You are on page 1of 5

Тема: Фізкультурно-оздоровча година

Мета: сприяти активному відпочинку дітей після розумової діяльності та


збереженню їх здоров'я, організувавши відпочинок учнів на свіжому повітрі;
узагальнити та поглибити знання учнів про зміни в природі навесні, про
перелітних птахів; розвивати спостережливість, уважність, швидкість,
спритність, кмітливість, бажання займатись спортом, пропагувати здоровий
спосіб життя; виховувати кмітливість, спритність, чесність, дружбу,
дисциплінованість.

Обладнання: гілочки верби, зображення перелітних птахів

Хід заняття

1.Організація класу

1.1 Привітання та представлення

- Добрий день діти, мене звати Анастасія Вікторівна. Я студентка педагогічного


коледжу, і сьогодні фізкультурно-оздоровчу годину з вами проведу я.

1.2 Шикування

- Діти, встаньте в шеренгу по двоє. Та слідкуйте за мною. (Йдемо на подвір’я)

2. Спостереження за природою

- Діти, давайте поглянемо навколо.


- Яка зараз пора року? (весна)
- Який зараз місяць? (березень)
- Яке зараз число? (5)
- Яка температура повітря - плюсова чи мінусова?
- Які зараз опади?
- Мені шпак приніс таку звістку, що минулого вівторка ви розглядали бруньки
на деревах. Чи змінилися вони за цей тиждень?

- Давайте поглянемо на гілочку, яку я тримаю у руках. Чи знаєте з якого вона


дерева? (Верби)

- А як називаються в народі ці суцвіття на гілочках? (Котики)


- А чи знаєте ви, чому вони мають саме таку назву?

- Вербові котики - це молоді гілочки верби, які з’являються на початку весни.


Їх називають "котиками", тому що вони мають м'яку і пухнасту текстуру, схожу
на м'якенькі та ніжні клубочки.

- Як бачите, котики вже розпустилися. Це одне із небагатьох дерев, які


найпершими радують нас своїми красивими гілочками.

2.1 Відгадування загадок про перелітних птахів

- Окрім такої весняної ознаки, як поява бруньок. Які ознаки ви ще можете


пригадати?
- Так, молодці. Ви все правильно назвали. Але ще до цього можна додати
повернення перелітних птахів з теплих країв.
- А зараз, щоб дізнатися які птахи повертаються до України ранньою весною,
пропоную вам відгадати загадки.
- Ви готові слухати?
Зранку пташечка співає,
Сад й гайочок звеселяє.
У дуплі живе цей птах. (Шпак)
-Здогадались, хто це?
Пташка ця маленька,
Лагідна, сіренька.
В небесах співає,
Сонце зустрічає. (жайворонок)
-Хто це?
Дивний ключ у небо лине,
Не залізний, а пташиний.
Цим ключем в осінній млі
Відлітають… (Журавлі)
-Чи здогадалися ви, що це за птах?
По болоту гордо ходить
Та дітей з собою водить.
Вчить вона своїх малят,
Як ловити жабенят. (Чапля)

-Хто це?

- Весною, ще багато пташок повертаються додому: граки, лебеді, дрозді, гуси,


качки, горіхвістки.

- Але про них ви дізнаєтеся пізніше..

