You are on page 1of 3

План

відкритого уроку з предмету «Фах» (гітара)

Викладача Морозової Марії Сергіївни з учнем: Третьяков Віталій ,4 клас.


Тема: «Розкриття характеру та художнього змісту твору за допомогою
різних прийомів гри та штрихів»
Мета:

-виховна: Музично-емоційне та моральне виховання дитини.

-навчальна: Формування правильного відтворення отриманих навиків на


практиці.

- розвиваюча: Розвинути любов до музики і музичного мислення.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: гітара, ноти, підставка, пюпітр

Хід уроку:

1.Організаційний етап: повідомлення теми уроку та постановка


навчальних задач, стисла характеристика учня при присутніх.( 5 хв.)

2.Основна частина

1. Актуалізація знань. (15 хв.)

- Тема уроку «Розкриття характеру та художнього змісту твору за


допомогою різних прийомів гри та штрихів»

- На відкритому уроці ми закріпимо вже набуті раніше знання та вміння

гри різними прийомами та познайомимось з новими на прикладі В.Козлов


«Східний танець»

- Для перевірки опорних знань, необхідних для подальшої роботи на


уроці:

-що таке прийоми гри та які існують основні прийоми?

-що таке специфічні прийоми гри ?


-які специфічні прийоми гри використовує В.Козлов в творі «Східний
танець» і з якою метою?

Робота над гамою Сі-мажор, арпеджіо та акордами для правильного


виконання штрихів легато, стакато, «гітарного легато» та використання
прийома «тамбурін» при виконанні акордів.

2. Перевірка домашнього завдання та викладання нового матеріалу ( 20


хв):
- -Виконання твору В.Козлова «Східний танець». Звернути увагу на
двоголосну фактуру пєси. Окремо пограти кожен голос. Окремо
зупинитись на 1,3,5 тактах, відпрацювати прийом «гітарне легато».
Слухати, щоб кожен звук був рівнозначним по силі. Проспівати ці
місця та пограти без використання прийому «гітарне легато». Важкі
місця виділити і звернути на них особливу увагу.
-Продовжити роботу над цим твором. У другій частині відпрацювати
«тамбурін», слідкувати за тим,щоб удари по струнам були не занадто
голосними і не пропадала гармонія. Відпрацювати переходи муж
використанням тамбуріну та поверненням до мелодіі. Слідкувати за
динамічним балансом в цих місцях. Програвання педагогом окремих
фрагментів твору для демонстрації прийомів та способів опанування
ними. Показати як треба виконувати те чи інше місце у творі і
аргументувати чому саме таким прийомом чи аплікатурою.
Також акцентувати увагу учня на правильному виконанні штриха
Legato. При виконанні цього штриха має бути стопроцентне
витримування тривалості звуків, правильна атака звука, а також
слідкувати, щоб один звук не «наповзав» на інший. Також слідкувати
за вчасним зняттям ліги при переході з однієї фрази на іншу.

3.Заключна частина. (5 хв.)

Опитування по новому матеріалу.

Домашнє завдання:

-грати гаму Сі-мажор різними тривалостями, починаючи з половинок


прийомом апояндо, потім чверті тирандо, вісімки «гітарне легато»,
арпеджіо -тирандо та «гітарне легато», акорди «тамбурін»

-продовжити роботу над твором В.Козлова «Східний танець»:


відпрацювання прийомів «гітарне легато» та «тамбурін»; робота з
мелодією та акомпанементом; робота над побудовою фрази, над рівністю
динаміки.

Очікуваний результат:

- Розуміння учнем змісту, образу твору.

- Відпрацювати навики виконання штрихів legato і staccato, тамбурін, гітарне


легато

- У заданому творі навчитися правильному побудуванню фрази.

- Вміння слухати і чути педагога, та на практиці застосовувати отримані


знання.

- Розвиток почуття ритму, слуху, музичної пам’яті.

You might also like