. Після

пояснення проблему, пояснити ще раз (але дуже шидко), те,

що викликало непорозуміння; 2 - занятися цим питанням у

той час, коли немає уроку (напрклад, на перерві, або взагалі

після уроків). (3 хв. МАКС.).

3. Мотивація навчальної діяльності.


Запитуємо учнів: "Чи вам подобаються тварини?". Потім

слухаємо відповіді. Просимо назвати свою найулюбленішу

тварину: "Скажіть, будь-ласочка, яка тварина вам

подобається більш за все?". Знову слухаємо відповіді. В

залежності від відповідей, починаємо плавно підводити

учнів до того, що саме ми будемо проходити сьогодні: "в світі


дуже багато тварин - домашні, дикі, можливо ті, що живуть

не фермах. Сьогодні ми з вами розберемо, як все ж таки

називаються тварини французькою мовою". Після чого

повертаємося на дошку і записуємо сьогоднішню дату та

тему заняття. (2 хв. МАКС.).

4. Вивчення нового матеріалу.


4.1 Записуємо дату та тему уроку:
Mardi le dix-huit octobre
Sujet: "Les animaux de notre monde".
4.2. Навчаємося за підручником видавнитства Освіта

"Français 7". Просимо учнів відкрити підручник на сторінці

41, де зображені найпростіші тварини, такі як "собака, кіт,

лошадь" та інші: "Тут у нас з вами невеличке повторення.

Будь-ласка, продивіться слова, які зображені на сторінці 41, і

повторіть цю лексику. Ми з вами її вже вивчали, тому

сьогодні почнемо працювати з більш складними назвами

тварин". Даємо учням приблизно 2 хвилини на те, щоб

швиденько повторити матеріал. При бажанні можна додати

до презентації.
4.3. Далі показуємо учням наступну сторінку, 42, де

зображена нова лексика, яку ми будемо вивчати. Просимо

когось з класуспробувати прочитати цю лексику. За

необхідністю виправляємо фонетичні помилки. Потім, якщо

в книзі не зображен переклад, даємо учням переклад нових

слів. Показуємо презентацію, яку заздалегіть приготували за

заняття, та ще раз самостійно зачитуємо нові слова

французькою з перекладом. Просимо учнів сказати, чи їм

доводилось колись бачити цих тварин в реальному житті,

після чого слухаємо відповіді. В залежності від відповідей,

перопонуємо декільком учням сказати буквально одне-два

речення французькою про ту тварину, яку вони бачили:

Важливо! В цьому завданні учні повинні використовувати ту

лексику, яку вони вже знають. Тобто, це можуть бути дуже

прості речення, наприклад: "Риба живе під водою. Папуга

вміє літати. Собака любить гратися з іграшками. Кошеня їсть


рибу. Кролик їсть моркву" та інше.

4.4. Далі показуємо учням відео, де є нові назви тварин:


https://youtu.be/9QZxtC07HiY

5. Систематизація та узагальнення знань і вмінь.


5.1. Зробити завданняна слух. Треба прослухати назву

тварини та відмітити про кого іде мова:


https://resource.download.wjec.co.uk/vtc/2013-

14/wjec_02/eng/templates/multipleChoiceImageAndAudio-

Vocab/p-animals.html

5.2. Гра "Où est?", де треба знайти тварин, яких нам пропонує
програма:
https://languages.akelius.com/subjects/fr/1992/units/locations/2
0492/method/GUESSING/contentUnits/24115

5.3. Надані рухомі картинки тварин, треба відмітити як вона

називається французькою:
https://www.digitaldialects.com/French/animals_audio2.htm

5.4. Гра "Бінго". Слухаємо і відмічаємо картинку, яка

підходить:
https://languages.akelius.com/subjects/fr/1992/units/locations/2
0492/method/GAME/contentUnits/23890/23728

5.5.Дивимося на картинки і намаємося підібрати назву:


https://learningapps.org/watch?v=p7xztnntt20

5.6. Далі починаємо працювати з більш складними

завданнями. Пропонуємо учням вписати в свій зошит по 5

нових тварин. Цих тварин нікому не можна показувати!

Потім треба розвернутися до свого сусіда по парті і сказат

йому рівно одне речення, яке буде хоч якось описувати цю

тварину. Тобто, як було на початку заняття: "Ця тварина їсть

моркву", "Ця тварина полюбляє гратись з м'ячиком" та інше.


За необхідності, учням можна надати слова, які вони можуть
ще не знати, але які зможуть використати в своїх описах.

Наприклад: "C'est un animal qui...", "Cet animal peut..." etc.

Фраза повинна бути така, щоб опонент (сусід по парті)

одразу здогадався про кого іде мова. Якщо сусід не зрозумів,

учень каже ще одну фразу, вже іншу. Потім вони міняються.

5.7. Останнє завдання (воно і є найскладніше): написати

невеличкий твір про будь-яку тварину з тих, що ми пройшли


на занятті. Так само можна використовувати ті самі фрази, які
були в характеристиці до цього. Розмір тексту: від 5 до 7

речень.

6. Підсумки уроку.
6.1. "Наш з вами урок вже закінчився".
6.2. Але перш ніж відпустити учнів, треба обов'язково

спитати, чи усе їм було зрозуміло, чи вони усе засвоїли

гарно, чи є у них якісь запитання по темі.


6.3 Якщо запитання є - дати на них відповіді. Якщо запитань

немає - можна преходити до домашнього задвання.


6.4. "Au revoir et à bientôt!"

7. Домашнє завдання.
Дописати останнє завдання-твір тим, хто не встиг
закінчити.
Вивчити нові слова.
Написати 5 окремих речень з використанням тих назв

тварин, які ми вивчили сьогодні.

You might also like