3. Основна частина

3.1 Розминка. Загально – розвиваючі вправи

- Діти встаньте в коло на витягнуті руки, щоб нам було зручно


працювати. (Виконуємо усі вправи під музику)
1. В. п – стійка ноги нарізно, руки на поясі.
1 – нахил голови вперед,
2 – назад,
3 – вліво,
4 – вправо.
2. В. п – те ж саме.
1-2-3-4 кругові оберти головою вліво,
1-2-3-4 – вправо.
3. В. п – стійка ноги нарізно, руки до плечей.
1-2-3-4 кругові оберти в плечових суглобах вперед,
1-2-3-4 – назад.
4. В. п – стійка ноги нарізно, ліва рука вгорі, права внизу.
1-2 відведення рук назад,
3-4 зі зміною положення рук.
5. В. п – стійка ноги нарізно, руки зігнуті перед грудьми.
1-2 відведення зігнутих рук назад,
3-4 відведення прямих рук з поворотом тулуба вліво,
5-6 назад,
7-8 – вправо.
6. В. п – стійка ноги нарізно, руки в сторони, нахил вперед.
1-8 - кругові оберти тулубом вліво- вправо (млинок).
7. В. п – стійка ноги нарізно, руки на пояс.
1-2-3-4 - кругові оберти тазом вліво,
5-6-7-8 – вправо.
8. В. п – стійка ноги нарізно, руки на пояс.
1 – нахил до лівої ноги,
2 – до землі,
3 – до правої,
4 – в. п.
9. В. п – основна стійка.
1 – стрибок ноги нарізно, руки в сторони,
2 – стрибок, ноги разом, хлопок над головою,
3 – стрибок ноги нарізно, руки в сторони,

3.2 Рухливі ігри

3.2.1 Гра «Злови за хвіст дракона»

- Зараз ми зіграємо у гру, що має назву «Злови за хвіст дракона». За допомогою


лічилки оберемо «хвіст» та «голову» дракона.
Утворюємо колону, руки на плечах або поясі того, хто стоїть перед вами.
Голова дракона біжить за своїм хвостом, а інші гравці допомагають хвосту
дракона утекти від голови дракона . Важливо утримати колону, щоб не
розсипалася.

3.2.2 Гра «Метелики»

- А далі ми зіграємо у гру «Метелики». На мої слова: «Метелики, метелики в


садок полетіли» ви відводите руки в сторони, бігаєте. На слова: «На квіточки
біленькі всі тихенько сіли» ви присідаєте. За сигналом: «У-у-у» «метелики»
тікають із «садочка» на край майданчика і шикуються. Виграє той гравець,
який перший прибіг за лінію і став струнко. Переможець разом зі мною буде
ведучим у наступному раунді.

3.2.3 Гра «Мороз»

- Хоч зараз вже і весна, на вулиці достатньо холодною. Тому я пропоную


зіграти у гру «Мороз».
- Ми оберемо Мороза, за допомогою лічилки, потім ви розбіжитесь по
майданчику. Мороз біжить за вами намагаючись доторкнутися до кого- небудь
і заморозити. "Заморожений" зупиняється і розводить руки в сторони. Гра
припиняється, коли Мороз усіх заморозить. Той, хто протримався найдовше
стає Морозом.

3.2.4 Гра «Хижаки та пташки»

- А наступна наша гра «Хижаки та пташки».

- Ми сьогодні багато говорили про пташок, тому я і обрала цю гру.

- Зараз ми об’єднаємося у дві команди. Встаньте всі у рядок та розрахуйтесь на


1-2. Перші номери будуть «хижаками», а другі – «пташками». Зараз кожен
«хижак» отримає по декілька прищіпок, та має прикріпити їх на свій одяг.
Після сигналу «хижаки» починають ловити «пташок». Піймавши «пташку»,
«хижак» прикріплює до неї прищіпку й відпускає. Перемагає той «хижак», на
якому не залишилося прищіпок. А потім ми зіграємо навпаки, і вже «пташки»
будуть «хижаками».

3.3 Вільний час

-Тепер, діти, ви можете трохи відпочити.

4. Підсумок заняття

- Яка гра вам сподобалася найбільше?

- Які пташки повертаються ранньою весною з теплих країв?

- Діти, бажаю вам, щоб навіть у похмуру та холодну погоди, ви завжди були
щасливі та життєрадісні.

- Вже час вертатися у клас. Стаємо в шеренгу по двоє, та йдемо за


мною (повертаємося в клас).

You might also like