You are on page 1of 5

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС БРОЈ 36

Предмет: Француски језик Школа и разред:


Наставник /
Датум одржавања:
наставница:
Наставна
Unité 3 – Le club des écolos
тема/област:
Наставна јединица: Les paysages du monde et la nature paradisiaque
Тип часа: Обрада
Оспособљавање ученика да повезују знања из француског језика
Циљ часа:
и географије
На крају часа ученик ће бити у стању да:
Очекивани исходи
 говори о пејзажима и природи;
на крају часа:
 повезује научено градиво из различитих предмета.
Дијалошка метода, метода рада са књигом, метода
Наставне методе:
демонстрације
Уџбеник Club @do 3, мултимедијални ПДФ уџбеник, рачунар,
Наставна средства:
пројектор, звучници, платно
Облици рада: Фронтални, индивидуални, рад у пару, групни рад
Међупредметне Компетенција за целоживотно учење, вештина сарадње,
компетенције: вештина комуникације, дигитална компетенција
Међупредметно
Српски језик, енглески језик, географија
повезивање:
Кључни појмови: Les paysages, la nature...
ТОК ЧАСА

Планиране активности наставника/наставнице: Планиране


активности
ученика:
Уводни део часа (10 минута)

Емоционална припрема
Наставник позива ученике да говоре о омиљеним местима у – Говори о
природи: омиљеним
местима у
Aimez-vous la nature ? природи;
– износи своје
Où allez-vous souvent ? Vous allez à la montagne ? Au lac ?
мишљење;
– слуша одговоре
других ученика;
Најава наставне јединице
Наставник истиче циљ часа, најављује наставну јединицу и – записује наслов
записује наслов на табли (Les paysages du monde et la nature лекције у свесци.
paradisiaque), а ученици га преписују у свеске.

Главни део часа (25 минута)

Дигитални садржај
Наставник приказује први интерактивни задатак и даје упутства – Прати упутства
ученицима да у паровима прочитају а затим допуне текст. Након наставника;
неколико минута наставник позива ученике да кажу своје – поставља питања;
предлоге решења: – одговара на
Les îles Kerguelen sont un archipel français situé au sud de l’océan питања;
Indien. Leur île principale, Grande Terre est la 3e plus grande île – закључује,
française, elle est presque aussi grande que laCorse. La nature y est повезује,
assez étonnante : volcans, lacs, étangs. Le milieu paraît inhospitalier, предлаже;
mais le site est classé réserve naturelle. Les populations animales y – дискутује и
sont nombreuses. D’impressionnantes colonies d’oiseaux, des анализира
éléphants de mer et des otaries, des baleines et des dauphins ont предлоге;
choisi de s’installer aux Kerguelen en toute tranquillité. Le climat y
est océanique, froid et venteux. La végétation est rare : il n’y a pas
d’arbres, seulement quelques plantes.
– прати упутства
Алтернатива у случају да не постоји приступ дигиталним
наставника;
садржајима – Упућује ученике на вежбање 1 на страни 69 у
– решава вежбање
уџбенику.
у групи;
– слуша аудио-
Наставник даје ученицима упутства да је потребно да дају своје запис;
претпоставке о томе шта је представљено на сликама. – анализира,
Ученици овај задатак раде у групама. објашњава
Наставник затим пушта аудио-снимак и позива ученике да предлог решења;
повежу аудио-запис са сликама. – говори тачно
audio 1 = photo 7 / audio 2 = photo 6 / audio 3 = решење;
photo 2 / audio 4 = photo 3 / audio 5 = photo 4 / – образлаже;
audio 6 = photo 5 / audio 7 = photo 1

Самостални рад
Дигитални садржај
Наставник приказује интерактивни задатак на страни 71 и даје – прати упутства
упутства ученицима да прочитају а затим предложе решења: наставника;
– самостално
1. – b)
решава вежбања;
2. – c)
3. – a)
Алтернатива у случају да не постоји приступ дигиталним
садржајима – Упућује ученике на текст на страни 71 у уџбенику.

Наставник даје ученицима упутства да је потребно да прочитају


текст а затим повежу слике са текстом.

Photo 1 = Mayotte / Photo 2 = la Guadeloupe – La


Martinique / Photo 3 = La terre Adélie / Photo 4 = La
Nouvelle Calédonie / Photo 5 = La Guyane / Photo 6 =
La Polynésie française / Photo 7 = La Réunion

Запис у свескама
Наставник упућује ученике да запишу у својим свескама оно што – записује примере
је он у току рада записивао на табли. са табле у свесци.

Завршни део часа (10 минута)

Наставник позива ученике да говоре о омиљеним земљама. – Учествује у


Поставља им питањe. На пример: комуникацији;
– говори у вези са
Quels pays aimeriez-vous visiter ? темом земаља и
пејзажа;
Домаћи задатак
 Радна свеска, вежбања на страни 42. – прати
инструкције за
домаћи задатак.

Изглед табле
Les paysages du monde et la nature paradisiaque

Aimez-vous la nature ?
Où allez-vous souvent ? Vous allez à la montagne ? Au lac ?
audio 1 = photo 7 / audio 2 = photo 6 / audio 3 =
photo 2 / audio 4 = photo 3 / audio 5 = photo 4 /
audio 6 = photo 5 / audio 7 = photo 1

Photo 1 = Mayotte / Photo 2 = la Guadeloupe – La


Martinique / Photo 3 = La terre Adélie / Photo 4 = La
Nouvelle Calédonie / Photo 5 = La Guyane / Photo 6 =
La Polynésie française / Photo 7 = La Réunion

Quels pays aimeriez-vous visiter ?

- Усмени одговори;
- тачно решени задаци из вежбања;
- активност у играма;
Начини провере
- посматрање учениковог учешћа на часу, у
остварености исхода:
индивидуалном и раду у пару;
- посматрање закључивања и одговарања на постављена
питања.
ОКВИР ЗА
ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан
избор начина провере
остварености исхода?
 Да ли сам планирао/ла
адекватне активности
ученика?
 Да ли је било
одступања/потешкоћа
приликом остваривања
планираног?
 Шта бих променио/ла?

You might also like