You are on page 1of 2

Тема. Форми оргазації навчання.

1. Поняття про ФОН


2. Історія становлення ФОН
3. Урок основна форма організації навчання. Вимоги до сучасного уроку.
4. Підходи до класифікації уроків.

ФОН (Форми організації навчання) - це різні способи організації процесу


навчання, які використовуються в школах та інших навчальних закладах.

Історія становлення ФОН пов'язана з розвитком педагогічної науки та практики.


Перші форми організації навчання були традиційними лекціями та
індивідуальним навчанням, а з часом з'явилися нові підходи, такі як групові та
проектні форми навчання.

Урок є основною формою організації навчання в школах. Сучасний урок має


включати інтерактивні методи навчання, використання технологій та інші
інноваційні підходи.

До вимог до сучасного уроку можна віднести: активну участь учнів у процесі


навчання, використання різноманітних методів та форм роботи,
індивідуалізацію навчання, використання інформаційних технологій та
забезпечення безпеки учнів.

Підходи до класифікації уроків можуть бути різними. Наприклад, за формою


проведення - це може бути урок-лекція, урок-дискусія, урок-тренінг тощо. За
змістом - це може бути урок засвоєння нових знань, урок закріплення, урок
контролю тощо.

Проєкт - це форма організації навчання, яка передбачає роботу учнів над


проектом протягом тривалого періоду часу. Учні самостійно обирають тему
проекту, розробляють план дій, збирають інформацію та презентують
результати своєї роботи. Проєктна форма навчання допомагає розвивати
творчість, критичне мислення та комунікативні навички учнів.

Проєктна форма навчання - поняття та особливості

Роль проєктної форми навчання в розвитку творчості, критичного мислення та


комунікативних навичок учнів.

План уроку: Створення проекту "Моя країна"

Тема: Створення проекту "Моя країна"

Мета: Розвиток творчих та дослідницьких навичок учнів, формування вмінь та


навичок роботи в команді, підвищення рівня знань про історію та культуру
України.

Обладнання: проектор, комп'ютер, мультимедійна дошка, картки з завданнями,


маркери.

Тип уроку: проєктний урок

Використані джерела: підручник з історії України, енциклопедії, інтернет-


ресурси.

Часовий обсяг:

1. Організаційний момент - 5 хв.

2. Вступне слово - 10 хв.

3. Формування команд та обговорення теми проекту - 15 хв.

4. Робота в командах - 40 хв.

5. Презентація проектів - 20 хв.

6. Підведення підсумків, оцінювання роботи - 10 хв.

7. Рефлексія - 5 хв.

Всього: 105 хв.

МАТІЙЧУК ТЕТЯНИ 113 ГРУПА

You might also like