You are on page 1of 3

Тема: Різновиди професій. Ким я хочу стати у майбутньому?

Мета: розширити знання учнів про професії, розвивати професійний інтерес


школярів, виховувати працелюбність, пошану до людей праці, формувати
щоденну потребу до роботи як фізичної, так і розумової, підбиття підсумків і
відповідь на питання «Ким я хочу стати у майбутньому?»
План
І. Організація класу до заняття.
ІІ. Основна частина.
ІІІ. Підсумок заняття.
Хід заняття:
І. Організація класу до заняття.
Доброго дня. Сідайте. Сьогодні виховну годину у вас будемо вести ми. Нагадаю,
що мене звуть Олена Павлівна та Діана Сергіївна. А тему нашого заняття ви
дізнаєтесь з вірша.
- Сідайте, діти , у гурті
Зустрілися ми знову!
Про славний світ професій
Ми поведем розмову.
Тому, тема нашого заняття –Різновиди професій.Ким я хочу стати у
майбутньому?
Хто ви ?

А яка ваша професія ?

Які ваші обов’язки?

Яку професію у майбутньому ви б хотіли отримати?

ІІ. Основна частина.


Вибір професії- справа складна. Всім нам щось подобається робити більше, щось
менше, а щось ми взагалі відмовляємося робити . Хтось любить ремонтувати
техніку, а комусь більше подобається спілкуватися з людьми.

Послухайте оповідання, яке називається «Яка ж професія найкраща?» . А потім


дасте відповідь на моє запитання. Тому слухайте дуже уважно. ( Читаю текст).
Оповідання «Яка ж професія найкраща?»

- Хто потрібніший і найважливіший, - сперечалися діти, - яка професія?


- Звичайно, лікар, сказав один. Я увесь минулий рік хворів та хворів, ангіна та
ангіна, а лікар вирізав мені мигдалики. І от я тепер завжди здоровий.
- Ні, сказав інший, найпотрібніший – учитель. Він нас навчає і читати, і писати.
- А от і не вчитель. Найважливіші пожежники! – гарячкував третій. У нас якось
ледь будинок не згорів. Мешканці бігають, метушаться, нічого не можуть
зробити. А приїхали пожежники – враз вогонь погасили!
Хто кричить: «Найважливіші льотчики», хто розхвалює листонош. З усіх боків
чути: «продавець!», «комбайнер!», «водолаз!». Словом, сперечалися , аж
захрипли, але так нічого не вирішили.
-А як ви вважаєте, яка професія найважливіша? ( Відповіді учнів).
Запам’ятайте! Всі професії важливі!А чому, ми з вами зараз дізнаємось
- Ось, уявіть собі, щоб було б , якби зникли деякі професії. Що тоді б сталося з
нами? Давайте проведемо вікторину. Я буду читати запитання, а ви уважно
слухайте і будете відповідати. У мене є список вашого класу, і який номер зараз
випаде, той учень і буде відповідати.
Вікторина ( Читаю запитання)+колесо
· А чи знаєте ви хто такий електрик? ( Відповіді учнів)-це людина яка працює з
електрикою, з струмом. Що б сталось, як би не було професії електрика? (
Відповіді учнів)-не було б світла, не працювала б техніка.
· Хто такий пекар? ( Відповіді учнів)-це людина, що пече хліб. Що б сталося,
коли б не вийшов на роботу пекар? ( Відповіді учнів)-не було б хліба.
· Якщо б не було професії вчителя? ( Відповіді учнів)-ми б не отримали освіти.
· Якби не було професії лікаря? ( Відповіді учнів)- не було б кому подати
допомогу хворим людям
Молодці. Гарна робота.
- Отже, діти всяка робота важлива і потрібна, тому треба вчитися робити все. І з
повагою ставитись до інших , цінувати їхню працю.
У мене є безліч загадок про професії. Але відгадок я не знаю, тому прошу вашої
допомоги.
АНАГРАМИ
Ви повинні зібрати букви,що розкидані в слово, усі ці слова об’єднує одне-назви
професій.
1.Музикант
2.Художник
3.Аптекар
4.Вихователь

Гра «четвертий зайвий»


Вам подані 4 слова, але тільки одне з них не стосується зображеної
професії, а ну подивіться уважно:
1.Ножиці,терези,дзеркало,гребінець
2.буквар,указка,глобус,каструля
3.лопата,пігулки,градусник,шприц
4.сковорідка,ніж,черпак,граблі.
5.піч,борошно,указка,сіль
6.фарби,шприц,пензлик,палітра
7.кран,цеглина,дзеркало,цемент
8.нитки,швейна машинка,пензлик,голка

Кросворд
1.Хто виконує ролі в театрі? (актор)
2. Хто керує робітниками на заводі? (інженер)
3. Хто видає у бібліотеці книжки? (бібліотекар)
4. Хто проектує окремі будинки і цілі міста? (архітектор)
5. Працює в магазині? (продавець)

ІІІ. Підсумок заняття.


- Про які професії ви дізнались на занятті?
- Які з них були для вас новими?
- Ким ви мрієте стати?
- Що вам найбільше сподобалось?

Добре, діти, ви молодці! Гарно сьогодні попрацювали.


- І на завершення хочу вам сказати,сьогодні ви дізналися чимало нового про багато
професій. І ким би ви не мріяли стати, яку б професію собі не обрали, кожен
повинен добре знати свою справу, робити її чесно, вміло, але пам’ятайте, що
головною професією для вас сьогодні є професія школяра.
- До побачення!

You might also like