You are on page 1of 8

План-конспект уроку

з фізичної культури для учнів 2 класу

Тема «Рухливі ігри»

ЗАВДАННЯ УРОКУ:

Ознайомити учнів з правилами техніки безпеки на


уроці.
- Повторити виконання команд «Рівняйсь!», «Струнко!», «Вільно!»
- Повторити повороти на місці (ліворуч,праворуч,кругом),розрахунок по черзі.
- Закріпити шикування в шеренгу та перешикування в колону по одному.
- Вчити правильному виконанню загально розвивальних корегуючи вправ.
- Удосконалити знання правил виконання рухливих ігор: «Влуч м`ячем»,
«Лисиця та курчата», «Карлики та велетні».

МЕТА УРОКУ: Розвивати силу, спритність, швидкість в рухливих іграх.


Виховувати дисциплінованість, чемність, дружність, свідоме ставлення до
занять фізичною культурою. Сприяти зміцненню дитячого колективу.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: спортивна зала

ТРИВАЛІСТЬ УРОКУ: 45 хвилин

ТИП УРОКУ: урок вдосконалення знань і умінь

ІНВЕНТАР ТА ОБЛАДНАННЯ: маленький м`яч, гімнастична лава, кольорові


прапорці, квітки
ХІД УРОКУ

№ Зміст уроку Дозування Організаційно-


п/п методичні вказівки

I Підготовча частина 12 хв.


1 Шикування в коло, привітання 1 хв. Шикування біля лінії
– Добрий день! Діти, нахиліться по середині.
вперед, опустіть руки й струсіть з себе
поганий настрій, страх, образу,
розчарування, невпевненість, біль …
Випряміться, візьміться за руки,
утворюючи разом коло єдності та
взаємодопомоги. Посміхніться один
одному.

Шикування в одну шеренгу.


2 1 хв. Чітке повідомлення
Виконання команд: «Рівняйсь!»,
завдань уроку.
«Струнко!», «Вільно!». Розрахунок
Слідкувати за
по черзі . Рапорт.
поставою

Повідомлення завдань уроку. 2 хв.


3
– Сьогодні тема уроку « Рухливі
ігри». На уроці ми повторимо правила
техніки безпеки;повороти ліворуч,
праворуч та кругом;закріпимо
шикування в шеренгу та перешикуван
ня в колону по одному;виконаємо
загально розвивальні корегуючи
вправи;удосконалимо знання правил
рухливих ігор «Влуч м`ячем»,
«Лисиця та курчата», «Карлики та
велеті».
Діти,кожного дня потрібно дбати про
своє здоров’я, працювати над собою.
– Що ж саме треба робити, щоб бути
здоровим? (займатися фізкультурою,
загартовуватись, дотримуватись
режиму дня, гігієни, правильно
харчуватися). Отримати зворотну
інформацію про
розуміння учнями
Правила безпеки на уроках фізичної завдань на урок.
культури:
1. Спортивне форма і спортивне
взуття обов’язкове.
2. Без дозволу вчителя учням
забороняється користуватися
спортивним обладнанням та .
інвентарем.
3. Під час уроку бути
дисциплінованими, уважними, чітко
виконувати вказівки вчителя.
4. Під час виконання вправ не
заважати один одному.
5. Слухати команди вчителя.
6. Якщо погано себе почуваєш,
обов’язково скажи про це вчителю.
4 Дихальні вправи: 1 хв. Стежити за
- вдих через ніс – видих через ніс
правильністю
- вдих через ніс-видих через рот по 5 разів
- вдих через рот видих через ніс виконання дихальних
- вдих через ніс видих через рот
вправ.
- вдих через рот видих через рот
Слідкувати за
Повороти на місці: 1 хв. поставою учнів ,за
- « На право!»
чіткістю поворотів.
- « На ліво!»
- «Кругом»
- «На право!За направляючим в
обхід по залу кроком руш!»
Формувати
Ходьба по колу: 1 хв.
правильну поставу,
 з утриманням правильної постави;
 на носочках; уміння правильно
 на пʼяточках; дихати. Руки на
 напівприсівши;
 присівши; поясі, тулуб
 на внутрішніх і зовнішніх частинах прямий,плечі
стопи.
розведені.
 Біг:
1 хв.
 у повільному темпі;
 з високим підніманням стегна;
 із закидом гомілок назад;
 з підніманням прямих ніг уперед; В повільному темпі
 Ходьба: 1 хв.
 з коловими рухами руками; звернути увагу на
-з глибокими вдихами та видихами рухи ніг і на
 шикування в шеренгу;
«Клас!В одну шеренгу шикуйсь! правильне дихання
Дихальні вправи: «Сонько» 1 хв.
На перший ,другий розрахуйсь!»
- «Перші номери два кроки
вперед кроком руш!» Стежити за поставою
Загальнорозвивальні корегуючи і за диханням
2 хв.
вправи: Слідкувати за
1.В.п.- стоячи, ноги разом, на раз – правильністю
руки вперед, два –руки в гору, три- виконання. Темп
руки в боки, чотири – руки вниз. виконання повільний.
2.В.п.- стоячи,ноги на ширині плечей, Спина рівно.
руки зігнуті до плечей.Виконуємо При виконанні
кругові рухи на 1-4 вперед,5-8 назад. вправи ноги прямі.
3.В.п – ноги на ширині плечей,руки на Плечі розправлені,
поясі.Нахили тулуба на 1-2 вправу і 3- ноги повинні бути
4 вліву сторонни. прямі. Спина рівна.
Дихальні вправи: «Вітер» Стопи не відриваємо
4.В.п.- стоячи,ноги разом,руки на від підлоги.
поясі. Присяди на повній стопі, на раз
полуприсяд. два - в.п. Стрибаємо легко на
5. В.п – стоячи ,ноги разом.руки на носочках. Спина
поясі.Стрибки на обох ногах. рівна.
Дихальні вправи: «Кульбабка»
II Основна частина 28 хв.
1 Повторити і закріпити шикування в Слідкувати за
шеренгу та перешикування в колону 2 хв. правильністю
по одному. шикування. За
поставою.
2 Шикування в коло. Повторити знання 8 хв. Чітко промовляють
правил виконання рухливої гри правила гри.
«Влуч м`ячем» У грі беруть участь
Діти шикуються в коло на усі учні.
майданчику, у центрі стоїть учень із
маленьким м'ячем у руках. Він
підкидає м'яч угору і називає ім'я М`яч кидати тільки в
будь-кого з дітей. Усі швидко ноги.
розбігаються, а учень, ім'я якого
назвали, намагається спіймати м'яч.
Як тільки учень спіймав або взяв
м'яча, він голосно вигукує : "Стій!".
Усі зупиняються, а ведучий кидає
м'яча у будь-кого, намагаючись
влучити в ноги. Той, у кого влучили,
стає ведучим. Якщо йому не вдається
влучити у когось з гравців, то він
швидко піднімає м'яча, бере його в
руки і знову вигукує "Стій!" дітям, які
в цей час тікають від нього.
Якщо ведучому не вдасться за три
кидки в кого-небудь влучити, гра
повторюється спочатку.
-Повторити правила техніки безпеки при
виконанні гри.
Шикування в шеренгу.

