You are on page 1of 2

План-конспект – 2 група

Тема : „Къщичка ”

1. Цел:
- натрупване на технически и технологичен опит за ръчна обработка на
материалите
- сгъване на хартия

2. Задачи:
- Еднократно прегъване по ос
- Формиране на представи за различни материали (хартия)
- развиване на уменията за работа с хартиени материали

3. Принципи,методи:
- методологични
- дидактични

4. Дидактично осигуряване:
- кукли за уклен етюд
-образец на къща
- правоъгълни листове цветна хартия по 1 лист на всяко дете

5. Материално осигуряване:
- цветна хартия

6. Ход на заниманието:
Встъпителна част - започваме с куклен етюд
Добро утро, деца !
Тръгнал Мечо да се разхожда из гората и изведнъж завалял дъжд. Мечо нямал къде да
се скрие от дъжда и продължил да върви. На пътя му изскочила катеричката :
- Мечо, защо вървиш под дъжда? Ще те намокри !
- Няма къде да се скрия.
- Не се тревожи ела да се скрием в моята къщичка – казала Катеричката .
Катеричката завела Мечо да се скрие от дъжда в нейната къща. Мечо много я
харесал и казал :
- Кой ти построи тази хубава къщичка ?
- В горската детска градина се научих! Там ни дойдоха на гости едни деца и ни
научиха!
- А, чсно, ама аз като не ходя на детска градина кой ще ме научи? – натъжил се
Мечо.

- Мотив - Деца хайде да помогнем на Мечо да си направи своя къща!


Ето, ние сме ви донесли една (поставяме я на масата), разгледайте я и кажете
какво си има тя ? (стени,покрив)
От какво е изработена тя? (от хартия)
Деца гледайте внимателно как аз ще изработя една къщичка , защото след това вие
сами ще изработвате къщи за горските животни

7. Основна част – Показване на действието – извършва се върху статив, огледално,


така че всички деца да виждат посоката на движение на ръцете и хартията

8. Правила за техника на безопасност:


Деца работете внимателно и направете хубави и здрави къщички за животните.

9. Закчителна част – Поставяме къщата на масичката до Мечо и питаме:


- Мечо, разбра ли как се изработва къща ? А вие деца разбрахте ли ?
Трябва да ви кажа още нещо: за да бъде къщичката здрава и красива, трябва да
спазваме и някои правила:
- точно да налагаме страните и върховете на листа
- да направим остър ръб
- да заглаждаме с пръстите на едната ръка после с двете ръце
- да не мачкаме хартията

Приятна работа!

Децата сядат на работните си места и започват работа .

Изготвил: Евдокия Ценова Преподавател:Гл.ас. д-р М.Кавданска


Фак. № 12200322042
ПНУП-задочно 3 курс

You might also like