3 Дихальні вправи: «Квітка» 1 хв. Закріпити правила


гри Інтенсивність
4 Ознайомити з правилами і 7 хв. середня.У грі беруть
виконанням рухливої гри участь усі учні.
«Лисиця та курчата» Правила: «Курчата»
 Сприяти розвитку спритності, тікають тільки за
кмітливості, спостережливості. командою вчителя.
ЗМІСТ: Коли вони
На одному боці зали «курник». На знаходяться на лаві
протилежному – «нора» для «лисиці». «лисиця» їх не чіпає.
«Подвірʼя» - середина спортивної Організації учнів
зали. Одна дитина «лисиця», інші курчата
«курчата». За сигналом вчителя
«курчата» виходять на «подвірʼя».
Після слів учителя «Лисиця !» -
«курчата» втікають до «курника» і
стають на лаву. «Лисиця» ловить лисиця
«курчат». Гра повторюється кілька
разів.

Релаксація 3 хв. Лунає релаксаційна


5 музика без слів.
Заплющить очі. Розслабтесь.
Очі заплющені. Діти
Уявіть себе у чудовому осінньому розслаблені.
лісі. Пройдіть між деревами, відчуйте
Стежити за
їх запах, торкніться руками. У траві поставою. Відповіді
чіткі.
серед лісу є стежка, йдіть по ній. Ця
стежка веде до одного з
найкрасивіших дерев цього лісу –
берези. Підійдіть до неї, розгляньте її,
торкніться її, відчуйте її дотиком. На
стовбурі берези є напис «здоров’я».
Прочитайте -здоров’я. Здоров’я понад
усе. Сонячне світло наповнює теплом
все навколо. Ви відчуєте, що тепло
наповнює все ваше тіло. Ваш погляд
знаходить лісову стежку. Ось ви
легкою ходою крокуєте з цього
чарівного лісу у простір нашої
спортивної зали. Я вас люблю і
завжди чекаю на зустріч з вами.
Розплющуйте очі.
– Пропоную вам поділитись
враженнями про нашу уявну подорож.
– Чи зуміли ви побачити осінній ліс?
– Яке ви бачили дерево?
– Що було написано на стовбурі?
– Яке відчуття вам принесло сонячне
світло?
Шикування класу в одну шеренгу.
Виконання команд: «Рівняйсь!», «
Струнко!», «Вільно!», « На витягнуті
руки розійдись»

6 Виконання гри «Карлики-велетні» 7 хв. Звернути увагу на


 підготовка до гри; поставу
 пояснення і проведення гри; інтенсивність низька.
ЗМІСТ: У грі беруть участь
Учні вишикувані в одну шеренгу. усі учні.
Вчитель-ведучий. Якщо він скаже Другий варіант:
«велетні», учні повинні стати на ведучий, наприклад,
носки і підняти руки вгору, а якщо говорить «карлики»,
скаже «карлики» - усі мають присісти а сам піднімається на
навпочіпки і покласти руки на голову. носки, і навпаки.
Вчитель називає учнів, які під час гри Учні повинні
були уважними і жодного разу не виконувати те, що
помилились; чули, а не те, що
бачили. Сприяє
розвитку уваги.
Визначаються самі
уважні діти

III Заключна частина 5 хв.


1 Клас! Рівняйсь! Струнко!Вільно! 1 хв. Стежити за
2 Вправи на приведення організму в стан 1 хв. правильністю
відносного спокою. виконання команд.

3 Дихальні вправи: 2 хв. Глибокі вдихи і


-глибокий вдих і видих через рот видихи.
-глибокий вдихі видих через нос Концентрація уваги.
- То що ж ми робили на
сьогоднішньому нашому уроці? Підвести підсумок
- Які рухливі ігри повторили? уроку. Вербально
- Як ви думаєте,чим корисні вправи, оцінити дітей.
які ми виконували? Відмітити учнів, які
- Діти, чи сподобався вам урок. найкраще працювали
- Я вам дякую за співпрацю! Всі на уроці.
молодці! (Вербальне оцінювання учнів)
Урок закінченно.
4 Клас! Рівняйсь! Струнко! Праворуч! 1 хв. В колону по одному
За направляючим до класної кімнати організований вихід
«Кроком руш!» із спортивної зали.

You might also like